Strugurasi de Sept-Oct 2011 *73* Bravo Anca !

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

May, tb sa multumesc pt ceva dar nu mai stiu ce :P
superbe incaltarile :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

inca nu am pofte, era doar foame ca eu nu mananc mic dejun niciodata si pe la unu ma roade stomacul.Nu am avut pofte nici prima data si nici un simtom sincer deci pt mine orice simtom de sarcina ar fi ceva nou.

De dorit normal ca vrem fetita, dar si un baietel ar fi mai mult decat binevenit, sanatos sa fie.
Din punct de vedere financiar si eu m-am gandit may, dar cred ca e mult mai usor cand sunt apropiati ca varsta , aceleasi jucarii, haine cel putin alea scumpe(geci,pantaloni, incaltari)merg de la unu la altul, caricior, patut, scaun de masa etc.Le avem deja si mancarea nu cred ca e chiar asa o problema .Mai greu o sa fie la scoala.Ca na pana atunci gradinita de stat+bona(oricum platesc bona pt unu, pt doi nu cred ca e diferenta mare).
Avantaje ar fi ca se joaca, bat impreuna, ceea ce mi se pare fff tare.
In plus sa recunoastem ca e o perioada de stagnare economica, in viitorul an eu una nu vad sanse de promovare deci cred ca acum e momentul.dupa ce ii fac pot sa ma concentrez si asupra carierei(stiu ca suna imposibil, dar daca vrei poti).Dupa un an o sa ma intorc si o sa o iau de la capat dar fara sa ma mai gandesc ca peste ceva timp iar vreu o pauza.Nu concep viata fara doi copii.

Athosik imi pare rau ca ati trecut prin momente grele, asa am patit si noi can dam fost cu Iancu la urgente.de asta ma duc doar la particolar, jur ca nu mai calc la spital de stat cu bebe, atata timp cat pot sa ma duc la particolar.


anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Anca felicitariiiiii , cea mai buna veste

athosik ..parca vb de pitesti,a sa e si aici, groaznic


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

observ ca este un adevarat fenomen moda asta cu caciulile buhu hu , habar n aveam :)))
cate modele , cate combinatii ... vad ca provin de prin strainataturi
SUPERBE modelele puse de Lena mai devreme , as purta si eu :D

repet intrebarea modele de tricotat cu adrelele nu aveti ??

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

sara buna

pus poze cu hello kitty ..seara faina.. pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Anca: felicitari!
Fetelor, nu mai stiu cine, dar parca Lena a postat demult un link cu combinatii permise/interzise de alimente. Si nu-l mai gasesc. Il mai are cineva?
Dani al meu e foarte mucos si are febra mica, in jur de 38 cu putin. Ii iese si-o masea acum si are si diaree. Sper sa-i treaca repede. Nu sunt panicata dar nu imi place sa-l vad asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, este superba.
pattern? :D

Mihaela uite aici
http://jurnaldenutritie.ro/2012/03/06/despre-combinarea-alimentelor/
http://ligiapop.com/2010/06/06/combinarea-corecta-a-mancarurilor/
aici este si un tabel http://www.vindecator.com/cum-combinam-corect-alimentele-la-o-masa/

Am inceput sa fiu fertila :(((
caut alternative la absorbante :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Anca felicitari!! am stiut!

lena interesant tabelul ala cu combinatiile, multe combin eu daca oul nu merge cu carne si peste, nix pane, branza nu merge cu frcutele, deci branzica cu banane la copii nix, leguminoasele numai cu legume, nu tu sunculita, carnacior sau slaninuta nu-i bun tabelul iar faza cu nu amesteca proteinele animale cu amidon pffff cea mai vestita combinatie din lume e carne+cartofi.

combinatii bune de va lingeti pe degete(pt adulti): pui la cuptor cu piersica sau para, muschi de porc cu smochine, foietaj din mezel tip sangerete cu mar si stafide

am terminat degetelele de vrajitoare, pus poza pe fb, pun si pe grup imediat

sanatate bolnaviorilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broome spune:

Athosik, spune-mi ca nu ai lasat lucrurile asa si ai facut macar o plangere.. E inadmisibil ce povestesti...

Felicitari pt primii pasi Tudor si Maya.

Anca, felicitari, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos.

Si eu imi doresc sa mai am un bb, dar astia chiar ma dau afara daca anunt in asa scurt timp ca iau iar o pauza... Asa ca mai astept vreun an..

Mergi la inceput