Clubul "babelor" FIV-oase 66

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

LARA eu la ambele sarcini am avut gustul de fier in gura ,ma dispera ca nu mai simteam gustul la nimic din ce mincam ,l-am intrebat si pe dr A la momentul respectiv ,si mi-a zis ca este din cauza sarcini !
Ma alatur fetelor ,astept cu mare interes eco ,dar sunt sigura ca vei veni cu un zimbet mare pe buze !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Lara te astep cu vesti bune de la eco, smart girl fi ZEN nu mai pune totul la suflet
Nanee sper ca esti bine si ti-a trecut raceala!
Qiao vizionat toate filmuletele cu gugu si coco, sunt absolut irezistibili! acum am vazut de cocolina...imi pare tare rau
Xdidi , Draguta bine ati venit!
Ari te mai doare piciorul? esti bine? eu maine merg la eco sa vad daca mai am chisturile, sper sa fie ok.
Velvet imi pare rau ca ti-au venit uratii!
Elly deci tu te distrezi!!!! bravo ... inca o data felicitari pt finut sa fiti sanatosi. Si eu o pe Sami, cred ca este tare ocupata in perioada asta, de aceea nu prea intra.
Mady nu sunt cuvinte pe care sa ti le spun pentru a-ti alina suferinta, pot sa iti trimit doar o imbratisare si cu speranta ca data viitoare o sa fie bine.
Alex spor la tradus!!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

moah, ce dragute sunteti!!
sar'naaaaa!!

angi, cum esti, te-ai decis ce faci? ai rabdarica si astepti "subventia"??

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

LARA da stau cumintica deocamdata ,astept fondurile ,daca nu apar pina in ianuarie ,o sa fac pe bani mei ,nu mai astept ,pe o parte cred ca nu eram pregatita psihic pt o urmatoare incercare ,eram cumva pe muchie de cutit ,mi-am propus acum sa ocup de mine ,de kg in plus acumulate de-a lungul anilor,si apoi sa fac o noua incercare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Lara eu nu cred ca pot fi 3 bebici; din cite stiam eu ( dar ma pot insela) nu prea sunt cazuri de blasto divizati ulterior .
Sa stii ca si eu cred in varianta tratamentului cu antibiotic inaintea unui fiv; eu am avut si dupa histero antibiotic, si am luat si din z1 timp de 7 zile in luna cu fivul. Asta pt ca la histero s-a vazut endometrul putin inflamat. Aaaaa eu am luat si ceva antiinflamator citeva zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Hei girls!
Sunt la serviciu, dar nu am chef azi! Bine, nici ieri nu prea am avut

Miky, racela s-a cam dus, respir in sfarsit! Sunt pe expectorant acum si deci mai trag o tuse semi-tabagica! Iau* oricum si miere cu propolis, care si asta e antiinflamatoare si alea, alea... deci sunt pe pozitii.

Nu stiu cand sa imi fac bagajele de 'Stambul, Lara! Parca corpul meu are o reactie tare ciudata lunile astea, adica ultimele doua luni am avut CM de 23Z, iar ultimul de 20 zile, which is not very me. La ultimul am dat vina pe raceala, iar la penultimul pe stres. I-am scris si Taifunului si l-am intrebat daca nu ar fi de preferat sa astept o luna completa (adica peste 24, 25 de zile), asa ca poate ma vedeti petrecand Craciunul/Revelionul pe acolo! Bine ca ei nu au zile libere ca noi Nu m-ar deranja nici Anul Nou sa il incep pe alte meleaguri!
Taifun a zis ca e de acord cu mine Ce putea sa-mi zica?!

Qiao - buna reteta cu checu'... in a ta parca nu ai scris "unt" si cum nu sunt eu o priceputa, am tot citit si recitit si pana la urma, din experienta mea, am dibuit ca trebuia sa fie vorba de unt ca ce altceva mergea topit


Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

off, eu azi am halaiduit pe la adoptii (forum deocamdata). tot intru de 2 ani si vad ca situatia e aceeasi.
nanne eram cu neuronul vraiste, e posibil sa fi editat ceva si sa fi sters si cuvantul "unt". M-am uitat si am vazut ca v-am dat un adevarat test de perspicacitate, a 2-a oara am scus "unul" Bine ca am pus si reteta de pe site.
Lara confirm si eu gustul metalic la ultima sarcina si pee-pee (asa se scrie mai nou ?!?) des. la celelalte nu imi aduc aminte.
Apropo, pe samira o inteleg, dar adipapazi de ce nu ne mai iubeste


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

lara las' ca's buni si 2, oricum la noi pe forum la endometrioze a fost o tipa care a transferat 2 embrio si unul s-a oprit din evolutie si din celalat a rezultat sarcina gemelara monozigota, dar nu stiu ce a trasnferat , in ce zi etc si la ce experta sunt eu in fiv
deci am descoperit site-ul cu retete...mi-am reparat si teava de gaz si ma pun pe treaba iam, iam
fetelor azi fac 4 ani de la prima mea operatie, pe la ora asta ieseam din terapie intensiva....huh ce trece vremea
qiao si eu tot citesc si tatonez pe la adoptii, am o buna prietena care a reusit sa adopte bebe micut , am tot vb cu ea si a fost destul de aiurea ca nu era adoptabil la inceput, dar ea a adoptat si cu legea veche, cand dura mult reintegrarea in familia biologica...acum asta e si planul meu sa-mi iau casa si apoi actele de adoptie...insa mi-a cam pierit chefu ce copii ... parca nici nu-mi ma doresc, sper sa fie doar o pasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

qiao, soro, da' de ce nu ne mai iubeste sami????? ca eu tot n-am inteles..?
aaaaaa, de mami-papazi pot sa-ti spun ca, e totally addicted FB si cre' ca, numai dc apare sami gravidita pe aici, o mai "recuperam"...
auzi, da' de ce te chinui cu adoptiile, fata draga?? cred ca, e un proces care iti stoarce neuronul de energie si rezultatul imediat (atestatul de parinte adoptiv), se lasa mult asteptat..eu propun, sa te focusezi pe alte variante (alternative), cu o rata mai mare de succes..

le: ha, uite ca didi are un si un contraexemplu oki, bine, fie, exista si deznodamint fericit, se pare (parca, totusi, am senzatia ca, nu e regula..)
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

lara a nu se intelege gresit, nu am zis ca samira nu ne mai iubeste, ci ca ii inteleg absenta. deci asa cu papazi, bineee.
la adoptii ma tot uit de multisor, sotul cand a auzit de prima data ce inseamna o stimulare a zis pas, mai bine adoptam asa o sa ma aiba si pe mine intreaga si copilul si o tot tine pe a lui. eu vad ca am inceput sa scartii pe la incheieturi si am momente cand am dubii ca organismul meu va face fata unei sarcini sau ca ne vom descurca cu un bebe mic si colicos in conditiile in care sotul mai e si student, iar eu o sa fiu singura acasa toata ziua. de cate ori insa mai citesc pe la adopii ma gandesc ca tot mai simplu e o "adoptie" din faza de ovocit sau embrion.


Mergi la inceput