Piersicute de iulie august (7)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Neata, fetele. va dau cafea. Lorena asa este cu vremea , e tare urat. Gata cu caldurile. Ce ti-a zis doctorul de bebelusa?ti-a dat ceva de raceala?Va urez o saptamana buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza,

De 2 nopti ma trezeste bestiutza din ora in ora. Alarteieri noapte am comis-o eu cu pere si vinete la cina. Iar azi-noapte cred ca a fost deochiat ca ieri am profitat iar de vremea frumoasa si am fost la tara, si iar lume multa in jur... Asa ca sunt ff obosita si ciufuta iar vremea nu ma ajuta deloc. Iar piticul in continuare e agitat si se zbate, nu ma lasa nici la baie sa merg.

Voi iesiti afara azi? Meteo de pe tel meu zice ca sunt 7 grade dar real feel 1 grad. Nu m-ar deranja frigul, dar vantul ma cam sperie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Buna burtici!
Am avut si noi un weekend cu plimbari, musafiri. Pacat ca s-a terminat vremea buna.

Si Ecaterina se trezeste cam de o saptamana cam la ora jumate- doua.
Singura explicatie e ca nu se satura ca adoarme imediat la loc cum o pun la san. Nu stiu ce sa ma fac cu ea ca e asa agitata si distrata cand suge.
Aruba, si eu cred ca e din cauza ca vine laptele mai greu si se enerveaza. Cand era mai mica nu parea sa o enerveze lucrul asta.
Ma ingrijoreaza si stagnarea de kg. Avem 6 kg la 4 luni fara o saptamana.
Daca la inceput avea burtica umflata, ca de somalez, acum i se vad coastele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Neata fetelor,

Nu iesim afara azi, pana si pe geam mi-e urat sa ma uit .
Carmen, sa te odihnesti cand doarme el, daca mai doarme ziua.

dannett, de cat timp n-a mai luat in greutate? Mergi la 4 luni la doctor, nu? Vezi acolo ce parere are si el, daca nu e vorba doar de faptul ca le mai scade acum ritmul de crestere. Ca numere, pare bine, dar vezi pe curba ei cum este. Noi avem un caietel de la pediatru unde are graficele de greutate, inaltime, etc si urmaresc acolo.

Revin mai incolo, ca bebe functioneaza tot dupa ora de vara si urmeaza somnul cel mai lung de peste zi (sper eu).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Clay, dupa calculele pediatrei ar mai avea voie sa nu ia deloc luna asta. Dar eu tot ingrijorata sunt. O sa mai discut cu ea la control, in caz de e nevoie incepem diversificarea mai devreme, cu celeale (sincer sper sa nu fie nevoie mai devreme de 6 luni dar deh..vedem..)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Citat:
citat din mesajul lui dannett

Clay, dupa calculele pediatrei ar mai avea voie sa nu ia deloc luna asta. Dar eu tot ingrijorata sunt. O sa mai discut cu ea la control, in caz de e nevoie incepem diversificarea mai devreme, cu celeale (sincer sper sa nu fie nevoie mai devreme de 6 luni dar deh..vedem..)

Mami de Ecaterina (06.07.2012)


Te inteleg ca esti ingrijorata, si eu sunt la fel, de cand in luna a treia n-a mai luat decat 500 de grame. In pediatru am incredere mai ales sa excluda cauze medicale ale stagnarii. In momentul asta, eu astept si sa se apropie de 4 luni si sper la un puseu de crestere, mai ales ca sa se mai regleze si lactatia. Iar eu mereu imi amintesc de constitutia taticului si ma mai linistesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

hello fete hai k ma bag sa fac capitol nou si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

CAPITOLUL 8

Mergi la inceput