Piersicute de iulie august (7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata si haideti la cafea. Aurora e cuminte, deci am si eu timp sa o savurez.
Danett, la multi ani fericiti.
Ada, 1000 de persoane? Wow ce nebunie trebuie sa fi fost. Dementiala rochia ta neagra cu manusi.
Laura, sa ne dai vesti buna. Mi-ar placea sa fiu si eu mai relaxata cu scosul afara si vremea. Cateodata mi se pare ca o prea infofolesc pe Aurora.
Ma bucur ca nu sunt singura care o culca mai tarziu sa isi asigure un somn mai bun de noapte.
Fleur (si restul fetelor), m-am executat si eu in sfarsit. Sunt poze mai vechi si mai noi cu Aurora pe picasa. Nu o sa le las mult, dar sper sa va placa.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Ce fac fetele?Multumesc de cafea. Sunt mai bine. Dar tot ma doare-n gat. Imi este frica sa nu ia si Nectarel. Sper sa nu , ca port masca , cand intru la el.Si acum impresii de la nunta.Fleur, si eu am fost la nunti cu multi invitati, dar, asta m-a dat pe spate. Parintii lui mama este presedinta de tribunal, iar tata nu stiu. Ma rog, vorbea lumea ca ea este cu banu, ptr. ca parintii ei au mari afceri in Panciu. Au facut in cel mai mare local din Pitesti, pe la Bodeasa, ca alta sala nu era. Mancarea, gen aperitiv de ala exotic cu dulceturi, icre , ananas, combinatii ciudate.Apoi, peste cu paste negre cu sos de sepie, cu calamari si creveti.Api, sarmalute in foi de vita cu smantana, ardei gras umplut si cu ardei iute.Friptura de porc, pulpe de pui cu susan, pastrama de oaie si cartofi taranesti. Pe masa erau painici proaspete cu bucatele de unt, platouri cu tot feluri de pateuri, si multe, multe prajituri. Afara, fantana de ciocolata, cupcakes de toate culorile si multe fructe. Darul din partea noastra, adica la cei care am stat la masa, a fost de 500 de euro, ptr. ca a platit si camere la Hotel Ramada. Toata nunta un program plus focul de artificii, imagini cu ei etc. A cantat Mirabela Dauer, Fuego, Aurelian Temisan, Adrian Enache cu fata lui, formatia lui Botgros, Matilda Pascal Cojocarita, Irina Loghin, si niste machedoni, ca nasul era din Tulcea, si Ionut Galani. Tinutele, foarte sic si foarte interesante.Ai nostri au facut show dimineata dupa ce a plecat lumea.Cam asta a fost. Va pup si va urez o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Ada,imi ploua in gura de dimineata.
Pune si niste poze ca eu mor de drag sa ma uit la tzinutele doamnelor.

Ali,fata,nu cumpara nimic de acolo ca aici e gratis la copii.toate medicamentele sunt pe reteta si gratis.deci stai calma.ia acolo un sirop si un nurofen sa ai in geanta si atat.in rest nimic.oricum o sa vezi ca aici nu da nimeni asa repede antibiotic si se dau foarte putine medicamente in general.
tin pumnii sa luati locuinta.

Clay,noi vaccinam abia de la 4 luni.asa am facut si la baiatul cel mare si nu ne grabim nici acum.

Laura
,pupam Andreiutu.eu sunt sigura ca nu e nimic.dar na,mai bine sa stai tu linistita.asa e la primul copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Neata !

Am picat in borcanul cu melancolie . Mai sunt 2 luni pana la Craciun, pe cuvant ... zboara timpul ceva de speriat , parca nu am avut primavara si vara deloc. Am inceput sa ma uit la cadouri pentru gaze, visez deja la brad si in capul meu aud numai zurgalai si colinde .... am inceput cam devreme anul asta .
In plus, ma gandesc ce linistita eram eu anul trecut pe vremea asta, cum habar nu aveam eu ca am in burtica "un samburel mic de piersicuta" , nici macar nu visam ca voi fi mama pentru a doua oara .
Hai ca am picat de tot in borcanul melancoliei .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Mama Ada ... ce meniu de meniu, dar si darul a fost pe masura , de nunti dintr-astea mai bine ma lipsesc .

