Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *450*

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Inapreda, multumesc ca te-ai gandit la mine
Sper sa nu ne mutam toata activitatea de aici :((





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Pisigri, iti multumesc pentru declaratia de dragoste Sentimentele sint reciproce dar cred ca ti-ai dat seama de multa vreme

Cuscra, Novus, Anaan, Anca, va multumesc si voua pentru cuvintele magulitoare.

Sa stiti ca nu de "rasfat" am scris ieri ce am scris; nici nu asteptam "efectul de bumerang"; pur si simplu, v-am expus si voua oftica mea, la fel cum, altadata, v-am impartasit nenumaratele mele bai-uri. Partea proasta e ca si in "real life", majoritatea nu vede dincolo de...podoabele mele/noastre si e...frustrant.

M-O SUNA NOVUS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Merci, tufete, de raspunsuri!
Succesiunea n-am cum sa o fac in viitorul apropiat, clar, n-am atata banet:(((Denisamada, dar io am acelasi nume de familie cu proprietarul, nu conteaza deloc?
Eh, o s-o pun pe soacra sa ma ia in spatiu, e aceeasi strada, dar ma enerveaza ca e ap. 13:)))
Amu culmea absurdului, huzband o sa fie la un domiciliu (al meu!!!) iar io la altul (al ma-sii!!)


Nu conteaza numele, tu neaparand pe contractul de spatiu trebuie sa semneze unul dintre proprietari (in fata ofiterului de acolo ) ca e de acord sa te ia in spatiu asa ca cea mai viabila varianta ramane cea cu soacra



Eu m-am certat cu astia de la Tgv, cum ca pana acum (atunci) fusese suficient actul de proprietate si acum nu mai era... nu venise nimeni cu mine sa semneze cand mai skimbasem buletinul si de-aia mi-au bagat-o pe-asta cu numele... nu-sh cat e de valabila...

Ilinca... asta cu absurdul... ti-am zis... eu am adresa din Buletin in Tgv str Xx, nr 10, am proprietatea la nr 14, Costin are adresa la ma-sa , tot in Tgv, dar alta adresa... si amandoi stam in Bucuresti! Noi suntem provinciali pana in maduva oaselor sau pana in "strafundul bazelor azotate" (ca sa citez un clasic) Doar Adela e bucureshteanca.

Novus, in alta ordine de idei. Eu mi-am luat de la Lidl niste pantaloni gravidosi, nr 38, dar sunt cam mari.... ceea ce nu poate decat sa ma bucure. Astia cat zici ca au? ca poate ma incadrez eu daca nu-s buni de Bebe... desi cred ca tot eu sunt mai... rotunda...

In alte ordine de idei: pana acand trebuie sa ne hotaram cu turcul ala? Adik io's hotarata, problema e sa fie si putirinta...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 23+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Bebe- Dupa ochi (poze), eu cred ca iti vin. Nu uita, ca la nemti sunt numere mai mari.
Nu stiu, cum croiesc astia hainele de gravida, dar aici iti cumperi fix nr pe care l-ai avut inainte de alea 20 de kile+ si vin bine.

Pentru ca mi-am amintit, Floric ai fost tare dulce si emotionata, cand Oana a zis ca te-ar alege partenera de discutie. Cred ca toate am vrea sa stam (pe rand si la gramada) de vorba cu tine...Tare mi-as dori sa te vad mai sigura pe tine. A facut supertreaba Ina cand ti-a ales costumatie, acu sa vedem ce mediatator iti gasim si pe tronsonul asta.(glumesc)
Eu, recunosc, ca as palavragi cu toata lumea (numai cu Monn cand m-am intalnit am fost intotdeauna chioara de somn si, prin urmare, incoerenta)

Tiza mea- Sanatate muuulta! Vorbesc cu Simply si trimitem niste superputeri de la Luca spaniolo-englezitu'.

