Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 22

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

de o luna jumate se scrie la acest capitol, m-am obisnuit cu fb dar imi este dor si de DC, mai exact de vremurile de altadata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

desi nu apucam sa scriu prea mult nici inainte, era mai comod aici, de exemplu azi tot am vrut sa scriu cate ceva despre masa de pranz, dar nu stiam unde sa ma incadrez, si sa deschid idee noua pentru atata parca nu-mi venea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart_apr2012 spune:

Capitolul 23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Lelu, pai scrie aici! ...poate nu vor fi asa multe comentarii si replici ca si pe FB, dar de discutat cu siguranta se poate discuta

Monna, nici aici nu e cada asa de adanca sa treaca apa peste ea stand in picioare - ii ajunge pana aprox la talie. Dar suficient cat sa aiba mult mai mare stabilitate.

La noi exista o singura ocazie in care Lavi vrea sa stea in picioare (pe uscat) - mergem cu Adri la inot, si acolo e un grilaj/gardulet care desparte zona spectatorilor de zona cu acces la bazin; daca Lavi sta in fundulet la mine in brate priveste prin grilaj si nu e incantata; daca sta in picioare la mine in brate (sprijinita desigur, si de mine, si ea tinandu-se de grilaj) vede peste el ... si pentru ca e fascinant sa privesti copii mai mari, care se balacesc si inoata (sora-sa inclusiv) e tentata sa priveasca peste grilaj. Asa ca atunci, acolo, se straduie sa stea in picioare - dar cum va spuneam se trage in manute si ne priveste tare gales asteptand sa o ridicam noi (eu sau tati).

Mergi la inceput