Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Neatza dragele mele ,
Pfff sa imi dau pumni in cap ca ieri am intrat si NU am felicitat sarbatoritii zilei...
Asadar , LA MULTE LUNITE BEBE LUCAS DE VIRGI (6 lunite) !!!!
Sa fii sanatos , papacios si zambicios!
La multe Lunite Bebe Darius de Addya!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Multumesc,EVA,o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Si evident LA MULTE LUNITE,DARIUS de ADDYA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:



Cum asa? Cum asa?
Am uitat sa-i sarbatorim pe cei 2 voinici?

Ma mir cum de n-a venit Chuck Norris peste noi!

La cat mai multe lunite si ani sanatosi, pui dragi! Sa va fie viata un drum lin, plin de fericire!

Eu am un somn in mineeeee! M sa foit toata noaptea. A inceput sa dea ture de pat ...se intoarce ba pe burta, ba intr-o parte, ba de-a doua, pe diagonala, invers...pfiuuu...abia ma mai tin la el. Toata noaptea asa a tinut-o, si dc ii cadea zuzi era jale.
Sa iasa o data dintzocii ca imi vine sa m-i scot eu pe ai mei!

Felicity cred ca e epidemie intre puii astia. Toti s-au vorbit sa ne vine de hac! :))))))
Mai greu pentru tine ca mergi si la serviciu, ufff...ma mir ca mai rezisti. Eu sunt sfarsita, mi s-a terminat bateria...gataa...si Duracell nu gasesc! Cred ca a luat-o fiu'meu!
Fake'it, 'til you make it! - tare de toot asta! M-a amuzat teribil O aplic si eu!

Gata cu boceala!Va doresc o duminica minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

La multi ani, Lucas!!!!!!! Minunabilul si cumintelul Lucas!
Clara, multumesc mult-mult-mult pentru video! Doamne, cat de bine imi prinde!!! Am vazut ca erai la a treia saptamana de diversificare si ca a mancat rosii si capsuni. Deci nu sunt interzise fructele/legumele cu seminte pana la un an, cum era pe vremea cand era M mic? Am pus si eu pe favorite linkul, inca n-am avut timp sa sap mai adanc in blogul tau, dar sunt convinsa ca e o comoara acolo.
Cuchilici, 12 ore somn neintrerupt? 2 nopti consecutive? Wooooow, n-am dormit o noapte neintrerupta de 5 luni! Te invidiez oleak.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

La multi ani bebe Lucas!Sa cresti mare si sanatos!
Multumim pentru urari!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

neata! Sa vina ploaia sa spele praful de maraiala din aer ca nici noi nu mai putem! Asta micu' a inghitit ceasul cu cuc! Al naibilor cuc canta la 45 minute dupa ce a adormit piciul! :D
Si uite asa ne chiniuim de 3 zile! Aaaa! Si cu maraiala aferenta din cauza lipsei de somn!

Ma duc sa torn a doua cafea!

mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Multumesc fetelor pentru urari!
Bag si eu a doua cafia!.Nu mai zic nik,nu mai am putere....ma chinui sa desfac capacul borcanului cu ZEN pe care vi l-am trimis acu vo 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Fetili, va doresc putere sa deschideti borcanele! Bagati intai o portie de spanac de la Popeye marinarul! Iulia, multumim lui Dumnezeu, are o perioada buna de tot, nu prea plange, doarme bine noaptea, se trezeste doar sa suga de 3-4-5 ori, dar eu sunt semitrezita si adorm imediat, iar ziua, in prima parte, doarme cate 3-4 ore, cu 2 treziri de tzitzi, ma asez imediat langa ea, cand vad ca da semnale de trezire si-o alimentez. Dupa-amiaza e un picut mai grea, ca doarme putintel, cate 20 de minute si nu se odihneste chiar bine, dar per total "ii bini di tat"!
In schimb ne scoatem parleala cu frate-sau! de vreo 2 saptamani m-a pacalit ca si-a facut tema la mate in clasa (el isi face temele la scoala). Isi lasa la scoala manualele si caietele, dar vineri si-a adus acasa manualul de mate. Nika facut de vreo 2 sapt, avea de rezolvat direct pe carte. M-a fraierit, am inghitit galusca. Zice ca-i destept si n-are nevoie sa le faca acasa, ca daca il asculta face direct din cap. Na, auzi la el explicatie de 8 ani... ce m-oi face mai prin clasa a 7-a 8-a?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza trupa!
La multe lunite bebelusilor sarbatoriti: LUcas si Drarius! Sa cresteti frumosi si sanatosi si sa dormiti si sa nu urlati!
hai ca mai dau un borcan de ZEN, ca si la noi e jale. Am stricat copchilu dupa vaccinul asta: e constipat, nu mananca, varsa iar cu spor, nu vrea sa mai doarma ziua si urla de mutam tot blocu'. Ieri am plecat la Ikea ca nu ne mai intelegeam cu el si afara ba dadea cu lapovita ba cu ploaie si batea uraganul si vremea asta o sa o tina tot asa pana prin aprilie-mai de o sa facem puscarie nevinovati.
Un weekend linistit va doresc, ma duc sa termin mancarea ca deja e a treia repriza de munca la un amarat de orez sarbesc.

Mergi la inceput