Strugurasi de Sept-Oct 2011 *73* Bravo Anca !

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata!

Anca,v-am visat mai,pe tine si pe sotul tau , voiati sa va mutati la Constanta ,sa nasti aici , deja stiu sotul si cateva prietene ca esti insarcinata,chiar daca nu te cunosc nici unii , ca m-au vazut fericita aseara si m-au intrebat de ce ranjesc asa ...


Ma duc sa imbrac copiii sa mearga Paul la gradinita . V-am spus ca nu mai plange?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata mamicilor,

Sanatate puiutilor bolnaviori .
Edi al meu a dormit iar toata noaptea insa saracutul cred ca de la starea de rau. de mancat a mancat putin piure si lapte ieri in rest nimic dar sunt multumita si cu atat. Mai nou are si putina diaree, insa dau vina pe dinti, ca aproape ca nici nu poate sa deschida gura.

M-ati innebunit cu caciulitele. Gata o sa-i dau modelele mamei mele sa se apuce de treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Sei, este superba.
pattern? :D

Mihaela uite aici
http://jurnaldenutritie.ro/2012/03/06/despre-combinarea-alimentelor/
http://ligiapop.com/2010/06/06/combinarea-corecta-a-mancarurilor/
aici este si un tabel http://www.vindecator.com/cum-combinam-corect-alimentele-la-o-masa/

Am inceput sa fiu fertila :(((
caut alternative la absorbante :D


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



paternu e de pe crochetingincolors (ai pus si tu site), de fapt eu buhu am facut-o dupa cel de hello kitty, si urechi orchi nas dupa cel de buhuhu...

Sa vezi ce botosei/botine am facut. iti vine sa plangi langa ele.., o sa le pozez..maine maybe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza...

Broome cum sa te dea afara? nu aveti lege de protectie a gravidelor?

Lena? la dM sunt ceva bio.. insa mai incomode...

LALI.. bravo pt PAUL... baiat mare si scump

Bunny.. hai eu cand raman? mama omida care esti... desi tot ziceam ca nu vreau, cand mi-a venit CM m-am intristat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

neatza

ayan s-a trezit din somn ca nu mai putea sa respire pe nasuc de muci , si stranuta mereu, si cand stranuta scoate siroaie de muci afara, si tuseste ca probabil ii intra in gat, ce fac? sa nu ma trimiteti la dr pls ca il baga pe antibiotice direct...febra nu are...il las asa sau ii dau un nurofen ceva?
ieri ca o tampita, am scos baiatul vreo juma de ora si batea un vant....cred ca de la asta

aseara am fost la mama sa ii cer croseta..fetelor m-ati innebunit, numa ca eu sutn afona rau, lucram si eu la andrele cand eram mai mica dar faceam doar fulare....nici nu stiu de unde se incepe caciula, de la crestetul capului sau invers....dar acuma va intreb, cu ce e mai usor , croseta sau andrele???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui zubi

neatza

ayan s-a trezit din somn ca nu mai putea sa respire pe nasuc de muci , si stranuta mereu, si cand stranuta scoate siroaie de muci afara, si tuseste ca probabil ii intra in gat, ce fac? sa nu ma trimiteti la dr pls ca il baga pe antibiotice direct...febra nu are...il las asa sau ii dau un nurofen ceva?
ieri ca o tampita, am scos baiatul vreo juma de ora si batea un vant....cred ca de la asta

aseara am fost la mama sa ii cer croseta..fetelor m-ati innebunit, numa ca eu sutn afona rau, lucram si eu la andrele cand eram mai mica dar faceam doar fulare....nici nu stiu de unde se incepe caciula, de la crestetul capului sau invers....dar acuma va intreb, cu ce e mai usor , croseta sau andrele???

Zubi, cea mai fericita cu AYAN ( 02.09.2011 )
Multumim Doamne in fiecare secunda



Iti recomand sa-i faci aerosoli cateva zile cu Ser fiziologic si Dexametazona daca ai prin casa ca prin farmacii nu se mai gaseste si sa-i cureti nasucul mereu. Daca continua tusea poti sa-i pui si ACC la aerosoli. Eu cand stranuta mai rau ii dau si siropel de nurofen sau panadol seara la culcare. I-am mai luat si pliculete de propolis cu vitamine C de raceala si gripa pentru copii si-i fac ceai.
Daca nu face febra inca nu e motiv de ingrijorare.

Fetele probabil ca o sa-ti dea si alte sugestii. Sanatate multa puiutului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Zubi imi pare rau ca ati racit. ser sau apa de mare in nasuc, aspirat acum la inceput si apoi aspirat mai rar (eu stiu ca nu trebuie sa aspiri mai mult de 5 oori pe zi).. sau aerosoli (daca ai aparat)..

Pt mine e mai usor cu croseta, cu andrelele numi-i se pare ca poti face asemenea lucruri frumoase, insa ca si tine exp mea cu andrelele e limitata.. fulare pe la 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Fetelor, ca tot suntem la capitolul "help" va rog sa-mi spuneti ce as putea sa-i dau lui Edi pentru diaree. I-am dat ceai de menta insa mancare nu vrea cine stie ce.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluca050

Fetelor, ca tot suntem la capitolul "help" va rog sa-mi spuneti ce as putea sa-i dau lui Edi pentru diaree. I-am dat ceai de menta insa mancare nu vrea cine stie ce.

Pupici

mami de Eduard Stefan ( 26.08.2011)


bea LP ? apa de orez....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui raluca050

Fetelor, ca tot suntem la capitolul "help" va rog sa-mi spuneti ce as putea sa-i dau lui Edi pentru diaree. I-am dat ceai de menta insa mancare nu vrea cine stie ce.

Pupici




bea LP ? apa de orez....

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Da, bea lp insa foarte putin. Merci.

Mergi la inceput