Strugurasi de Sept-Oct 2011 *73* Bravo Anca !

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

La multi ani Dimitris!!!!!


Jade, s-ar putea sa fie vreun dintisor. Mai sta sa ii iei temperatura in fundulet?

Athosik, pai s-ar putea ca aia au carne tocata care nuc ade bine nici la un adult.

Eu nu ii dau mancare ce sta 2 zile in frigider. Spune-i bunicii sa fie mai atenta.

Eu sunt suparata ca pisoiul meu are insuficienta hepatica. Din cauza asta a murit si maica-sa :( Poate scapa, are tratament 3 luni, dar e batran si el, are 10 ani si nu-s langa el :(( e cu chiriasii. sper sa-i dea pastilele la timp, bine ca i-am trimis cu el sa ii ia analizele. eu le zisesem la 3 luni sa mearga cu el si ei au mers dupa vreo 6... sper sa nu fie prea tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Jade ... da are varsaturi ,diaree si cere fffff multa apa!!!
A fost carne macinata de noi ... adica piept de pui cumparat si macinat...

Off ...imi este asa de mila de el
Am vb acum cu tati si a zis k a papat o bananica cu branzica de vaci si i-a dat hidrasec...a adormit acum si el si tati

Jade ... poate e de la dinti febra ... si la noi a fost asa doar k nu faceam febra doar kk moale si mai multe scaune pe zi ,aprox 4-5



Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broome spune:


Salutare fetelor si mii de multumiri pt urarile de La multi ani! Facem cinste cu un gin cu apa tonica (preferatul meu)!

Si ca sa fiu in tema cu voi (legat de soti) chiar as avea nevoie de un gin.. noi ne-am inceput ziua de azi in tipete.. nu ca ar fi o noutate dar fiind si ziua puiului.. Sei... se poate si mai rau..

Lena, suntem bine.. va citesc dar nu am mai scris.. desi de multe ori as vrea sa va impartasesc si eu din experienta mea sau sa va multumesc ca ati scris despre un anumit subiect, nu ajung sa o fac.. de ce? pt ca de multe ori va citesc seara de pe laptop cand alaptez si cu o mana e f greu sa scriu iar apoi voi sunteti deja un grup de prietene, eu nu am fost cu voi de la inceput asa ca prefer sa stau mai in spate..

Jade, daca temperatura nu urca mai mult si caca nu devine diaree, eu zic sa nu te ingrijorezi. Daca persista mai mult de 3-4 zile si nu depistezi cauza poate ar fi bine sa-l vada un dr..

Athosik, e important sa-l hidratati cu ceai/apa/lapte cantitati mici si dese.. multa sanatate piticului.

Noi am fost la controlul de 1 an, la lungime si cap suntem in parametrii dar la greutate stam prost. Are 8.250. Pana la 6 luni a fost pe acceasi curba de 50% iar apoi a inceput sa o ia in jos si acum e sub cea de 0%.. Desi mie nu-mi pare slab chiar deloc si nici asistenta nu a parut ingrijorata, atat doar m-a mustruluit ca inca ii mai dau mancare facuta piure..

Cu ocazia asta am intrebat si de putulica si asistenta s-a uitat lung la mine ca ce treaba am cu putulica lui. I-am explicat cu decalotarea si mi-a zis sa nu cumva sa ma ating de ea si ca la 3 ani pielea devine elastica si atunci o sa inceapa sa o faca singur daca-i aratam noi cum. Am intrebat doar ca sa aud o parere oficiala legata de subiect dar nu ca as fi facut ceva daca mi-ar fi zis ca tb..

Albus de ou si eu i-am dat de pe la 10 luni. Aici se zice mai nou sa le dai cat mai devreme albus...

May felicitari pt par si dinti!! Noi tot chei... nici nu am din ce sa-i tai motul

Camady f frumoasa poza cea noua de la avatar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, stai sa vezi ochii la bufnita mea :D
Pun mai in seara poze :)))

Broome ma bucur ca ai scris, si eu am venit dupa :)

La multi ani Dimitris si Lucas !!


Fiica mea deja are preferinte vestimentare. Imi tot aduce din dulap un hanorac si o rochita si ma pune sa o imbrac.
Ieri am imbracato am stat vreo 15 minute apoi ne-am imbracat cu ce trebuie si am mers la plimbare. Daca era alta combinatie poate mergeam asa... dar rochita si hanorac, era cam aiurea :D
Si nu mai vrea deloc in carut, imi arata boba cand vrem sa iesim :)
azi am fost cu wrapul, e super fain


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

E si ziua ta Dimitris? Tu de ce nu esti in tabelul bebeilor de felicitat?
La multi ani, sa fii sanatos!!!!!O pup pe mami a ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

broome, mersi, scrie mai des.

las ca o sa va creasca si voua dintii :)
si parul.
oricum nois suntem chele in fata si avem ceva chica.
tot astept sa-i fac codite :))
pana atunci ii mai pun bentite. ce sa fac? :))

iti tin pumnii sa iti imbunatatesti relatia cu sotul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

La multi ani Lucas

Athosik sanatate puiului!

lena cum se deplaseaza Maia?

ce cautam dom´le pe pagina 2?? lenese ce vis, treceti la scris!!

mamici de fetici, am nevoie de un sfat: cum fac sa-si lase agrafe/fundite in par ca-si smulge tot, si de-o tine tot asa tre sa-i tai bretonul, ca-i e in ochi deja..n-as vrea, dar daca nu ma lasa s-o mutzulesc la par ce fac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Salutare!
Lena raspund la apel!
Noi iarasi avem o problema. Anto are febra mare, 39,6-39,8, semne f usoare de raceala, ganglioni occipitali inflamati, stare generala alterata...A mai fost racit si acum 2 sapt, atunci ne-am intors de la Paris cu un virus frantuzesc, acum cred ca a luat unul autohton. Ii dam antitermice la fiecare 4 ore. Si novocalmin cand febra e f mare. Sper ca starea lui sa se imbunatateasca rpd ca mi-e tare mila de el sa-l vad chinuindu-se.

Dimitris a facut azi un an si o luna!

La multi ani Robert de Broome!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Broome , scuza-ma , am vrut sa spun Lucas! Eram cu gandul la Robert de Atoshic si la problemele lui digestive. Stiu cat de grav e ca noi am ajuns de 2 ori la spital la rehidratre dupa 2 enterocolite urate.

Deci LMA Lucas!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Lui Dimitris i am urat LMA pt ca astazi si maine este SF Dumitru !

Mergi la inceput