Strugurasi de Sept-Oct 2011 *73* Bravo Anca !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

... bine , atunci merg sa cumpar ate (sper sa iau bine ca nu ma pricep deloc)
iti dau de veste
eu cu barbatu numai intr o cearta o tin , da' nu bag divort ca taman ce ne am apucat de casa :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Cred k este un fenomen asta cu luat copilu si bagat divortu ... dar uitam ... ajungem la un numitor comun si pana data viitoare e bine ...

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

camady.. aseara am stat pana la 12, dimineata de la 7 pana la 8 crosetam.. a si ieri am facut 2 caciuli, ca vreau sa fac bufnita si hello kitty... si Ela se tine de mine, insa se joaca si langa mine .. si atunci profit...

JAde.. atat sa fie firul gros.. ca daca nu ma ia ninsoarea .., si sa iti cauti un model care-l vrei, adica ochii cum sa fie, urechile, daca vrei ochi cu nasturi sau fara, urechi tuguiate, daca vrei pom pom la snur... detalii.. :)

Eu desi am credit, asa tare m-am suparat ca am zis ca nu imi pasa, vand tot si ma mut in chirie cu Elena ... acum sa vad.. ca daca vine bb 2? , cu un copil e simplu dar cu 2? eu de multe ori ma visam mamica singura... poate mi-i se va indeplini visul candva
(vb aia ai grija ce-ti doresti)..
Numai ca nu ma pot: el vrea neveasta, prieteni, tenis, televizor.. timp pt el.. eu ce? ce sa vreau... lui nu-i zice nimeni ce sa faca.. insa nici nu ii zice "nimeni" ca are copil.. asa ma satur....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

ce-mi plac planurile vostre cu zap zap si buhuhu

fetiliii, grija mare, ca-i o perioada delicata. Copiii ne solicita mult in perioada asta, barbatii-s barbati, si certurile-s la coltul casei. Eu am trecut o perioada tare nasoala la primul copil, de-am jurat ca nu mai fac eu prunci cu asta. stiti voi, tu obosita, tu cureti,. tu faci papa, cu copil si ziua si noaptea...el vine obosit si sforaie. si daca-ti sar capacele, tu esti vinovata de ce te stresezi draga?

va recomand sa socializati(chit ca-n grupa avem deja cateva care merg la munca), care nu, sa iasa la un coafor, o manichiura, o cafea...fara copil!!

sei lasa divortu, oi avea hormonii alterati...cine creste copiii?

bai ce achizitie buna ybike-ul...baga ture fata mea cu o viteza prin toata casa, se plimba pe la sertare, bucatarie baie, inspectioneaza tot...eu o privesc de la 3 metrii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

salutare

Jade, pai ii dai modelul lui Sei si ea il executa zap zap.
Lana faina, dar scumpa https://www.kreativshop.ro/tricotat-crosetat/fire-barka/barka-premium-lanuri/fir-100-merino-extrafin-nor
https://www.kreativshop.ro/tricotat-crosetat/fire-barka/barka-premium-lanuri/fir-100-lana-superwash (asta poate fi bagat la masina)
Eu cred ca imi iau din astea. Lana merino este foarte buna.

Eu inca nu am nasturi pt ochii bufnitei, azi ma duc sa cumpar :)

Pinkysor, lucky you :)


Sei, harnicie, Sa ne arati musai ce faci, dupa ce termini.


Vreau sa fac lapte din susan pentru budinci. Va spun cum este. Cred ca fac maine :)

V-am spus ca i-a iesit un colt sus piticei? parca e vampir :D

Dbunny, tare e fain cand cumperi ceva si merita. Sa o fol cu placere. Eu am tona de covoare si nu cred k se preteaza la noi asa ceva :(

Hai sa va fac pofta cu o salata pe care o pap:
salata, spanac, rosii,
seminte de dovleac, de floarea soarelui, susan
sare, ulei de masline si suc de lamaie
divinnnnnnn





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

geniala cartea
http://www.veryawesomeworld.com/awesomebook/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lena .. eu pana acum numai ate din 100 % bbc i-am luat, si au fost tare scumpe... insa la caciulitele astea, fara sa vreau am luat acril si un apolistiren.. insa o sa le captusesc cu finet sau bumbac :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

am scris un mesaj lung si a disparut.
reiau din amintiri.

