Piersicute de iulie august (6)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

aruba maine suntem nasi ca altfel veneam cu placere;
noi suntem tare stresati cu socrul, are pancreatita acuta spre severa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

ARUBA. Aoleu! Am mancat la miere.... cand simteam pofta de ceva dulce, ca sa inlocuiesc ciocolata alba sau alte dulciuri....

FREEDELIA. Ce familie mare si frumoasa ai! Sunt convinsa ca e greu, dar acum cred ca esti calita deja!

KIMMY. Ai de munca nu gluma!

PORUMBITA, sa va traiasca finutii!

Feletor, Onuta e mucioasa rau, nu face insa febra ceea ce e bine! Nu mai stiu ce sa-i fac, stau cu aspiratorul in nasul ei si tot infundata este. Imi regurgiteaza dupa fiecare masa din cauza mucilor. Singura nu mai pot sa o aspir ca se inconvoaie de spate ...
De cateva zile nu mai fac nimic, stau cu copilul in brate. Pe 3 noiembrie avem si noi botezul si mai avem o gramada de lucruri de rezolvat, de facut si nu am putere sa ma organizez.

weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna fetelor. Eu am avut a treia noapte cu treziri fara numar ale copiilor, nu cred ca am apucat 2 ore de somn asa ca vad dublu. De obosita m-am enervat si pe prostioarele inerente ale celei mici si pe faptul ca face zgomot si il trezeste pe Silviu si am ridicat vocea la ea si imi pare rau ca si ea este tot un pui mic.

Kimmy cred ca stiu de ce o place Silviu pe Emma sunt pe aceeasi lungime de unda cu toanele si el a supt de la 3 la 6 dimineata din ora in ora.

Porumbita petrecere frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Buna seara!
Si noi dormim toata noaptea, de la 22-22.30 pana la7.30 cand se trezeste, papa si mai doarme 2-3 ore. Mai greu este cu adormitul seara. Peste zi e f cuminte, rade cu gura pana la urechi, gangureste, se joaca cu manutele, face abdomene.
Eu mi-am facut un mic business acasa, deocamdata, si de aceea nu am prea scris. Insa acum sunt la zi cu cititul si in timp ce alaptez va scriu despre noi.
Cu sterilizatul, nimik, nici macar la primul copil.
Musafiri, aproape tot timpul e cineva la noi.
Colici nu a avut deloc, dar las ca a avut sora-sa si pt ea.
Eu am scapat de toate kg puse in sarcina si de 2 ori/saptamana merg la pilates si bodyart.

Sa aveti un weekend frumos si linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna .in primul rand insanatosire rapida la piersicute si la mamici
Mi ATI facut o pofta cu meniurile voastre de zici ca sunt gravida
Rocsi suna tare bine mancarica ta.ne Dai si noua reteta.
CE sunt ghebele?
Vreau si EU Salata de vinete
Balanta EU te am intrebat despre albeata din gurita.vroiam sa vad cu ce a trecut.intre timp am luat si gl cu nistatin si e mai bine
Carmen urat din partea verisoarei.sa I fie rusine.sa te abandoneze asa inainte de a te duce la lucru? Chiar nu s a gandit deloc?putea sa te anunte macar cu cateva zile inainte sa poti sa mai aranjezi cumva lucrurile
Ca mila nu am tinut nici o dieta.Va mulumesc la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

aruba - mie pediatra mi-a recom sa iau propolis c de la fitterman...aku nu stiu ce sa zic, am mai citit si eu despre potentialul alergen deocamdata mi-am facut lamaie cu miere intr-o casoleta si mai bag cate o lgrt din cd in cd. btw, k tot ziceai k parca suntem surori - mi-am amintit k si tu te plangeai de fisuri ale mameloanelor. ei bine, si pe mine m-a terminat asta mica sapt asta iar mi-a facut sanii praf, bag garmastan la greu, iar cd se repede si trage infometata la inceput imi dau lacrimile de durere ma infig cu unghiile in bratul canapelei asta e ciar culmea, n-am avut probl din astea la inceputul alaptarii si acum o comitem io m-as baga la o plimbare in hera dar sa vad cum ma simt pana maine k vad k se cam agraveaza treaba la mine mi s-a infundat nasul rau, imi cam pierd glasul, ma ustura gatul si ma cam ia si tusea sa vad cum fac si cu transportul k sotzulache e la treaba maine mai vad cum sunt pana dimi si vbim.
vera - chiar vbeam cu coafeza sapt trecuta despre caderea parului k eu deocamdata nu am probl Slava Domnului! mi-a zis k e posib k dupa ce termin cu alaptatul sa inceapa problemele. mie din contra imi creste mai rpd in cap si mai lent in restul zonelor.
maria - imi pare rau k te freaca asa copilashii :( dar deh, n-ai ce face...
daconst - cand merg la control (pt k spre rusinea mea inca nu am reusit sa ajung ) o sa-l intreb si eu pe dr ce parere are despre mirena.

noi suntem singurele, ne facem de cap sotzulache e la cafenea k avem un eveniment in seara asta. pitik a dormit o gramada azi, n-am mai iesit afara k a batut tare vantul, plus k io nu m-am simtit extraordinar. am reusit de am facut o baie fierbinte mai dvrm. i-am dat sa pape pe la 20, am facut masajul la piciorushe si acum a adormit de vreo jum de ora pe perna langa mine sper sa se mai trezeasca pe la 23 sa-i dau sa pape si sa o masor/cantaresc k n-am apucat...
va poop si sa ne gasim sanatoase maine n bunutza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna dinineata las o cafea aburinda pentru somnoroase si un ceai fierbinte pentru mamicile racite. La noi e prima trezire am dormit si eu 4ore.

Multa sanatate mamicilor si ptikicilor bolnavi.

Fleur sinistra lucrarea practica, ce varsta aveau copii? Ai inceput sa cauti crese?

Roxy cat mananca Antonia la masa de seara? Ca sa nu mai doara asa tare cand se mufeaza poti pune pompa un pic inainte cat sa vina laptele si bebe nu mai trage a#537;a cu putere de mamelon

Vera mie a inceput sa imi cada parul si va fi si mai rau, e necesara o cura cu vitamine si tratamente de regenerare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Maria, bun cafeaua, dar mai bine mi-a prins ceaiul! treziri īn noaptea asta: 1.30, 4.30, 5.30 cam 30ml i culcat la loc, iar acum se frecangeste īn somn. M-am muls pe la 6.00, 220 ml cam 2-3 mese. Pān īn 6 ore īl in la temp camerei.

Ali, ghetele sunt nite minunii de ciuperci care se gsesc prin pdurile Romāniei. Sunt foarte bune, māncarea sau salat, īncearc-le, dar cu msur īn perioada adaptrii.

Roxypuy, poate ar trebui s stai pe acas dac eti racita, mai ales dac bate vāntul. Pediatra ne-a recomandat s nu ieim pe vānt sau pe umezeal pt c ele au puterea s rceasc organismul foarte mult.

Asear, pān la coad, dup ce mi s-a innecat copilul de vreo 2 ori din cauza mucilor am sunat-o pe Pediatra s vedem ce avem de fcut. Ne-a indicat: 3 zile jumtate de supozitor cu paracetamol la 12 ore, ambroxal soluie 8 picturi - doz unic pe la 10-11 i picturi pivalone cu neomicina.

Acum mai īncerc s mai trag un pic de somn!
Pup feele i piersicutele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Lorena doar 30 ml la o masa? Al meu ar urla de m-ar sti tot blocul daca ar papa doar atat.

Carmen imi pare rau de ghinionul pe care l-ai avut, daca vrei o rog pe bona mea sa se intereseze de o femeie ok ca ea de trei ani le cunoaste pe bonele din zona.

Aruba noi mergem azi prin Herastrau dar avem program de parc cu fetita, pt.plimbari cu caruciorul vin cu drag in timpul saptamanii cand e cea mare la gradi.

A doua trezire a fost la amandoi la 7 sper sa continue asa .

Sa aveti o duminica superba!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

M-am uitat pe prima pagina si am vazut ca avem piersicute care au implinit sau implinesc azi 4 luni - la Multe luni Irina, Zachary , Eric, Patrick, dar si cei ce fac 3 luni- Sara si Denis.

Mergi la inceput