Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *449*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Bianca, tinem pumnii sa te simti zilele astea mai fain decat ti-ai fi putut inchipui!

Flirtul/ juma de noapte de revigorare a relatiei cu x, prin intermediul lui y, pt a da rezltatul scontat, treb sa fie implicate si un anume tip de persoane:
-eu de ex, daca mi s-ar aprinde calcaiele dupa y, n-as mai vedea de ce sa ma mai intorc la x;
- x-ul ar trebui sa percuteze, ca daca doarme in post ca barbatu-meu... Nu stiu daca v-am povestit ca la scoala de limba se ...atasase, ca nu stiu cum sa zic altfel, un rus de mine. Simpatic, era genul meu, nu neg. Ma invita la strand si nu mai stiu pe unde. Cand i-am aratat vergheta mi-a zis ca ala e inel, ca-i alb ( e din aur alb). Stia mai bine ca mine ce port eu pe deget. No, si ma duc eu si-i zic la barbatu-meu ca se da unul la mine. Se uita nedumerit la mine si imi zice ca nu pricepe, incerc sa-l fac gelos, sau ce? Am lasat-o balta. Stiu ca la un moment dat ramasesem mai mult la scoala ca jucam nu stiu ce joc si profu cand l-a vazut pe barbatu-meu la usa, l-a chemat si pe el in clasa si s-a asezat fix langa rusul cu pricina. Atata s-a uitat baiatul ala la el, iar el nici nu baga de seama.
- daca nu mai scapi de y ce faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Bianca, tinem pumnii sa te simti zilele astea mai fain decat ti-ai fi putut inchipui!

Flirtul/ juma de noapte de revigorare a relatiei cu x, prin intermediul lui y, pt a da rezltatul scontat, treb sa fie implicate si un anume tip de persoane:
-eu de ex, daca mi s-ar aprinde calcaiele dupa y, n-as mai vedea de ce sa ma mai intorc la x;
- x-ul ar trebui sa percuteze, ca daca doarme in post ca barbatu-meu... Nu stiu daca v-am povestit ca la scoala de limba se ...atasase, ca nu stiu cum sa zic altfel, un rus de mine. Simpatic, era genul meu, nu neg. Ma invita la strand si nu mai stiu pe unde. Cand i-am aratat vergheta mi-a zis ca ala e inel, ca-i alb ( e din aur alb). Stia mai bine ca mine ce port eu pe deget. No, si ma duc eu si-i zic la barbatu-meu ca se da unul la mine. Se uita nedumerit la mine si imi zice ca nu pricepe, incerc sa-l fac gelos, sau ce? Am lasat-o balta. Stiu ca la un moment dat ramasesem mai mult la scoala ca jucam nu stiu ce joc si profu cand l-a vazut pe barbatu-meu la usa, l-a chemat si pe el in clasa si s-a asezat fix langa rusul cu pricina. Atata s-a uitat baiatul ala la el, iar el nici nu baga de seama.
- daca nu mai scapi de y ce faci?

Keutu cheliutu


Kea, tare sotul tau

Si eu functionez cam pe aceleasi mecanisme la faze din astea, nu zic ca nu face bine la psihic cate un compliment, un flirt mic chiar dar nu cred ca as putea merge mai departe ....dar never say never


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:


Kea, sotul tau e neamt, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Eu gatesc doar pe fuga si doar chestii rapide si cu complexitate redusa. Sa fac salata Olgai, mi-a luat 2 zile

Novus, al meu la foame si oboseala face urat: adica se supara repede, devine nervos etc. Daca e odihnit si satul, nu se supara cu una cu doua.
Ina si Anna, ati incurcat-o!
Olga, tot am vrut sa te intreb, a scos David pe kk din repertoriu?
Diana, David al tau mai injura?
Keutu a " pescuit" dintr-o injuratura auzita la taica-sau ( eu nu injur, in limba germana nu se regaseste, asa ca am identificat rapid originea) fix ce nu trebuia: p75a Nu stiu cum s-o codific altfel. La inceput, prin primavara, se tot chinuia sa spuna cuvantul si nu-i iesea. Noi nu pricepeam ce tot incearca sa spuna, dar pana la urma a avut barbatu-meu o sclipire: cica buda cred ca vrea sa spuna. Si tot il corectam, ca macar sa zica corect. Reuseste copilul peste cateva zile sa zica buda, dar tot nu era multumit. Si tot repeta cat e ziua de lunga, pana i-a iesit bula. Eu iar il corectam si ii spuneam ca buda e corect si il inebam daca vrea pipi. Ei, dar cam peste o saptamana vine copilul fericit la mine si zice: mamiiiiii p75a, p777777755555555a mamiiiii!!!! in sfarist reusise sa zica cum vroia! L-am ignorat, fericita ca astai din jur nu pricep ce zice si parea sa uite. Ei, dar pe drum spre ro, parca simtea originea lingvistica, ca a inceput sa tot repete.Intr-un taxi in Craiova, nu se auzea nici musca si incepe fiu-meu sa isi puna placa. Imi venea sa lesin de rusine. Apoi iar a parut sa uite, insa de cateva zile a reluat-o cumva cantat. cum naiba scap de cuvantul asta????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ilinca, nu, soacra-mea e nemtoaica din banat, asa ca la novus. Novusache, tatal tau era tot neamt sau roman?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ilinca, nu, soacra-mea e nemtoaica din banat, asa ca la novus. Novusache, tatal tau era tot neamt sau roman?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