Nataliei ii transpira capul cand mananca, tot asa o transpiratie rece. In general nu transpira foarte rau, e mai friguroasa din fire, la 20 de grade are mainile si picioarele reci si stranta intr-una ; Sofia e o calduroasa, exact opusul ei.
Baia ii facem la ora 20, dupa baita nu adoarme imediat, are chef de povesti si joaca, abia dupa o jumatate de ora - 45 de minute o pregatesc pentru nani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

R_ocsy,si Leon are asa o transpiratie rece la maini de ai impresia ca are mainile reci.Am intrebat moasa si a spus ca asa isi regleaza ei temperatura corpului si e normal.

Eu inca nu ma gandesc la Craciun,ca avem botezul si tocmai am vazut ca va fi cam frig.
Na,om vedea noi...oricum aici cred ca nici nu-l dezbraca la botez.o sa-i puna apa in cam doar ca la catolici.

M-am mai uitat la poze si am mai sters din ele.Propun sa avem fiecare o limita de 25 de poze sa nu se incarce prea tare.

Carmina,am vazut ca la tine sunt mai multe si ma gandeam ca poate le stergi si tu pe cele cu burtik macar.

Aruba,ma topesc dupa nor-mea ce chic e,dar cind l-am vazut pe tati al vostru cu bibe in parc,am zis wow!
Bravo lui,tatic model!

Muraturica,ce frumos rade bebelina...si in rochia galbena e ingeras!

Miha,tu ai facut gemene la diferenta de 2 ani!
Asa bine seamana fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Am uitat sa ma laud,cra cra,avem 6kg deci si-a dublat greutatea inainte de 3 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Danett - multa fericire, noroc si impliniri!

Dana - da, in unele ipostaze seamana fff bine
Felicitari pt kg, am vazut ca are falcute numai bune de papat

ali - bafta sa gasiti casuta cat mai repede

muraturica - eu ii fac baie in jur de 20.30-21.00, dar depinde si de programul ei, ca daca doarme atunci nu o trezesc.
Am vazut pozele cu Aurora, e o dulcica

Si fetita lui Bea e o scumpica!

Maria - sunteti tare frumosi

roxypuy - o minune printesa ta, a fost ff frumoasa

Fleur - ce minune dolofana ai tu acolo

Fetelor cu raceala, de ce nu incercati ceai de cimbrisor? Gasiti la plafar. Si sodoul clasic cu lapte si ou frecat cu miere/zahar.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Salutare, fetele!

Am citit si am uitat cam tot.

Noi facem baie la 8 - 8.30, apoi biberon si pe la 9.30 adoarme. Ieri si alaltaieri a adormit singurica in leagan cu Doamna Suzi si apoi am pus-o in patut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

Ericu a dormit de la 8 la 6 ! Papat, culcat la loc. Eu nu mai pot dormi, asa ca bantui pe net.
Azi mergem la vaccin si tare mi-e mila, sper sa nu aiba nici o reactie la fel ca la 2 luni.

Am facut si eu curatenie in albumul de pe picasa. Cu ocazia asta, fetelor cu fetite...m-a apucat dorul de o fetita!...Toate sunt frumoase foc,nu nominalizez, decat pe Aurora, ca o vedem in premiera.Daca-l mai vedem si pe fat-frumosul lui Iuli avem aproape toata colectia de piersicute...aaa, CamiM, Chmihaela, mai intrati pe aici?

Intrebare: eu nu ma trezesc noaptea sa pompez, oare e ok? Vad ca sanii nu se angorjeaza, desi tampoanele-s de-un kil dimineata. Cred ca s-a reglat productia pe cererea lui.Stiu ca ar trebui sa pun deoparte lapte la congelator pt cand nu as putea alapta, dar deocamdata savurez noptile de somn neintrerupt. Cum sa fac oare sa ma trezesc, altfel decat intamplator? (alarma nu pot seta, ca dorm in camera cu el).

Va pup, ma duc sa mai lenevesc in pat cat (mai) doarme baiatul.

**************************
Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

Cine-ti saruta genele-n somn,
Si cine-i acolo cand ingerii dorm?
Toate zanele bune sa te ocroteasca,
Toate florile campului sa te infloreasca!

Mergi la inceput