Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 74 -

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Cris Doamne Ajuta sa fie bine si sa auzi si inimioara.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myhadavid spune:

neatza buna,

Fetelor, am o mare nelamurire...azi e ziua 34 de CM si testul e tot negativ (desi, parca am zarit ceva, sper sa nu fie doar in imaginatia mea). Joi, 13.12.cand am ramas blocata de spate am facut un beta care era negativ (eram in ziua 28 a CM ului). Am inghitit o gramada de antiinflamatoare, acum merg la acupunctura..nici nu stiu ce sa-mi doresc...mie teama ca am luat ffff multe medicamente. Luna asta am sesizat prezenta mucusului in ziua 20-21...in acest caz cand este testul concludent???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Myhadavid la cate zile de la ovulatie ai facut Beta? Cat ti-a iesit cand l-ai facut? La mine in ziua 12 de la ovulatie a fost 69,8 . Poti sa repeti Beta si asa stii un lucru sigur.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myhadavid spune:

Maria, eram in ziua 28 a CM -ului(ultimul CM a aparut la 25 zile) am observat in ultimul an ca a fost cam ala`ndala...ba 27, ba 29, 30,31,32
Nici nu stiu sigur ziua ovulatiei, ca n-am verificat cu teste...dar, secretia a aparut in ziua 20-21...atunci am prestat odata zicand ca nu strica (muncisem sarguincios din ziua 9 pana in 16 cand mi-am zis ca ar fi momentul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Myhadavid cand ai facut Beta cat a iesit?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myhadavid spune:

< 1.1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Myhadavid, eu zic ca ar fi iesit testul daca ramaneai in z 9-16. Pentru prestatul din z 20-21, ar trebuie sa iasa dupa 14 zile daca atunci a fost ovulatia. Cred ca un beta facut acum ar fi singurul care sa iti spuna sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Myhadavid repeta Beta ( < 1,1 inseamna ca este mai mare de 1,1)

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myhadavid spune:

cu siguranta un beta ar fi ideal. Cred ca mai astept o zi, doua...nu vreau sa-mi fac sperante. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

< 1,1 inseamna mai mic. Nu avea rost sa dea rezultat mai mare de 1,1, fara sa spuna cat e.

Mergi la inceput