novus, am ajuns la posta. nu stiu cand ajunge la tine...

Crina, a facut pisu de doua ori pe ea azi la gradi. cica nu s- a putut tine. asta nu s- a mai intamplat niciodata in cursul zilei de cand a renuntat la pampers. luni am sa-i fac un sumar de urina. e posibil sa fie o infectie urinara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

NOVUS, noi, noi suntem f f f suparaciosi si plangem din orice. Chiar acum aud ca s-a suparat pe tac-sau ca a bagat o minge nush cum in loc sa o puna conform indicatiilor maestrului.

SILVI poate i-a fost frig?

KEA foarte tare domnul sotz. Ia niste idei crete de la al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Citat:
citat din mesajul lui pisigri



Jucarii nu prea mai am, si alea s-au stricat, si nu ma vad dand bani sa le inlocuiesc, pt ca cele pe care le am au fost primite cadou. Dar mi-ar placea sa am multi bani, sa pot da iama in sexshop-urile online (ca reale in IAsi nu avem decat 2-3 :)))) nu ca la voi in Bucuresti, norocoaselor :P






IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 29+


Ahaha, acum stim ce sa-ti luam daca te nimerim la tragerea la sorti de Craciun!! Da' chiar, te bagashi, cum stam cu lista?...

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Multa sanatate lui Phipholina !
Nu m-am bagat in lista ca nu ma vad umbland dupa cadou si pe la posta atunci :)))) Sorry, data viitoare !
Desi, daca ma gandesc ce pierd...



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Iar sint pe fuga dar vreau sa-i trimit un brat de Pisiciigri. Eu nu cred ca as reusi sa..gestionez un PSIP din ala ca -daca nu m-am schimbat- mie iRima mi-o ia intotdeauna inaintea ki...dii

Gina, Anamariame, as fi onorata sa stam de vorba "tete-a-tete" si sper sa se si intimple...cindva

Monn, felicitari inca o data pentru toate job-urile tale; nu stiu, zau, cum m-as descurca pentru ca nu cred ca tine numai de tineretea-ti.

Bianca, sa ai un week-end peste asteptari. Sint curioasa: de ce-ai schimbat chilotii? PS. Vladimir e cu tine?

Sanatate multa Sophiei si cuscrului.

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







Apai ce crezi, ca unde nu ma "indragostisem" si eu oleaca? N-auzi ca am suferit ca un caine cateva zile dup-aia... Mintea face 3/4 din treaba. Dar stii doar cat am balit dupa solist , Fat Frumos pe cal alb il vedeam de-acuma...
Acum, privind in urma, stiu: am facut o obsesie atunci, nitel isterica, ma pricep bine de tot la asta, la pasiuni nestavilite si din fericire trecatoare. Ma rog, eu cred ca avem o singura viata :))) si ca trebuie traita. Decat sa traiesc cu regretul de a nu fi facut ceva... Nu stiu, am facut si greseli, unele mari, am invatat cate ceva, dupa ce durerea datului cu capul de pragul de sus s-a estompat, am ramas cu amintiri, nostalgii si lucruri de povestit cand or fi fetele mele destul de mari sa inteleaga. Chiar ma gandesc sa imi scriu "memoriile" inainte sa ma ramolesc de tot (deja am uitat ataaatea chestii din telenovela cu Motanul...):))) Sa ma ajute Dumnezeu sa apuc ziua cand or fi fetele destul de mari pt nebuniile mele...



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 29+

Mergi la inceput