FIV in Ungaria 169

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

jaguar , imi imi revin incet incet , beau ceaiuri de maciese , catina si incept pe naturiste sa dau la greu...

norma sa creste-ti mari si sanatosi

saptaman viitoare merg sa-mi fac si eu in sfarsit analizele

pupici




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

neata fetele
Olimp sa te faci bine repejor! suna f bine ce iei tu acolo, bravos.
Normasa cresteti mari si voiosi!
Lara parca azi faci 6 sapt sa fie bine in continuare si la macar x6 inca!
chiar daca nu prea "treci" pe aici,,, io sunt "cu ochii pe tine"(in sensul bun)
Danielle orice minune tine 3 zile raportez o ceata densaaa si uratt,,dar asta e vremea obisnuita ptr noi
Multam de intrebare pe din afara incerc sa fiu bine,,nu ma uit"in sac" ca poate ma inghite
Mona sper ca esti mai bine.
Imi energia pozitiva se indreapta spre tine in perioada urmatoare
Eni ce faci?ai fost la eco?

o zi usoara tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Buna Dimineata scumpitele mele,

Imi , ce dulce spui tu acolo , dar zici ca am un pietroi pe inima ,de aia poate si merg cat de des din UK oriunde numai sa plec ca sa mi tin creierul away de la problema mea de stearpa ce sunt, vreau sa mi treaca cat de repede, dar multam tare fain ca va pasa de mine , si pt asta un big hug de aici

Jaguar , deci sunt dilie de tot , azi poate o sa ploaie aici deci cazi in depresie ,pe cuvint pe vreamea asta cand vad turisti,parerea mea ca ei nu au ploaie unde locuiesc si de aia ne viziteaza.

Ok ce fac pe viitor , buna intrebare ,deci am vrut cu desavarsire sa merg la turci fiind un caz RIF ,hubby-l meu se incapataneaza si la luat pe NU in brate ,el vrea ca eu sa mai incerc odata la unguri dar bineinteles la Buda , ok bune si frumoase pana aici , in primul rand am sa merg aici la Doftorasul meu privat sa imi dea mai multe detalii ce sa intimplat cu emrionasii mei ca din 14 ovule 6 erau anormali , ca de la spital halal raspuns "Sorry wasn't this time "asa ca nu ma incalzeste mai tare ma enerveaza.
De la Dr Avram am doar cele 2 mutatii hetero deci clexane de cel putin 0.4 , mai vreau sa fac testul pt NK cells aici in London, si sa merg la Buda sa mi fac cariotipul care nu stiu cat m-ar salva ,dar suflu si in iaurt acum.
I am trimis un email la PK dar e abroad,si cand se intoarce sa i re-trimit tot bullshitul meu de history ,abia dupa ce mi da raspuns am sa vad cum ma luminez la fata!!

to be continued......


5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) , urmeaza deep tests.
Vine soarele si pe strada mea , adevarat intr-o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Eh tot eu, ca greu ma urnesc dar pe urma nu ma mai opresc!!

si finally doar la anul ma gandesc de un nou FIV-sper la inceputul anului,sunt foarte pesimista in momentul asta ,dar timpul le rezolva pe toate !

Olimp, ceaiuri ??(dar suna bine) aha am inteles deci gata cu Ciuc de lemon, ca deh vine iarna, auzi da un pic de vin fiert?? ok mai incolo catre December, pe mine ma luat valul ca aici deja toate mall-ri sunt ornate de Christmas,si nu de acu din Sept, dar azi dim am vazut pe tren o gramada de domnite cu cizme de lac lac lac , si anul trecut tot la fel,ca deh astept seva nou concept!!
Mona19,e gata cu castanele , nu au fost multe anul asta stim ,ok ce mai mesteresti??

Eni,cum te simti??

O zi frumoasa va doresc !!


5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Dani, asa gandesc si eu cand vad turisti pe aici nu au ploaie si ceata pe unde stau..
Soo, acum vad ce mutatii ai tu,,una o avem la fel..
Te-ai vazut personal cu dr A ptr tratam? si ma mir ca a zis clexane din prima,e foarte bine de fapt, dar am auzit pareri impartite, ca nu prea ar fi pro clexane..
Pt care din ele recomnda oare?banuiesc PAI..ca MTHFR cik se trat cu acid folic..
Bun, sa revenim la fiv,,eu aveam o presimtire k mergi in tarile calde ptr next..
dar se pare ca huuby tau mi-a stricat previziunea
Sa fie cu rezultat la tata PK! nu mai e mult pana la anul
ITi va raspunde cu siguranta la mail cand se intoarce si poti face cariotip la ei, dar sa anunti din timp.(se face marti, miercuri si vineri intre 8.00-10.00.)si chiar e ff ieftin cam 100e ptr amandoi!!
Astea de aici nici nu au vrut sa auda de analize,,,iti spun tare senin "e normal" sa se intample asa,,,W..F
Spuneai de embrios de calitate proasta,mereu au fost asa?no, eu tre sa citesc putin din urma,ca dupa cum spuneam memoria de soarece acum
Aa si sunt curioasa daca ai facut punctia cu "somnic profund" acolo?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Pai Jaguar doar noi doua aiciuca??? un sunteti restul??

