Retete pt copii reinventate de bucatarul Unisol

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tutu81

My_Lady0091, pe sfat, unde ai gasit tu reteta este postata tot de mine. Am user si acolo, lorela02, multe fete de pe acest forum pot sa iti confirme asta, daniela86, ryta, Doldoran, elenanisi.... Reteta e pusa acolo de mai bine de 2 luni, si mai am si alte retete acolo....... A era sa uit, m-am mai inscris la un concurs tot cu aceasta reteta, pe un alt site de copii, deci o gasesti si acolo, scrisa tot de lorela02
Carmenica, eu unde am gasit reteta scria ca autorul e ele.ro, nu vreau sa supar pe nimeni... bine ca s-a lamurit

tutu81


Tutu...daca adevar graiesti, nu stau acum sa fac anchete, atunci te rog, primeste scuzele mele sincere. Imi cer scuze public pentru acuzele aduse tie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tutu81 spune:

My_Lady0091, nu m-am suparat, nu ai de ce sa iti ceri scuze, e normal sa avem indoieli daca se observa retete similare sau identice si in alta parte. Eu am 2 copii si citesc si postez pe 3 site-uri despre copii, problema e ca nu am acelasi user pe toate 3.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenica13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tutu81
Carmenica, eu unde am gasit reteta scria ca autorul e ele..., nu vreau sa supar pe nimeni... bine ca s-a lamurit

tutu81


deasupra pozelor retetei(de pe ele.x) scrie :
Somon pe grill cu sos de iaurt de la ...caietulcuretete...
Credit foto: ...caietulcuretete...
acela e blogul Violetei ,are 2 copilasi,gateste zilnic si intretine si blogul,dar asa cum se intampla,anumite site-uri preiau automat si retete cu trimitere directa la numele blogului,nu al autorului,de aici confuzia
pesemne ca Violeta e putin ocupata,altfel va raspundea ea !
pup pe toata lumea ,inclusiv pe micutii vostrii
o zi minunata tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Asteptam in continuare retetele voastre pentru a intra in concurs!
Mai aveti timp pana la data de 16 noiembrie

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tibiruczui spune:

hmmm ...faina reteta dulce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenica13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rabarascu

Perisoare de curcan cu sos de smantana

Ingrediente:
350g piept de pui
...............



pui sau curcan ?

pe bucataras apare curcan http://www.bucataras.ro/retete/perisoare-de-curcan-cu-sos-de-smantana-23915.html ,daca reteta va apartine postati si foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenica13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DorelG2

Prajitura Alba ca Zapada


va apartine ?
http://www.reteteculinare.ro/carte_de_bucate/dulciuri/alba-ca-zapada-2529/,
sunt si eu membra acolo si daca sunteti una si aceeasi pers cu Alina,imi cer scuze

multe retete copy-paste sau se specifica in regulament retete personale / preluate ,poate gresesc eu ?
de plans este faptul ,ca se intra in concurs cu reteta copiata si se strang voturi pe reteta /poza altuia! uffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Imi cer scuze, nu am intrat cateva zile, am niste probleme cu fetita, de altfel o sa postez si in forum fiindca am mare nevoie de sfaturi.
Reteta Somon pe grill cu sos de iaurt imi apartine,am pregatit-o pentru cei doi pitici ai mei de doi, respectiv 4 ani si o recomand cu mare drag!
Dupa cum se poate vedea si in semnatura blogul este al meu,am colaborari cu mai multe site-uri care preiau retetele, (nu dau nume din motive de publicitate) numele meu este Postolache Violeta, administratorii site-ului pot confirma asta precum si multe fete de pe acest forum.
Nu-i cu suparare, evident fiind userul diferit de nume e greu sa iti dai seama.
Multumesc frumos pentru sustinere!Succes tuturor!

O nastere cu prelungiri
Caietul cu retete



[b][red]Violeta ,mamica binecuvantata de -Alexandra Valentina(2.09.2008) si bebe Stefan (22.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zgavetei spune:

da si eu observ ca se preiau retete de pe situri, a mai precizat cineva inainte in primele pagini pe forum , este bine sa postam si fotografii cu preparatele , sa ne dam seama cum a iesit preparatul si sa nu mai fie atatea neintelegeri







mamica fericita de sorin - mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

retele originale vor avea prioritate la alegerea premiilor :)



Mergi la inceput