PIsigria- Pe fond, sunt total de acord cu tine in ceea ce priv alegerea cadourilor de Craciun.
Pb e, ca atelierul ala de moda e 12+. Mie mi-ar placea sa ma joc cu el si cu ea. Dar mi-e teama ca sufera, cand o sa inceapa sa strice (e evident asta) ce o sa cream acolo. O sa caut ceva asemanator pt fetite mai mici....
Am ceva in minte de cand a zis Novus de cescutele de portelan....Poate gresesc, dar eu eram extrem de trista, cand eram mica si stricam o jucarie sau un set ramanea incomplet, asa ca acum incerc sa le iau chestii, la care riscul sa se strice e minim. Noi avem cescute de portelan jucarie http://www.amazon.fr/dp/B004Z025BI/ref=asc_df_B004Z025BI10232385?smid=A1X6FK5RDHNB96&tag=leguidepremiu_toys_delta_rt-21&linkCode=asn&creative=22782&creativeASIN=B004Z025BI (cumparate de taica-su cand a facut...1 an), pe care si fabricantul le rec de la 8 ani, asa ca stau frumusel pe dulap.... deocamdata.
Cu distribuitorul de margele m-a convins Anca de utilitatea...educativa.
Cred ca "precocitatea" Anastasiei la subiectul "moda" i se trage de la taica-su, ca asta ne cara pe toti in magazine si tot analizeaza si probeaza, cu toate ca, daca stau bine sa ma gandesc, mica eram si eu preocupata ......



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

super setul de ceai, l-a folosi eu.
dar intreb nu-s periculoase astea din portelan, sa nu se sparga, sa se raneasca plodul?
eu-s patita cu papusile alea de la reviste,fi-mea a spart 2: Mulan si Malefica, noroc ca am fost pe faza..

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 18
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Mada, masoara-te si tu peste fund si vedem castigatoarea pantalonilor de gravida ,pe ei scrie 36 dar eu zic ca sunt mai maricei ...


Eu tocmai am primit setul de cescute cu Minnie, multumesc Alexandra pt intermediere , au ajuns intacte !! de la Sellgros, 25 ron, ff frumoase




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

saluti!

am intrat sa citesc dar ati scris prea mult...pana termin de citit am sa zic totusi>
1. Bianca, ma bucur nespus pentru tine. sper sa repetati acest week-end cat de curand.

2. am fost ieri la Ct dupa analize. vestea buna - papanicolau a iesit II si fara toate prostiile de la cel din vara. vestea rea - cele 12 genotipuri de HPV cu risc inalt tot prezente. mi-a mai luat o analiza de secretie si luni pe 29 ma suna dr sa-mi dea un alt tratament. se face de acum anul de cand tot stam in tratamente dar pana la urma sper sa se rezolve ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineata!!Legat de modit, Eva astazi a plecat la gradinita cu margele la gat, cu cate o bratara la fiecare mana si coronita pe cap Si mereu imi spune: vezi ca bluzita bleumarin nu merge cu ciorapeii mov Eu sunt cam lesinata! Dupa un drum foarte lung (din care pe jumatate in ceata groasa, la propriu) sunt zombie de-a binelea!Gina, eu una te inteleg cu incadrarea la fashioniste, nici mie nu imi convine categoria romantism , dar pana la urma, cred ca astea suntem, nu? Noroc ca nu exclusiv asa, aici a punctat foarte bine pisigri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Cu INTALNEALA DE CRACIUN, iar mi-a trimis dnul mail, daca dorim sa ne rezerve camerele trebuie sa viram avansul pana vineri

Asa ca va rog spuneti-mi daca vreti sa mergem si cate camere sa rezerv si sa-mi virati avansul de 125 ron

Mergem aici daca ati uitat : http://www.podulturcului.com/

Oferta e pe mail-ul comun, pe scurt avem cazare + demipensiune la 125 ron/pers/zi adica pe 2 nopti distractia costa 500 ron fix/familie




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Legat de modit, Eva astazi a plecat la gradinita cu margele la gat, cu cate o bratara la fiecare mana si coronita pe cap
Si mereu imi spune: vezi ca bluzita bleumarin nu merge cu ciorapeii mov



Super tare Eva !!

Ada vad ca nu are nicio proeocupare din asta, nu suporta cordelute, agrafe, margelute, posetute pe care eu le cumpar cu mare drag

Aseara in schimb a fost foarte incantata de proba costumului de veverita pt serbare (Pisik ) pe care a repetat-o de vreo 4 ori, azi trebuie sa mergem sa cautam dresuri asortate



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput