Strugurasi de Sept-Oct 2011 *73* Bravo Anca !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Salutare fetelor!

Am intrat sa va salut, la mine la servici e ok, sunt cam ocupata, dar asta e bine zic eu. De sapt viitoare o sa conduc o echipa de 2 pers e cam mica dar tot e ceva :P

Micutul Dan este bine dar mi-e tare mila de el ca plange tare cand plecam. Nu dureaza mult si ii trece supararea pt ca soacra mea stie ce sa-i dea sa se joace Ati vorbit de bone/soacre/mame care se ocupa de copii, eu sunt tare multumita de soacra mea, nu-mi vine sa cred ca frumos se ocupa de Danny, bine a mai crescut doi copilasi, nepotelele mele, dar ce imi place la ea ca ma asculta si face cum ii zic. Asa e stilul ei, nu se bate in piept ca asa cum stie ea e bine. Ii face mancare, il scoate afara il invata tot felul de lucruri, mai vin si verisoarele lui pe acolo deci e bine ca se si joaca cu copilasi.

Rach, La multi ani! Sa ai parte de tot ce-i mai bun, fericire si sanatate alaturi de intreaga ta familie!

Va pup pe toate, nu prea mai am timp de net, sper sa reusesc sa recuperez ce ati scris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata!
cafele calde, capuccino, sucuri, frappe, ceaiuri! fiecare ce are pofta. eu imi pastrez un ness, il savurez chiar acum.
m-am trezit tare bine-dispusa. adevarul e ca, de o saptamana de cand e sotul acasa, merge numai el peste noapte la Stefan si eu, ca un om al muncii ... dorm.
intrebati de lapte noaptea, da, si Stefan se trezeste si bea cam tot pe la magica ora 3-4 dimnieata . uneori, dar nu mai mult de 2-3 nopti pe saptamana doarme dus. de cele mai multe ori se trezeste.
sunt fericita ca maine e sarbatoare, e cruce rosie, la fel si sambata. motiv de odihna ca na, o sa fac doar mancare.
pinky ma bucur sa aud vesti bune de la voi! iti induce o stare de bine sa stii ca ai copilul acasa cu cineva de incredere si sa vezi ca si la munca esti apreciat!
camady si mie mi-au placut rochitele din link-ul lenei! Teodora poarta si acum o rochita si berete facute de bunica mea, e foarte mandra de ele!
pupici pentru toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor .
Ce frumoase sunt tricotajele..... parca sunt invidioasa ca nu am fetita

Michella foarte bine ca te-ai mai odihnit putin. Ce bine ca a mai stat sotul noaptea cu copilul. Al meu barbat nu si-a sacrificat nici o noapte de cand l-am nascut pe Edi pentru bebe, e rau de somn. Bine are si el un program tampit la munca, vine tarziu acasa si e foarte obosit mereu. Insa si eu sunt obosita..... noroc cu tatal meu ca ma ajuta la acest capitol cateodata.

Ieri am plecat de la munca mai devreme ca sa merg la bolnaviorii de acasa: mama si sotul. Nici nu am intrat bine pe usa ca Edi a si inceput sa strige "mama papa". Vai fetelor e tare rau de foame si pofticiosssss de nu se poate, nu poti sa mananci nimic fara sa-i dai si lui. Noaptea trecuta a dormit dar i-am dat si niste paracetamol ca stranuta de mama focului si cu atatia bolnavi in jur m-am gandit sa nu-l apuce si pe el ceva.
Ca "achizitii" noi: zice apa cand ii e sete, papa cand i-e foame, pa pa ca sa-l duc afara si-mi arata usa. Parca se dezvolta foarte rapid in ultima perioada, in fiecare zi sunt uimita de ce face.

mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Neata si de la mine


Merg sa imi fac un capuccino...Cine vrea????

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui athosik

Neata si de la mine


Merg sa imi fac un capuccino...Cine vrea????

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!


Dupa 2 cafele pana la ora asta cred ca mai intra un ceai, vin...

mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

ola !

lena pai bine mai , ce mi facusi ? mi ai fluturat pe la nas cu setul ala si m ai lasat asa ? si acu ce fac , ca vreauuu si ioo :)))

seidana ce sa zic , nu i prea mare deranjul pt tine cu du te vino la posta , croseteaza , servici , Ela
mi e si rusine sincer ca eu ma stiu pe mine ca n am timp de nimic
cum zici tu , eu nu ma supar

bunny oricat si orice ar manca seara , tot se trezeste
cum ai zis si tu , cred ca deja are un program ca e culmea mai , zici ca are ceas , la 2.20 si 6.45
asta e , eu m am obisnuit
(astea sunt treziri de papa , ca mai are si alte frichineli , miorlaieli)

may pai ce faci , ca de mult n ai mai pus meniul lui Bibi

pinky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

JADE.. iti fac serios.. si imi iese bine, am facut ieri caciulita elei, insa aseara m-am enervat si am desfacut-o ca avea o bomfa din cauza unei greseli care am zis ca o motrosesc cumva, insa nu mi-a placut si am desfacut-o toata...
Daca nu voiam sa fac nu ma ofeream.. maine poimaine o sa fac poza cu buhuhu.
Deci imi cumperi 2 ate de 100gr (sau 200 gr) nu stiu iti zic diseara, din ceculori vrei, numai sa aiba fir gros..le pui la posta (cand le ai iti dau adresa), le iau zap zap in 2 zile caciulita si o pun back la posta .. deci intr-o sapt ai buhuhu..
A Elei vreau sa o captusesc cu polar..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

JAde .. de prieteni intotdeauna imi fac timp,

PINKY>>>> bravo mami.....

Eu sunt a little blue, m-am certat ieri si cu sotu,nu era destul ca sunt si cu mama in focuri, si imi vine sa-mi iau fata si sa bag un divorttt....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Sei nu te necaji mamico,sunt faze care trec. Si eu mai am dicutii cu sotul, mai ales de cand a venit bebe pe lume si atunci gandesc ca si tine, imi vine sa-mi iau lumea in cap, dar apoi trec, ajungem la un numitor comun si uit.


mami de Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Sei, mamico cand ai timp de crosetat?A mea cand vin acasa e numai dupa fundul meu si de gatul meu?
Si ai si o viteza ......chiar daca inteleg ca esti incepatoare.Te felicit.
Cat despre cearta.....toate trecem prin asta.Ne mai tii in suspans cu bebe 2?

Mergi la inceput