Strugurasi de Sept-Oct 2011 *73* Bravo Anca !

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lena, te admir pt cat de corect o hranesti pe maia. eu nu am putut. am cedat la paine,, biscuiti, carne cu cartofi.cand eram f stricta cu mancarea ei ma stresam f tare. aia nu, aia nu...o lasam flamanda daca mi se punea pata ca nu ii pot da ceva si intr adevar sanul nu ii mai ajunge..asa ca am cedat si m am mai relaxat un pic.in plus, tre sa ai un copil cu care sa iti poti permite sa sari peste mese daca nu doreste sa manance ceva sanatos. :) eu cu slabatura mea nu prea imi permit luxul asta:d mai ales c e si f mofturoasa.multumesc lui dumnezeu ca ii dau o carnita sanatoasa si 90% din legume bio si mai inchid ochii la altele.

am avut o colega care a folosit cupa menstruala...mi s a parut odioasa. plus ca se pata...se deplasa de la locul ei ..daca ai un ciclu abundent nu prea te ajuta. eu zic mai bine sa treci la bb2 si ai scapat.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna fetelor

Lena noi avem 3 incisivi jos.... dar avem 4 maselute(sau canini cum a zis Abmariana} si 4 incisivi sus.

Zubi imi pare rau ca Ayu este bolnavior. Cand Anastasia are muci eu ii pun apa de mare si aspir cu batista bebelusului.Daca face febra ii dau nurofen sau daca tuseste rau ii dau sirop de tuse.

Jade, felicitari pentru casuta si lui T pentru mersul singurel


Ancatoma sincere felicitari si sarcina usoara si negretoasa Ce repede s-a prins pitik.

Sei, Lena si care mai stiti s acrosetati BRAVO VOUA
Si pe mine m-ati inebunit cu caciulitele si chiar am vazut ca se poarta.

Oana, si eu i-am dat cateva feliute de cascaval Anastasiei si i-au placut la nebunie.Noi duminica am fost la ziua unui baietel si noi mancam aperitivul si ea a inceput s aplanga si nu stiam ce sa-i dau de acolo si am ales cascavalul.
Nu mai putem sa mancam nimic ca vrea si ea.


LA MULTI ANI, Tudor de Ionela

Sa cresti mare si sanatos.



Despre noi nu stiu ce sa va zic.... mancam fffff bine, nu vrem lapte, ii dau 150 ml cu cereale sau orez si 200 g iaurt.A.... si am tuns-o zero.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Jade, eu zic ca T este mai inalt, pentru ca mie mi se pare mai inalt decat Anastasia si ea are 75 cm.
Multumim de compliment.Pozele sunt facute chiar de la inceputul lunii si ieri cand le descarcam si ma uitam ca Anastasia era la maneca scurta si ieri a fost asa de frig....
bratu intepat si sper sa nu aveti nicio reactie.



Lali, pai este baiat mare acum Paul.Ma bucur ca a inceput sa-i placa, la gradi.


Athosik nu stiu sigur dar parca tu spuneai de bb Robert ca are diaree si a vomitat.Am patit-o si noi, a facut indigestie si a tinut-o diareea 4 zile. Anastasia nu a mancat nimic doar lapte de la san si ceai de menta pe care i l-am dat cu seringa de la nurofen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

mama RAch ce bataie iti dau , ce ai cu fata ? :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Meniul nostru a ramas acelasi

dimineata la ora 9 fructe{ mere sau pere} cu biscuiti peste 250 g

la 12, 30 150 ml de lapte cu cereale sau orez sau un iaurt

la 15, 30-16 ciorbita de (pasare, perisoare, peste, galusti) cu painica, peste 250 g

la 17, 30 o banana

la 19-19, 30 mancarica de legume(fara carne)cu paine

la 21 mai incercam un iautel.


Acum cand ii este foame plange sau merge la bucatarie si se agata cu mainile de masa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Rach eu zic ca l a masurat bine ca el chiar e cam piticut :d , seamana cu mine cred :p .bravo anastasiei ca papa tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

mama RAch ce bataie iti dau , ce ai cu fata ? :(

_


de T 1+


Imi place cum ii sta fara par

Imi transpira rau de tot la caput.Ea avea noaptea parul fleasca.Si am zis ca tot a venit frigul si afara purtam caciula tot nu se vede ca este rasa.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

Rach eu zic ca l a masurat bine ca el chiar e cam piticut :d , seamana cu mine cred :p .bravo anastasiei ca papa tot

_


de T 1+





Si mie mi se pare Anastasia mai piticuta in comparatie cu alte fetite de aceeasi varsta.

Am vazut un baielel acum cateva zile cred ca are 5 ani si era asa de inalt si slab...pe la 2-3 ani era pitic si grasut.Nu mi-a venit s acred cum s-a schimbat in 2-3 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Jade vroiam sa scriu si eu ca Racchel .........cred ca nu l-a masurat bine ca mie mi se pare asa dezvoltat.
Iti dai seama cum arata Eva mea la 80 cm si 9 kg (a mai luat 200 gr).
Racchel te bat.Chiar ii admiram parul in poze Anastasiei.
Cat despre crosetat va invidiez din mai multe puncte de vedere
1.ca stiti
2.ca va lasa copiii sa crosetati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Gata, am papat si noi. am facut legume gratinate. succes total! Aleluia! A macat bine de tot.

cred ca in curand ma viziteaza si pe mine cm. ma cam dor ovarele..:(

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput