Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Salutare!

Vin si eu dupa o juma de zi in care am umblat cu folos!
Soata nu avea de gand sa ia decizii in lipsa mea(dehh...cand i-am spus sa ia remorca duminica nu m-a ascultat)asa ca am plecat cu I direct in dedeman, ne-a facut tipa proiectul pe loc, doar l-am sunat pe sot sa vina sa achite. Maine le ridica...obligat fortat, ca dehhh le-a platiti
Eu am mai umblat dupa una alta...maruntisuri ptr baie(accesorii)apoi am fost si am comandat 2 canapele ptr mansarda de sus, si o masuta ptr cafeluta. Cand am facut-o in iarna ptr mot, nu am reusit sa o ''imbracam'' Vreau si ceva mobila acolo...ceva finut, dar iar am nevoie de cineva sa ma ajute. Simonacip parca cunostea pe cineva. O sun.
V-m inebunit cu ale mele ''probleme''
A.... si sa vedeti cum m-am decis sa fac baie. V-am pus pozisoare!

Am observat doar ca madutza a facut capitl nou, si ca a aparut lalely

Citesc si nu cred ca mai apuc sa va scriu, dar in miez de noapte revin.
Pupici tuturor mamicilor!

p.s.Ioana astazi a fost incredibil de cuminte si ascultatoare. Ne-am descurcat amandoua PERFECT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

BB_YASMI- f bine te prinde tunsoarea...un breton cred ca si mai si Zacusca cum a iesit?
madutzasi eu fac o gramada de treaba cu I langa mine. Eu ii dau si sarcini, ...imi da rufele la mina sa le intind pe uscator, ...da si ea cu matura afara in curte(am una mica cu dedicatie ptr ea), duce galeata goala la put sa luam apa la animale, ..la intoarcere tine si ea de toarta. In casa la fel....eu impachetez hainele ia le duce in dulap...despachetate, ...isi pune jucariile la loc...etc...
Ce frumos canta Cata...I inca nu formeaza fraze...in limba ei da
irina- cred si eu ca de la alune. O fi mincat mai mult decat necesar...sunt gretoase. Este ok acum?
Mamici, ce ar trebui sa am in casa de la farmacie ptr astfel de situatii? Cand are voma...sau diaree? Am salvat ce a scris yvyana, sunt valabile in orice situatie?

Aaa si inca o chestie...am observat la I pe fata, linga gurita spre nasuc niste bubite marunte..ca o iritatie ceva...erau cateva ehhh inainte sa plec in Moldova...am sperat ca ii vor disparea...nici acum nu i-au trecut, ba chiar s-au mai inmultit. I-am dat cu fel si fel...nu i-a trecut. Voi stiti ceva?Sau sa ajung la dermatolog?
roxya adormit relativ repede fara sa o obosesc prea tare. Aseara am reusit sa o adorm la 22, si de dim la 8.30 era drepti. Acum ,a adormit la ora 15 ptr ca atunci am ajuns acasa...Dar trag de program, sa nu ma mai prinda ora 23 cu ea ...nu-mi convine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia da-mi pe mess adresa de la tarteeeeee
plsssssssss
nu mi se deschide aici nu stiu de ce

eu am bagat o placinta cu branza sarata
si doua kekuri care insa nu mi-au crescut chiar f bine
dar sunt f gustoase ca sunt cu oua de tara
am facut si o salata de pui cu cartofi si maioneza si ciupercute etc. pt maine
si niste cartofi fierti pt azi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

catank baia v-a iesit de minuneeeeeeeeee
e superbaaaaaa
e mica dar cocheta

FETELOR AVETI GRIJA CU TREABA
vineri e SF DUMITRU
sambata SF DIMITRIE CEL NOU
duminica e duminica
deci de joi pana luni pauza de treabaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?

am intrat sa va salut si sa vad ce faceti. apoi merg sa mai pregatesc una alta ca vin socrii pe la noi

irinuca ma bucur ca este bine Daria, ce sperietura ai tras...sigur de la alune, unii le tolereaza foarte greu sau deloc. sa nu-i mai dai prea curand

fetelor, nu mai dati alune copilasilor, sunt prea micuti pentru alune care sunt destul de grele si toxie pentru unii. stiu ca sunt bune dar de ce va grabiti? au atata timp sa manance de toate, de ce trebuie sa le bagam pe gat asa de mici?
ia intrebati pediatrii si sa vedeti ce va zic...ca dupa 3 ani se dau, pot dezvolta multe alergii pe viitor. na, acum fiecare cum crede, eu doar v-am zis ce mi s-a zis si mie. eu niciodata nu m-am grabit sa-i dau ceva, pentru ce sa ma grabesc?

madutza ce scumpi puiutii eu azi am facut pandispanul cu mere si afine, o bunatate a iesit am mancat de-am pocnit

ailed poate tu stii...tigaile tefal si toate chestiile teflonate sunt toxice? eu stiam ca nu, ca sunt chiar ok daca prajesti in ele in unt sau simplu...cand am iesit in oras cu prietenele mele veni vorba de chestii bio, fara prajli, mancat sanatos si una din prietene zice ca astea teflonate ar fi toxice ce ma dispera...pai eu stiam ca sunt ok de aia am si luat, sa prajesc fara ulei.

catank foarte faina baia, o sa iasa super culoarea este super, vad ca ati lasat si florile mari, bine ati facut, au farmecul lor, chiar arata bine

chiar, ca tot mi-am adus aminte de iritatii...de cateva zile si Anastasia are o iritatie fix pe dunga de la pampers, pe piciorus....cateva buburuze mici, fine la atingere si se vad in relief si sunt si putin rosii...am dat cu creme dar n-au trecut, azi se vedeau asa ca o iritatie pe care ai scarpinat-o...oare ce-o fi? mai las cateva zile sa vad ce si cum si daca nu trec poate merg s-o intreb pe pediatra.

bb_yasmi nu-i rea freza, nu este chiar scurt, arata bine. oricum, nu-l aveai prea lung nici inainte. doar ca avea alta forma

lalely ce ma bucur ca ne-ai scris bine ca este bine David acum. te-a vizitat viss? super..de aia nu mai intra ea ca este tot in plimbareli

mandreeac ce faceti? nu mai intrii deloc?
fetelor, nu mai stiti nimic de ea?

toate mamicile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami sambata nu este cu cruice rosie. la tine este cu rosie? stiu ca numai in anumite regiuni ale tarii se serbeaza si Sf. Dimitrie cel Nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

mamaaaaaaaaa ce doarme I. Am obosit-o bine azi

cami, roxy- ma bucur ca va place. Ei stii cum e... greu sa decizi din sute de modele si zeci de variante...Am mai spus eu, curata sa fie... Si sa fi fost dat numai cu var, daca e curat e frumos oricum.
Si eu stiiam de produsele tefal ca sunt toxice, ...desi folosesc... de cand m-am maritat (13 ani)...am aflat acum de curand(adevar sau fals habar nu am). Mai nou am auzit ca si vesela din inox nu e ok, sau ma rog...alea de imita inoxul. Cica alea emailate sunt f bune...de oale si cratiti vb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy,catank eu stiu ca tefal e oki cat nu e zgariata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

lparpala, ailed ai dreptate, ...! Noroc cu ei...

Ioana si la ora asta doarme...pan la 23 ma tine la noapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, sa inteleg ca te-ai uitat pe picasa?


Mergi la inceput