Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *449*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Mada sper sa ne vedem la turc sa ciocnim cate o cana din vinul ala fiert bun bunnnn


Anaan, tare Andrei, vad ca nu are gusturi rele


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui novus

Pisigri, Denisamada, pe unde sunteti gravidutelor ??



Prezent!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 22+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!



Prezent, prezent chiar daca nu mai sunt gravi

Ptiu, fetelor dar scrieti nu va incurcati, tin cam greu pasul cu voi

Suntem sanatoase si fomiste rau, toata ziua plange dupa tzitzi, deja a luat in greutate 600 gr.in 18 zile , e bun lapticul de la mami
E plangacioasa la baie, masaj sau schimbatul pampersului un adevarat dezastru pe timp de noapte, ma stie vecina cand schimb copilul
Avem si ceva colicei dar suportabili, nu plange, in schkimb se screme toata noaptea , aseara a tinut "concertul" de scremete de la 0:30 la 8:30 dimi.cand am transferato la mama soacra in sufragerie sa pot dormi si eu juma de ora , eram zombi rau .

Sotul e plecat la C.tza, asa ca sunt cu soacra pana joi (pleaca maine si se intoarce duminica seara, asa ca voi avea un week-end singura cu boboceii, sper sa ma descurc onorabil.

Stefan o iubeste in exces pe Natalia, o pupa in disperare incant nu mai stiu ce argumente sa-i aduc ... o mangaie pe cap si apasa cam tare sau o imbratiseaza cu pasiune la fel de tare ... nu are notiunea stransului in bratze...

In rest, sunt bine, imi pupacesc comorile toata ziua sunt indragostita de ei, e o mare impplinire sa am doi copii asa de buni

Sorry, nu am timpde chestionare

Ma duc la mulsoare
Pup !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ina, eu nu am starea sa scriu. Nu am nimic deosebit. Dar am asa...o stare. Si tu stii cel mai bine de starea asta.

Luna asta am zis sa iau o pauza de sala, si cu toate astea nu imi ajunge timpul. Cand mergeam la sala eram mai toata ziua plecata si aveam si timp pt copil, casa. Acum vin de la serviciu, balotez ca o combina si apoi plec afara cu Rares. Vin mai obosita decat de la sala si nu mai am chef de nimic. Nici aici nu am citit decat pe oblic si din 4 in 5.

Astept urmatorul salariu si sa imi reiau stilul ca e clar ca schimbarea m-a bulversat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Salteaua uda se salveaza cu bicarbonat.
Asta e singura sol eficienta testata de mine. Trebuie intervenit cat pata e inca umeda. Se presara cu darnicie bicarbonat, se lasa sa se usuce si apoi se aspira. Se mai sterge suprafata cu o carpa inmuiata in detergent dizolvat in apa sau cu servetel umed si e ca noua.
Bicarbonatul ala trage tot lichidul...galben.

Pentru pete uscate nu am solutii...sigure.
Eventual, incerci sa umezesti cu apa si apoi aplici schema cu bicarbonatul, dar nu garantez rezultatul.

Gazul hilarant e tare "simpatic". I-au facut lui Alex cand l-au cusut dupa ce s-a taiat in geamul de la usa. Atatea bancuri facea ca erau morti de ras doctorii. Canta, radea aiurea, etc.
Mi-au facut si mie odata inainte de o anestezie generala si imi amintesc doar de o stare de bine care s-a instalat brusc. Apoi nu mai stiu nimic ca m-au intepat si-n vena si m-am mai trezit la reanimare...

De chestionare si trebi serioase ma ocup in episodul urmator.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Eu balotez salata ruseasca a Olgai.

Pai silvi, unde dai si unde crapa! Nu te-am pus sa-ti faci cont nicaieri, am spus ca incercam sa punem la vanzare lucrurile ce au ramas nevandute aici, pe un alt site, in speranta ca avem mai mult noroc si ca daca vrei, iti pot da id-ul si parola la albumul picasa unde am pus pozele respectivelor lucruri, in caz ca vrei sa pui si bijuteriile tale. Nu fac trafic cu membrii DC-ului.

Eu azi ma apucasem de tema si suna tel. Soacra-mea. Vorbesc putin cu ea, ii zic ca o sun mai pe seara ca acum Ph doarme si ma duc langa el. nici nu ajung bine inapoi si incepe gandacul mic sa vomite in jet. vreo 40 de minute tot mi-a vomitat. L-am chemat pe barbatu-meu, l-am luat pe Keutu din pat direct si am plecat la dr. Banuia o enteroviroza, dar nu era sigur, ca na, inca era totul proaspat, dar din fericire s-a inselat. Acum bebele e bine, dar toata dupa amiaza a stat doar in brate, era epuizat mititelul de la atata vomitat.

Pe keut vreau sa-l dau la handball incepand cu noiembrie. La gimnastica ( total diferit de ce numim noi gimnastica, ceva intre program de voie si urcat pe ceva " aparate") nu vrea, imi zice ca el vrea cu mingea. M-am bucurat mult acum cateva zile cand am aflat ca putem merge deja la handball. Marea dragoste ar fi basketul, dar acolo nu ne primeste inainte de 8 ani, cam asa. A, Gina si noi avem cos din ala urias in casa. Dar n-a avut niciodata succesul aluia mediu. Nu stiu de ce, nu pt ca n-ar reusi sa dea cos, pt ca reuseste in 95% din incercari, dar la ala mediu facea tot felul de scheme pana arunca, poate din cauza asta.

Pup gasca!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Poftiti la cafea !!

Andiaroro, ca de obicei ponturi bune de bagat la cap !


Kea, bine ca nu a fost vreo enterocolita si ati ramas doar cu sperietura




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ramona, ma bucur ca sunteti bine si Natalia ia in greutate , o sa scape ea si de colici sau care or fi cauzele scrancelilor ei



Pisigri, tu cu ce te ocupi ?? esti bine? hai la raport si chestionare


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Bianca, distractie placuta si have fun !! asteptam relatarile excursiei cu sufletul la gura






Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Neatza
Hai ca azi sper sa respir si eu. Zilele trecute am dus tezele la legat, m-au pus aia pe drum de 100 de ori sa ma intrebe tot felul de detalii, cum le mai trasnea cate o idee...
Apoi am plimbat hartii...
Apoi am scris si acasa la un material care trebuia sa fie gata azi dimineata. Aseara la 9 l-am expediat...
De citit v-am mai citit noaptea de pe telefon. In fiecare noapte ma trezesc macar o data pt mers la baie, si adup-aceea stau cate o ora cu ochii cascati in tavan...

Kea, chiar ma gandeam ca aveti evenimente, ca nu te-am prea vazut pe YM ieri. Bine ca s-a terminat repede si bine !

Gina, mie nu mi se pare trist neaparat ce ai scris - ce ai povestit tu este normalitatea multor relatii intrate in cotidian si blocate in rutina, daca e numai atat - ci...felul in care ai spus-o. Am avut impresia ca desi nu-ti convine situatia, te-ai resemnat, o iei ca atare si nu mai lupti pentru a o schimba. Imi cer iertare ca readuc subiectul in discutie, dar imi statea pe creier sa zic si eu ce si cum mi s-a parut



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Bianca, distractie placuta si have fun !! asteptam relatarile excursiei cu sufletul la gura






Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/





Mi-am facut baie pe cap, apoi mi-am facut dus, mi-am refacut bagajul (am schimbati chilotii:))) si acum astept. sa treaca timpul

Mergi la inceput