Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 22

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetelor!

Amy: da, tot la san adoarme. A adormit zilele trecute o data la plimbare in parc dar a fost unicat, si acum ma mir ca s-a intamplat. Felicitari pt dintisor!
Dara: ma bucur ca ai mai apucat sa treci pe la "noi" Stiu faza cu borcanelele si n-am nicio retinere sa mai apelez din cand in cand la ele, ziceam doar ca e trist in ideea ca sunt o halal de bucatareasa daca nu-i place printesei ce stiu eu sa-i fac Oricum, eu borcanele iau din magazin ca la ce mofturi are nu ma risc sa iau 20 buc de-un fel prin comanda si apoi sa constat ca nu-i plac. Insa, problema cu luatul din magazin e ca-i cam slaba oferta in diversitate, de ex eu n-am gasit nimic cu brocoli sau avocado. Nici cu dovlecel nu prea sunt sau diverse chestii pe care mi-as dori sa le pape Bianca. De asta ii fac eu atunci cand pot, cu ingredientele dorite, pentru ca am vazut ca se satura repede de acelasi gust si trebuie sa variez, inclusiv la borcanele. Oricum, intre timp au inceput sa o deranjeze mai tare gingiile si nu mai papa nici borcanel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Dara cand imi mai vad si eu nora? E cam scumpa la vedere si nora si cuscra
Ronina si eu ii dau borcanele lui Andi, carnita numai de la borcanele i-am dat. Si ii mai iau si legume uneori, mai ales la inceput cand nu stiu daca ii plac sau nu si sa nu cumpar degeaba si el sa nu pape.

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

buna fetele,
as vrea sa incerc supa crema de dovleac, dar nu mai stiu, seminte de dovleac au voie sa pape? am gasit reteta asta: http://bebster.ro/retete-copii-bebelusi-alimentatie-sanatoasa/supa-crema-de-dovleac-copt-cu-mirodenii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Dara, iar ma faci sa ma bag sub masa de rusine Las' ca ne vedem cand termini proiectul, ne-am promis.. nu te las sa dai inapoi

Irina, eu vreau. Just name the place!

Ronina, stiu ca e frustrant, dar lasa fata in pace. O sa pape ea cand si ce vrea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetelor!

Lelu: n-am idee de semintele de dovleac, nu le-am gasit in tabelul pe care ma mai uit eu: http://diversificare.ro/alimente/2011/06/tabelul-diversificarii-alimentatiei-pentru-bebelusi-si-copii/
Dana: pai o las in pace ca n-am ce-i face dar asta nu face sa fie lucrurile mai putin frustrante

Sunt istovita, azi Bianca a dormit de 2 ori cate 10 min si de 2 ori cate 20 min. Acum a picat lata, dar cred ca se va trezi iar, ca asa face cand adoarme inainte de ora 23.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Cum esti, Ronina? Ati dormit bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Eh... aseara, dupa cum am preconizat, s-a trezit la 5 min dupa ce am dat send la mesaj. Noroc ca peste noapte a dormit bine. Azi insa... am luat-o de la capat, pana acum avem un singur somn de 10 min.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady_X spune:

si noi la fel ronina, bine ca noaptea dormim bine. Ce ma dispera e ca il vad cat e de obosit, i se inchid pur si simplu ochisorii, si nu adoarme..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

ufff... Ronina si Lady sper sa doarma puiutii bine. Nici Andi nu e mai breaz, are zile in care e rupt, pica de oboseala dar am ceva chinuiala pana sa-l adorm. Si nu doarme decat 30 min, nu se odihneste si iar incepe maraiala dupa 20-30 min de cand s-a trezit

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Tot asa e si la noi cu somnul de zi
Noroc ca doarme noaptea si se odihneste.Zicea mama ca auzise un dr pediatru pe la televizor ca un bebe de varsta lui ar trebui sa doarma in jur de 16 ore...al meu doarme pana in 12 ore

Mergi la inceput