Delfinasi jucausi de iulie-august (94)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Neata
Rody ai reparat tastele?
Toata noaptea am visat cresa aia nenorocita...am un stil de a face din orice nimic, o mare pb....

Raul e innebunit dupa bunicul sau!! Ieri a venit tot plangand de la ei, si azi noapte il striga in somn. Azi dimineata primul lucru pe care mi s-a spus a fost "merg la Mosu"Inca nu am mai vazut asa ceva...ce pot sa-i fac? Cand e cu Mosu, nu mai exista nimic si nimeni.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze


Neata fetele!!

ASa si fi-miu ii zice lu taica-miu: Mochu:D.daca ma mananca sa ii zic ca vine sau ca mergem la el,numa de asta imi povesteste.si de TAia(tatal sotului)...

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

uau!unde ati disparut fetelor? ce dor imi e de vorbaria voastra!


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Da, bate vantul tare aici pe dc :(

Noi sunt bine, iedutzul e ok. Magazinul nu merge. Am mai gasit un spatiu si probabil imi mai deschid unul. Iar asta primul daca nu merge, il inchid in ian. Sper doar sa nu fac o prostie cu al 2-lea magazin, si sa ma bag cu capul prea tare inainte, sa stric toti banii disponibili si sa nu ma aleg cu nimic. Macar sa imi scot investitia... Mai vedem ce si cum. Intre timp ma bucur de sanatate si de cei dragi aproape. Am mare noroc cu sotul care ma incurajeaza, care ma sprijina cand io ma plang de finante. Mereu imi zic ca acum e cea mai buna decizie sa fiu langa v , ca acum are el nevoie, si dupa ce merge la camin mai vedem. Ne-am inteles de la inceput ca daca nu imi merge businessul sa nu zica vreodata ca am bagat nu stiu cati bani si am pierdut tot, desi nu e genul. Dar stiu multe cupluri care s-au certat urat de la asa ceva si la fiecare cearta ajung la discutiile astea.

Offff, mi-am reparat tel si asa de greu scriu de pe el. Muuuulte greseli, ma iertati!

Hai mai ziceti si voi ceva! Imi e greu sa urmaresc tot pe fb, ca sunt multe commentui la cate o postare, si nu apuc sa le citesc :( si imi pare rau, ca scrieti lucruri interesante.

No, io va pup tare! Noapte buna!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Eu sunt aici zilnic, dar scriu mereu de pe tel si mi-e greeeu si tabara copiii pe mine :))
Maine vine soacra-mea, mami merge la cta ca sora-sa e inca in spital, si sa fie pe acolo.
Ne vedem dimineata la cafea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Eu sunt aici zilnic, dar scriu mereu de pe tel si mi-e greeeu si tabara copiii pe mine :))
Maine vine soacra-mea, mami merge la cta ca sora-sa e inca in spital, si sa fie pe acolo.
Ne vedem dimineata la cafea

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


He he....Deci soacra revine.....
Eu nu inteleg de ce trebuie sa fie in permanenta cineva cu tine? Nu iti este mai usor cu Radu mai mare si cu Mara cea cuminte?...Adica nu zic sa nu ai pe nimeni ca ajutor dar o saptamana de pauza sa incerci nu vrei....sau nu se poate?....Ma gandesc ca acum copii sunt maricei si poate ca nu ai chef sa fie mereu cineva prin casa,,,,poate vrei sa fi tu si familia ta...copii si sotul...Eu cred ca as innebuni sa am mereu pe cineva in casa si mai ales acea persoana sa nu fie mama....

Pentru mine esti o eroina la cum suporti totul.....Eu eram de mult in zona karate kid.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Iuliana, probabil ca m-as descurca. Dar de ce sa fiu mama eroina, sa ma epuizez, cand pot avea ajutor? Cand o fi mara la gradi, vom ramane singuri. E bine totusi ca e ascultatoare (soacra) si nu face cum vrea cu copiii, ci cum zic eu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Iuliana, probabil ca m-as descurca. Dar de ce sa fiu mama eroina, sa ma epuizez, cand pot avea ajutor? Cand o fi mara la gradi, vom ramane singuri. E bine totusi ca e ascultatoare (soacra) si nu face cum vrea cu copiii, ci cum zic eu.


Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Asa este dar...ma gandesc ca daca se obisnuieste sa fie de-a casei va veni si cand nu va mai fi nevoie.....nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Eu am fost cam ocupata altfel nu dispaream ca magarusul

Paula, felicitari mami! Sa stii ca te asteptam cu asa veste dar mare mi-a fost surpriza sa te vad acolo la odisee cu primul mesaj. Bravo, bravo, sa fie o sarcina usoara si bb sanatos si cuminte daca se poate. Ma bucur ca o sa fie Raul fratior mai mare.

Cat despre fb nu e ca nu vreau eu ci ca nu pot de la munca sa intru si de acasa slabe sperante. Fetele tabara pe mine cum intru in casa. Eu nu stiu ce-i aia intimitate in baie sau sa mananc in liniste. Intr-un fel m-am obisnuit sa le aud asa tri-stereo pe toate trei cum povestesc ce-au facut, cate in luna si stele. Fiecare vrea sa ma impresioneze. Daca face Ana spagatul hop si celelalte sa arate si ele ca pot. Iar ieduta mica e asa haioasa ca nu se lasa mai prejus decat cele mari.



Alice, ce bine ca poti accepta ajutor si ai de unde primi. Sunt persoanae care n-ar accepta ajutor nici in ruptul capului ca nu e usor cu o persoana straina in casa. Dar in acelasi timp se epuizeaza si nici asa nu e bine. Eu am fost singura cu fetele in primul lor an, cu fiecare, cu o singura exceptie. La mijlocie primele 6 saptamani parca a fost si mama si am simtit diferenta. Pana si faptul ca iese cineva 15 minute afara cu copilul mic in carut iar eu pot sa fac mancare celuilat. Toate "nimicurile" acestea cumulate duc la un psihic mai bun in final daca nu te deranjeaza convietuitul cu inca o persoana. Ca nu-i usor sa fii contra cronometru cu igiena, mancare, curatenie, plimbare plus multe alte treburi de rezolvat prin oras. Nici nu vreau sa-mi aduc aminte cum e sa mergi cu doi copii sub 2 ani la doctor..

Rodyka, sa va traiasca nasica cea mica! O sa fie o rasfatata cu fetele mari pe langa ea. Ai avut emotii cu nasterea ? ai fost pe baricade?

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Iuliana, ea si maica-mea sunt singurele ajutoare pe care le am. Mami vine cum poate ca ii mai are si pE sora-mea si taica-miu de ingrijit ( ca s-au invatat puturosi). E nasol ca sunt si departe si nu le pot trimite acasa si chema doar cand am nevoie. In casa nu prea o simt, e destul dediscreta, se culca devreme :)) iar in relatia mea cu marius nu se implica. Ma deranjeaza la ea altele, dar vad ca s-a mai adaptat, a inteles cum imi place sa faca lucrurile si e ok. Ma bucur ca e sanatoasa si pe picioare, ca daca se intampla ceva cu ea noi suntem singura ei familie si tot aici am ajunge.
Asa sunt si eu odihnita, am timp sa ma ocup de copii, sa mai ies cu marius. Are si el timp de alte activitati in afara de birou-acasa, soacra nu mai sta singura. Toata lumea e fericita :))) sper sa nu se ajunga unde zici tu. Eu am mai pregatit terenul, i-am mai zis ca o sa imi fie usor cand va fi mara la gradi, ca o sa ma pot descurca cu toate bla bla. Om vedea
Otilia, la inceput mi-a fost ciudat, dar m-am gandit ca nu imi ridica nimeni statuie daca ma omor sa le fac EU pe toate. Asa e liniste si pace. Eu nu mai sunt cu nervii pe pereti ca n-am timp de nimic, nu mai sar la gatul lui marius si e bine :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

buna seara de la mine
Oare sunt singura pe aici? hmmm

crispro, poate merge mai bine magazinul nr 2 si scoti parleala si pentru primul. In plus vin sarbatorile si lumea cheltuie mai mult incluziv pe haine.

otilia, esti taricica cum te descurci cu toate 3.

Cand o aveam doar pe Rebe mi se parea ca totul e atat de complicat si nu imi ajunge timpul deloc. Acum ca le am pe ambele mi se pare ca era parfum doar cu Rebe. Ma gandesc ca, daca ar fi si bb3, sigur mi s-ar parea ca acum e relaxare totala.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput