Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna, buna bunaaaa dimineataaaa!!!!!

deea da poate sa difere cum ii merge unui pom de la un vecin la altul :)) cum spuneam vecinul meu are si ii merge super bine. la fel si nasului lui L. asta nu inseamna ca o sa se prinda/ mearga si al meu am pus si visin si cires si mar si par si gutui...
maine merg cu buburuza sa isi aleaga tortul pt ziua ei!!! am vb si cu clovnul
deea spor la cumparaturi si profita sa faci din acest lucru si un relax!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
Azi e zi de sarbatoare, deci bantuim pe net si la plimbarici ca de duminica la noi sunt 3 grade... brrr.
Irinuk http://www.revistafelicia.ro/articol_1004063/maria_coman_va_recomanda.html. problema e ca tu pleci si ea ramane acasa... chiar nu face nimeni bors la tara acolo?
Deea, eu n-am talent mami la scris ca tine....Andra acum doar scote totul de pe unde apuca si se cearta cu noi , ne arata toate culorile spunand ca sunt verde..., diferentza e de ton , cand arata verde pe bune e diferit decat cand arata spre albastru..., mai zice la culori, ghi(gri), lila si ab(alb). zice si dani( bani). cocoege( ceva dulce), dan(dobar dan) si cer( dobro vecer), adica buna ziua si buna seara in croata..., esi( mersi), babye( bye-bye), hi( in loc de buna)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

deea si Yasmy, eu zic ca tb sa luati in considerare si afptul ca, clima e un pic diferita, la timisoara e mai blanda, mai calda...si poate ca si sursa nectarinului e diferita... Soacra-mea are un smochinas si de nu-l bibileste si-l ingrijeste si cu chiu cu vai face ceva fructe, aici in Croatia , cel putin in sud cresc si pe marginea drumului, prin ziduri....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

multumesc Ailed pt link..citii si eu..interesant....ai dreptate cu pomii astia si clima..chiar am vrut sa scriu si eu asta in mesaj....
am si eu smochin....dar nu-l ingrijesc....socrul meu avea mare grija de el si faca ff multe fructe....dar iara il invelea in frunzele copacilor din curte..apoi ii facea ca un cort din folie de plastic...
yasmi nu vrei smochin..daca am pui..iti trimit prin posta..

ai mai Ailed nu ai talent la scris..pai uite ca ai scris....eu desi A balmajeste toata ziua nu m-am gandit sa scriu ce zice ea..v-am zis ca la ea sunt mai neglijenta ca la S
a, asera a fost tare haiosa..noi la nani ,mai nou, ne punem in patu mare si eu ii spun povestea celor 3 purcelusi...numai ca ieri seara i-am spus si punguta cu doi bani..dar mai mult m-am cucurugit...asera incep cu purcelusii si se pune fimea pe plans...eu dai cu povestea ea nervoasa rau si facea cucucu...eu nu ma prndeam ce zice..pana ia biberonul si-mi da cu el in cap si zice apasat..cucucuuuuu....a punguta cu 2 bani vroiai..si am inceput sa cucurigesc la greu...bine ca a dormit repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Laura am intrat acum si m-am uitat mai atenta la bentite...chiar sunt frumoase..daca fi mea tinea ceva pe cap iti ceream sa ne faci si noua..dar ce vrea sa iti zic mami,nu iti pierde increderea..chiar ai talent...cumpara mai multe funde dantele si fa modele diferite..sau clamite..se poarta ff mult si sunt sigura ca o sa vina si clientele..poate pe fb sa ai un cont cu asa ceva..de ce zic toate astea..la sora mea pe scara s-au mutat niste tineri cu un bb..mamica tot timpul pe afara ,soramea si ea pasionata candva de criotorie..a inceput sa intre in vb cu acea mamica si sa-i admire tinutele..asta i-a spus ca nu toate sunt creatie proprie, insa aplicatiile sau picturile de pe tricotaje sunt....sora mea a ramas ca la dentist sa zic asa....tipa a inceput dintr-o gluma/pasinue sau ce o fi fost sa aplice tot felul de nebunii pe haine..apoi a facut si margele,cercei ..picura pe haine (sora mea o banuieste ca a terminat si ceva liceu de arta) si incet incet ..ba facandsu-i unei prietene..ba punand poze pe fb au inceput sa o asalteze fetele, sa le faca si lor..si tipa spunea ca a ajuns sa vanda si in america si acum vrea sa isi faca un PFA....caci e ff multumita de cat castiga...cand a auzit ca soramea stie sa crioasca a zis ca o s-o invite sa faca nu stiu ce aplicatii pentru niste rochite de bebe....asa ca nu se stie de unde sare iepurele sa zic ....e pacat daca ai talent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Neatza si de la noi!

Am dormit asa de bine azinoapte! Fiica-mea s-a trezit de dimineata la 8 pentru bibi dupa care s-a bagat din nou la nani. Am profitat si mi-am luat si eu in liniste micul dejun, v-am citit...

Radu aseara era suparat ca nu ii apar mesajele si abia acum au inceput sa apara. Nici nu stiu cate o fi scris ca si eu il sfatuisem sa scrie cat mai multe sa scape de moderare.

Am uitat ieri sa va povestesc: dupa ce s-a trezit Diana la 9:30, eu eram inca mare doritoare de somn, asa ca am luat-o langa mine pe canapea sa mai stam putin linistite. Am si inchis ochii sperand ca asa nu ma va zgandara prea tare. Drept urmare ma trezesc la un moment dat, eu tot spunandu-i "Nani, mami, nani!" cu suzeta in dreptul gurii gata, gata sa mi-o infiga. Ea stie ca Suzi merge de minune cu nani, asa ca s-a gandit probabil ca imi face o mare favoare

Sunt cam "in oala", pentru ca nu am apucat sa ii fac pachetelul cu hainute lui bebe si sunt numai sarbatori pana luni. Si doar ne-a zis Cami, dar nu am facut bine calculele Macar de calcat pot sa calc ceva? Off...nu ma pricep deloc la chestiunile astea religioase

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 39+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lidia , te-am visat , ma gandeam ca dimi ne scrie ursuletul puf
.....:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna fete dragi! Am si eu un moment de respiro dupa o saptamana foarte incarcata, noroc ca azi e sarbatoare ca altfel roboteam si azi! Mi-e asa dor sa va citesc si cand sunt la munca ma gandesc la voipe toate! La munca este bine, merg dupa ce o adorm pe A la pranz si stau pana seara, cand vin acasa ma imbratiseaza si ma pupa sta agatata ca o maimuta,primele doua zile ma striga prin casa dar acum s-a obisnuit!. ma duc sa vas citesc sa vad ce ati mai facut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mary, ma gandeam la tine.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am terminat si eu papica. acu' ne pregatim sa o luam la pas

mary

Mergi la inceput