regarding Dr Avram , am vazut o in August cind ea dorea sa mi faca doar cateva teste care sunt cele mai importante , eu cand am auzit am zis well asta nu e ceea ce vreau ca eu nu pot sa tot merg acasa pt inca 1 test , asa ca toate testele care le avuse pe pag.. ei in total 17 pe toate ,si doar astea 2 mutatii le am , in rest nika, ok cu clexane acolo eu i am spus ca la ultimul Fiv am facut doar 0.2, ea mi a zis ca la kg care le am ,trebuia macar 0.4 de la ET asa ca nu stiu daca ar fii vrut sa mi dea asa usor dar probabil cand a vazut hartiutele si cu intralipid& prednisolonul de la Doftorasu meu so fi re re gandit or nu stiu !ah si da mi a zis ca si aspirina ar fii trebuit , poate acidul folic sa l iau in cantitate dubla la next Fiv??

iar cu ovulele da eu am fost o fabrica buna in cantitate dar nu calitate , 1st fiv 18 ov(2 embi good quality),2nd14(2 embi good quality),primele 2 fivuri in londra cu long protocol, 2 in szeged short protoc 7 ovule din care 3 embrioni de buna calit de fiecare data, iar la ultimul fiv 14 ov doar 2 embrioni au rezultat si aia unul de 8cells grade A si celalalt 7 cells gradeB cu putine fragmente, deci ma duc cu capul!! hubby-l excelent la teste si restul etc... doar eu sunt pline de hibe!!
Ce sa mai fac??

e greu cu barbatii, dar instincul lui cred ca e de bun augur, si sper sa nu se insele ,ca l desfig.. daca dupa unguri tre sa merg al turci!!

to be continued...

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Danii, am glumit la faza cu viziunile etc daa?!
Iti doresc ca hubby sa aiba dreptate,si mai ales sa ramana intreg(ca zicea-i ceva de spart)
Mda, mi-am adus aminte istoricul tau,,ovo multe si slabe. analizele hormonale si rezerva ce spunne?
Si eu ma iau de manuta cu tine, din 17 doar 2 blasto B.. eu insa am si ovare poli, deci la mine se cam explica , mult dar prost..
Banuiesc ca tre sa facem ceva ptr imbunatatirea calitatii..
Cariotipul noi il avem ok.
Sunt curioasa ce iti propune PK..
Eu as fi vrut sa incerc si prot lung, dar PK mi-a dat de inteles ca, nu..

Merci ptr info despre dr A,,,tre sa-i scriu si eu, intr-o zi.. om vedea cand, k nu am nici un chef deocamdata...vremea asta

Si, restul gastii pe unde sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eni0301 spune:

Bun seara
eeeeiii....restul gastii ne-am ascuns la caldurica
cel putin eu
am fost la eco...inca nu se vede mare lucru...e prea micut puiutul meu.o sa ma duc iarasi saptmana viitoarein rest de ieri stau acasa in concediu de risc maternal...incerc sa am cat mai multa grija de mine.
va pup pe toate,seara frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Buna dimi fetele mele dragi asa de toamna,,

Jaguar , deci stai asa ca nu am gatat de povestit , la punctie aici te adoarme doar pe perioada care esti in operatie bla bla, cum se termina ,te trezeste tare fain,daca nu, te zgaltaie putin dar pt ca sedativele sunt doar pe scurta durata aici, te cam trezesti foarte usor, in schimb aici se mai pune de o gluma ca sa ti intri in atmosfera , deci daca doresti un cocktail ori un whisky no prob, ce ceri aia iti promite ca ti da pana te adoarme, de cateva ori, chiar am avut timp sa visez chiar ca am fost cu colegii la Pub, funny tare, cand te trezesti si i vezi fata unei asistente ,si ti revii!

analizele hormo sunt toate ok si in limita ,dar AMH sa stii ca nu mi l am facut inca de fapt cred ca l am si uitat cand am fost la Cluj , poate l brailesc pe Doftoras deseara sa vad pt cat mi l face aici daca nu la Buda, am sa pun ceva detalii din USA cu ceva pt imbunatatiri la ovule & embryo...
to be continued ....

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Jaguar & pt toate fetele ,care sunt interesate de imbunatatirea calitatii ovulelor si embryoo, nu stiu daca toate de mai jos sunt valabile acasa ,dar prob pe internet se gasesc.

**Ideal Supplementation is 3 months prior to retrieval*
- Myo Inostol 2 gm twice a day
- Melatonin 3 mg at bedtime
- Co Q10 Enzyme 200 mg three times per day
- Omega-3 Fatty Acid 1000 mg every day
- Vitamin C 500 mg in the morning
- Vitamin E 200 IU every day
- L- arginine 1000 mg twice a day
- Pycnogenol 100 mg every day
- L-Carnitine (500 mg)
- DHEA, Royal Jelly
in addition :Pregvit with 5 mg folic acid,

Jaguarita mea, pai tu crezi ca eu nu stiu de gluma , eu sunt foarte de viata de multe ori prea iau in gluma totul, cu hubby-ul pai i sparg fata daca dau gres la Buda!!! ca doar stie ce breaza sunt!!

Eni, daca poti co maternal e super , calme & , sa ti dea domnul 9 luni fara griji , si asteptam eco cu inimioara ,si sa stim pe la Sf Andrei e fetita sau baiat

Imi , Olimp , unde sunteti ?? ca deh prea cumintele sunteti,



5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput