Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(16)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata.
CAMISV, multumim de cafeluta!
Alta conversatie, legata de subiectul cadouri de Craciun:
-Vlad, ce vrei sa iti aduca Mos Craciun?
-Beau (b=v) tupa (t aici e s), mancaie (i=r), da Mos Catiun? Tupa beau!
Asa ca am scapat usor, fac o supa si o tocanita
Azi merg la munca, pe teren, fac recensamantul copiilor la cateva blocuri de pe o straduta de langa scoala...asa e moda la noi, cadrele didactice bat din usa in usa, sa faca statistici, ca la evidenta populatiei nu se gasesc datele astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata!!!
Of Mari! multa sanatate lui Vladut! ce dulce e cum vorbeste!
Nici noi nu stim ce cadouri sa luam!
Cami,si la noi de mos Nicolae se da bat si dulciuri Dar cum Maia nu mananca........

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

buna dimineata!
Multumim de cafeluta!
Elenys la intrebarea ce ii aduce mosul ..raspunde cadouri,bat,jucarii...si daca o intreb cate jucarii(cadouri) incepe sa numere pana la 10
Eu de la anul am zis ca ii pun in ghetute doar dulciuri de mos nicolae,anul asta facem exceptie

Camisv iti las un link sa vezi pisica de care ziceam...repeta tot ce vorbesti,toarce,etc
http://worldoftoys.ro/chatimals---pisoi-vorbaret-talking-tom/1974.htm

O duminica frumoasa!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Buna de dimineata!

Eu adaug un ness.
Incepem sa adaugam si alte cuvinte in vocabularul.
Cand am facut comanda pentru niste culegeri, am adaugat (ca erau la reducere) multe carti cu povesti. Masinute ii cumpar de cate ori am ocazia. Acum caut niste helancute pe gat ca a venit frigul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

Hello
Profit ca trupa e afara ...
VLAD -multa sanatate ,si D mai tuseste ,mai are ceva secretii in gat ,marti dam si noi o fuga la doctor .
CAMI - D picteaza ,dar nu am eu nervi ,cam o data pe saptamana o las ,nu stiu cum se numesc ,dar sunt in cutiute legate una de alta ,si fata de ce am avut altadata astea se duc mai usor ,din kaufland le-am luat .
Daca o intreb pe D ,ce sa-i aduca mosul ,spune OS ....si DA ati citit bine ,ii plac catetii mult .Noi cred ca ii luam un baby born care face la olita ,dar varianta mai mica si de mos 2 inca nu m-am gandit .
CAMI ,pisica TOM o gasesti in aplicatii la tel daca ai smart phone ,D nu vorbeste cu ea ,dar mie imi place sa-i dau la "geoale" ca face urat si sa o trag de coada .
mi-am adus aminte de o papusa - Irina cea isteata ,pe asta vreau sa o cumpar pt Craciun ,ca de bebei care plang si rad sunt satula ,asta din cate am citit e interactiva .
Va si o saptamana usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

In sfarsit ne iese al doilea ,,set'' de maselute!!! a spart in stanga jos si se vede umflat si in dreapta.
Azi cat am fost eu pe teren cu recensamantul lu' peste, al meu sot a luat copilul la plimbare cica, dar el l-a dus la un centru de joaca. A fost ok ca Vlad iubeste astfel de locuri, dar m-a ,,secat'' faptul ca nu a stat cu el sa se joace impreuna, si mai zice de mine ca nu mai am rabdare cu copilul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Neatza fetele! dau eu o cafeluta!
La Maia nu-i plac papusile,plange numai cand le vede! Si nici nu prea se joaca mult cu jucarii! prefera sa rupa ziare,hartii,sa se joace cu dopuri,capace...........i se pare ei mai distractiv le arunca pe jos (ii place cum se aude) le ridica,iarasi le arunca,asa se distreaza. I-as lua carti cu poze mari colorate ca ii place sa stea sa se uite cand ii arat,dar dupa ce se plictiseste (max 10 min) sigur o ia si o rupe Si asa, doar de dragul de a lua ceva care sa mareasca mormanul de jucarii nefolosite,nu vreau sa cumpar! E mai usor cand e mare,ca-ti spune clar ce vrea.

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Ana, sper ca n-ai aruncat cafeaua, ca uite eu vreau acum

M-am lamurit ce e cu pisica aia, chiar am vazut-o si in pliante la jucarii. Nu seamana cu cea din Aristocats si noi mai avem un dinozaur interactiv (e drept ca nu vorbeste dupa tine), deci pentru noi pica.
Ana, eu ma uit dupa jucarii acum ca sunt multe in oferta, nu neaparat sa-i iau de Craciun. La noi la mare cautare este spalatul hainelor, imi scoate de prin sertare si zice ca pune haine la spalat, apoi le pune la uscat etc, deci se pot juca si fara jucarii. Lui Tudor ii plac cartile si acum nu le mai rupe, dar la inceput ne uitam impreuna si apoi le puneam pe raft. Acum intelege si daca rupe o carte din greseala ne-o aduce sa o reparam cu scoch.

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

neata !
Poftiti la cafeluta/ capuccino/lapte. cu nescuiq am baut. eu :-)
Sa aveti o zi frumoasa!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna!
Doina felicitari pentru sarcina! Sa fiti sanatosi!
Ce frumos e sa vad ca mamici de aici au un al-2-a copil sau urmeaza sa aiba unul! E frumos sa fie macar doi copilasi! O sa aveti multe satisfactii cand ii veti vedea cat de uniti vor fi fratii si cat de mult se vor raporta unul la celalalt! -ci
Aseara am framantat pentru paine. Cel mare si fata au luat aluat,s-au uns pe maini, dar erau foarte fericiti! Maria si-a pus si in cap, dar bucuria a fost maxima!

Mergi la inceput