FIV in Ungaria 169

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

neata fetelor
Dani impart si eu de toamna
Ahh pai e parfum ce pove tu acolo moama cu preferinte ei acilica nopeee,,
se face cu ceva local, adek mai mult pe viu
(citez; riscul somniferului e mai mare ca cel al interventiei.punct..)
Cred ca in primul rand asta ma face sa nu merg pe mana lor,,w,,f never nu vreau asa ceva.
La Buda a fost cel mai dulce somn ever

Eni o sa fie bine ai sa vezi, sapt viit o sa auzi bum-bum
ai grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Danii multam frumos ptr pont.
Ia vezi tu cum faci si umbla pe la PM si activeaza ceva pe acolo..
si asa umplem paginile doar noi doua toata lumea "ceteste si cujeta"..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Salutari!
Acu observai de pe prima pagina - Corinukag si Norma36 au bebe in brate! Felicitari!!!
Eu saptamana asta m-am conversat un picut cu profesorul PK. M-a intrebat cum sunt, daca am febra si altele despre evolutia mea. Mi-a zis ca vrea sa merg la un control ginecologic. L-am intrebat daca e musai, din moment ce ma simteam bine. Mi-a spus ca asa este frumos. Bun. I-am respectat doleantele. Din cauza ca ginecologul meu de aici, din Baia Mare, nu ofera consultatii numai luni si vineri, am fost la intamplare la altcineva. Am vrut sa dau cat mai repede raspuns despre consultatie lui PK. Greseala. Dupa control pe masa si eco endovaginal am inceput sa am scurgeri mai mari. Noroc ca aveam tampoane la mine, ca oferta de servetel dupa control: niet. I-am zis sa-mi dea o notificare un raport cu ceea ce a constatat. A zis ca ea nu-mi da asa ceva. Am cerut explicarea imaginii eco. Mi-a zis ca nu e treaba mea. Mi-a dat doar o reteta cu Augmentin, Ergomet si Nospa. Concluzia: bani aruncati in vant.
Acu, dis de dimineata am transmis mail la PK despre situatia de aseara. I-am trimis imaginile de la eco scanate si am cerut o explicatie. Plus alte cateva intrebari. Am primit raspuns prompt. Ma inclin cu respect. Mi-a explicat ce vede in imagine, numai ca a zis ca nu poate confirma deoarece e o imagine mica si un pic neclara. Urmeaza la mijlocul lui noiembrie rezultatele de la histo. Nu stiu ce va fi. Am emotii mari, mari de tot!!! Am hormoni trazniti si nu mai pot!!!
Cam atat despre mine.
Un sfarsit de saptamana placut la toate fetele!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

No hai ca eu acu nu cujet!
Da e fain de tot somnicul de la Budapesta. La operatia de saptamana trecuta, cum nu am putut dormi aproape deloc din seara dinaintea interventiei, zau ca abia asteptam anestezia! Si dupa, a fost atat de bine! Am avut un somnic dulce si lin! La trezire aveam doar mici intepaturi in burtica. Si aceeasi oferta de ceai si biscuiti, bomboane, saratele. Super fain! M-a intrebat cumnata: De ce nu am mers la Cluj? Raspuns: 1 Am incredere mai mare in PK. 2 Se respecta intimitatea pacientului. Apropo - la HSG am defilat cam goluta in partea inferioara, de la cuier pana la masa de radiologie, prin cabinetul de radiologie, mare si spatios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Hey fetelor...sunt prin zona,dar putin ocupata.
Duminica e ziua mea...si facem si 7 ani de casnicie tot atunci...asa ca ne pregatim sa chefuim.Azi am servit colegii cu prajituri...ca deh,luni nici iarba nu creste
Plus de asta,nu stiu daca v-am zis...eu am o fobie urata in ceea ce priveste animalele,in special cainii.Nu mi-a facut veci vre-unul ceva,totusi ma ia cu lesin daca se apropie unul de mine.Prin urmare...sotul mi-a facut cadou de aniversare o catelusa chow-chow de 6 saptamani...ALMA i-am pus numele...asa ca sunt in plin proces de acomodare cu ea.Prin urmare sper sa-mi iertati lipsa cateva zile...ca muuulte se schimba prin viata mea
Va pup si va doresc un weekend minunat!!!

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Jaguarita , no cam umblat la PM hey ha , era dezactivat ,

Imi , "LA MULTI ANI!!!", si sa fii sanatoasa fericita sa se indeplinesca visul de a fii mama ,ca eu cred ca le ai pe toate pe alte planuri , si inca multi ani de casnicie si sa fiti iubiti ca in prima zi!!
Ce frumos si noi acusica in cateva zile avem 8 ani de cunoastere , probat pantoful , colegi de pat ,de suferinta si doar 6 ani de casnicie i am avut in iulie , cea mai trecut vremea , dar ce daca?? eu ma simt super tanara si ma mai apasa cioantele dar rest nika.

Mona19, deci asa cu goliciuni ,sorry dar faza asta mi s-a parut foarte interesanta!!


5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Se vede ca e sarbatoare si am mai stat un picut pe aici.
Imi - La Multi Ani! Va doresc multi ani fericiti impreuna si cu sanatate!!! Si cat mai curand, miniaturi din materia genetica a voastra proprie! Fain cadou.
DanielaSM - Pai, chiar asa e pe la noi. Na, ca de expus, nu ma plang ca stiu ca am picioare lungi si faine. S-au ingrosat ele un pic, dar tot de diva au ramas. Am primit deseori complimente de la persoane de gen masculin ca am picioare faine. Asa ca, nu e nici o problema cu defilatul. Partea nasoala doar cu expunerea goliciunii dinte ele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna fetelor !

imi LA MULTI ANI ! si multii ani impreuna , iar animalutele sunt sufletele minunate pe langa casa omului , ai sa ajungi ca si mine sa-i consideri copii tai

mona sa te faci bine , multa sanatate , apropo si in cazul meu cel mai dulce somn l-am avut o data cu anesteziile totale , asa e de odihnitor....

daniella

fetelor WE minunat




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Imi, si eu vreau un pappy!!!!! please !

Da ce fain nume are "Alma" de la mar pe ungureste ,sau ALMA .

pe mine m-a muscat un caine vagabond acu s multi ani ,si cam mie frica, dar eu iubesc cainii , are my special animals de companie.
Sa vezi ce relax iti da your focus o sa fie pe Alma si mai putin pe tratament si probleme, cica asa mia spus o colega din Nemtia!!

Va pupic,

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

neatza girls si we minunat va doresc!

IMI, LA MULTI ANI!!! ssi multi ani impreuna fericiti si sanatosi! sa va iubiti ca la inceput si sa vina copilasi veseli in viata voastra cat mai repede
Woow ce cadou fainnn eu iubesc animalele,(mai putin pisicile) dar cainii chiar ii ador chiar daca m-au muscat de 3 ori niste caini vaga,,,dar io tot ii iubesc
MONA, draguta sa te faci bine si sa nu fie nimic aiurea pe la histopato.
Chiar ciudata sangerarea aia,,,cine stie poate dr nu a "lucrat" cu blandete ,ca doar erai operata.. si cu goliciunea mdaaa (rasu 'plansu)

OLimp, a trecut raceala?

Danii I'm waittingg

va salut pe toate

Mergi la inceput