Deci sei pune-l la treaba tu ca din proprie initiativa nu o sa vina in veci, nu sunt setati genetic sa se gandeasca singuri la asa ceva.Eu impart totul frateste, ma trezesc eu odata noaptea , el odata, eu fac mancare , el spala vasele, eu il culc pe Iancu el ii face baie, si multe altele.Si sa nu crezi ca am un sot model, e cel mai mare misogin din lume.dar nu are ce face. Eu muncesc, el munceste si soc suntem amandoi parinti deci totul frateste dupa cum am spus.

De divort am vb si noi, si consider ca asta se rezolva cu o noapte buna de somn, o zi doar pt tine si dupa se mai schimba lucrurile.vorba lui nanna, trebuie sa te fortezi sa aveti timp si de voi ca altfel se duce naibi totul.Lasati-o pe aia mica cu bunicii si iesiti, voi doi.Evita sa il lasi fff mult sa isi creeze program separat de al vostru(stiu ca suna naspa), dar uite asa se pierde tot.daca el se duce la tenis tu dute la coafor, sau pierde timp in mall su fetele, dar asta fara Ela.Sa stii ca conteaza sa ai si putin din viata ta,nu esti doar mama(chair daca pare imposibil).
gata am aberat mult .

Azi am o zi trista nu am chef de facut nimic, si am de munca de nu ma vad, dar refuz.
Sambata am zi pt mine : coafor(vopsit), cosmetica(tratament fata+epilat+pensat) + seara ne ducem la un botez fara Iacu care o sa stea cu fratemiu.
Deci dupa ziua de sambata o sa am o duminica horor in care o trebuiasca sa fiu apta sa ma joc cu Iancu in conditiile in care nu dorm noaptea, da merita.
Diseara o sa ma duc in Ikea si apoi o sa ma duc sa fac bagajul(plecam la Piatra) si apoi mancare si intre hranit copil+baie si plus iubire cat cuprinde.

Ca sa ma mai relaxez am decis sa imi comand o caciulita pt Iancu de pe site-ul dat de Lena.am scris corect 'imi' comand , ca Iancu nu tine caciula, dar sunt prea fruumoase ca sa rezist, si timp de crosetat clar nu am, dar as putea noaptea.

Voi ce mai gatiti? Eu ieri am facut canelloni cu carne si au iesti fff buni si alaltaieri am facut un sufleu(toretic) cu ciuperci si sunca de pui, da rin seara asta e lipsa de inspiratie, cred ca o sa fie ochiuri cu piure.

pinky mai ai ffff putin pana la concediu.Barvo pt oamenii din subordine(sunt la plural nu conteaza numarul lor), cu cat mai multi cu cat mai greu.Ma bucur ca Dani e ok acasa cu soacra, chiar te duci cu alt tonus la munca cand stii ca e bine ingrijit acasa.

ma duc sa ma mai prefac ca muncesc, dar jur ca nu vreau

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

de fapt e poliester.. da asa le incurc eu :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Fetele, si eu va zic sa aveti grija cu nervii, certurile si divortul.
Si eu ma mai enervez pe sot ca nah muncim la fel si clar eu fac mai mult, dar ma abtin si incerc sa il implic frumos, fara repros si scandal ca mai rau fac.
Plus ca avem o regula si incercam sa o tinem si anume sa nu ne certam de fata cu copilul.
Si inca ceva, nu amenintati niciodata cu divortul. E f enervant.
Iar daca vreti sa va educati sotii cu ajutorul incepeti cu pasi mici. Si nu va asteptati sa faca cat faceti voi.

Al meu nu schimba scutece, nu-i da de mancare, dar sta cu ea sa se joace, pregateste baita, strange dupa baita, ii mai face laptele, se ocupa de cumparat diverse de la jucarii la scaun de masina, repara, monteaza usa de siguranta de ex, schimba baterii la jucarii, se mai duce seara la ea daca plange, dar nu noaptea (noaptea sforaie de mama mama :))))
Eu sunt cu schimbatul, mancatul, adormitul dar si jucatul si invatatul activitatilor.
Dar eu sunt ok, ca nah am bona ziua, socializez :D plus ca al meu nu cere de mancare ci isi face singur.

Jade, al tau cum mai papa?

Meniu azi:
Piersici cu cereale
Supa de rosii
Prepelita cu cartofi la cuptor
Iaurtel
Biscuit, rosii, branzica, grisine si ce s-o mai gasi pe la noi prin farfurii de pofta :)))

Ieri i-am dat si un pic de omleta de la mine si a fost ok. Pentru prima data albus. N-a patit nimic. Si manca asa cu pofta :D


Mergi la inceput