**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

MarianaPop uite te-am gasit multumesc ptr.idee,sa stii ca aplic cum mi-ai recomandat si vad ca este bine, am fost ieri intr-o verificare la gradinita la wc si era identic si la fel ca anul trecut(pipi peste tot). In schimb fiimea nu vrea sa mai faca la wc de la gradinita este un intreg spectacol cu ea, face afara sa ude iarba, nustiu cine a invatato ca eu nu i-am spus sa faca afara, fiindca noi locuim la bloc. Educatoarea mi-a spus ca nu face 4h deloc pipi, matusa este disperata cand o ia de la gradi, fiindca incepe sa strige de cum o vede "matusa fac pipi pe mineeee".

Am sa mai intru si eu la voi sa ma laud cu printesa mea( cioara isi lauda puiul).




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Va dau eu cafeaua virtuala nu imi merg re3stul de emoticonuri dupa DC,dar eu va las cafeaua.
Astazi fac mancare si putina ordine si curatenie
Ieri a fostr distractiv si interesant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisa220972

MarianaPop uite te-am gasit multumesc ptr.idee,sa stii ca aplic cum mi-ai recomandat si vad ca este bine, am fost ieri intr-o verificare la gradinita la wc si era identic si la fel ca anul trecut(pipi peste tot). In schimb fiimea nu vrea sa mai faca la wc de la gradinita este un intreg spectacol cu ea, face afara sa ude iarba, nustiu cine a invatato ca eu nu i-am spus sa faca afara, fiindca noi locuim la bloc. Educatoarea mi-a spus ca nu face 4h deloc pipi, matusa este disperata cand o ia de la gradi, fiindca incepe sa strige de cum o vede "matusa fac pipi pe mineeee".


Am sa mai intru si eu la voi sa ma laud cu printesa mea( cioara isi lauda puiul).






Denisa220972 mamica puiului Denisa

Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.




Denisa, . Ma bucur ca ii merge bine fetitei tale . Daca-mi permiti te-as sfatui sa discuti cu educatoarea si sa-i duci o olita/reductor la gradi. Nu e bine pentru vezica sa se abtina atatea ore de la pp.... Draguta de ea, prefera sa faca in ierbushoara . O sa va fie greu pe perioada iernii .
Te asteptam cu placere oricand doresti sa mai povestesti de printzesika .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata !

Alina, buna cafeaua! Multumesc ! A fost petrecere mare dom'le, am vazut aseara la tivu . Ai stat pana la final?

Nyny, ! Cum mai e David? S-a "reparat" la burtika? E super ca ai un program flexibil , ma gandeam la tine in ideea in care nu vei mai fi nevoita sa "fugi" din timpul serviciului .

Ieri am ajuns acasa pe la 19:00, au fost la pana s-a stabilit suma de 50 RON.... S-a propus, ca sa nu mai caram in fiecare luna bidoane de apa plata, sa ne instalam un aparat cu fitru de apa de "La Fantana" si asta ne va costa (pentru rezerva de apa) 4 RON/luna. Intreb si eu stiutoarele: sunt eficiente? Se face analiza apei la fiecare bidon schimbat? Si alta, sa se monteze termostate la fiecare calorifer, gradininita are CT. Oare sunt eficiente?
Aseara am avut baia, bineinteles ca si-a udat leucoplastul . Nu va spun ce emotii am avut cand i l-am schimbat, eram ca atunci cand i-am taiat pentru prima data unghiutele .


Sa mai fac o strigare a catalogului ? Doinita, Tatiana, Magdalena, Ioana, Discordia, Leyaly, Jady...

si o zi excelenta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana am stat pana la sfarsitdar nu am vazut cand a intrat Andra pe scenasa cante imnul.
eu am terminat ciorba de perisoare si mancarea de cartofi cu carnati, am spalat si covorul din paie ca s-a scapat Delia pe ea, am intins si rufele si acum ma asteapta smotrul la mine in camera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana am stat pana la sfarsitdar nu am vazut cand a intrat Andra pe scenasa cante imnul.
eu am terminat ciorba de perisoare si mancarea de cartofi cu carnati, am spalat si covorul din paie ca s-a scapat Delia pe ea, am intins si rufele si acum ma asteapta smotrul la mine in camera.

http://alinahandmade.blogspot.com/


Aaaa, cred ca stiu unde erai..., la o fumigena.... S-aveti pofta la bucate . Nu stiu ce te faceai daca stateai la vila....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana m-as multumi si cu o garsonieradoar sa stau singura.
Nu am vazut=o intrand pe Andra deoarece era o harababurade abia aveai loc sa te misti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana m-as multumi si cu o garsonieradoar sa stau singura.
Nu am vazut=o intrand pe Andra deoarece era o harababurade abia aveai loc sa te misti

http://alinahandmade.blogspot.com/


Eu ziceam in ideea in care aveai de smotruit o multime de camere.... Si daca tot veni vorba de locuinta (sunt saraca da' cu pretentii ) imi doresc o casuta cu un etaj, 1 living, 2 dormitoare, 2 bai, o bucatarie cu "insula" pe mijloc si neaparat scara sa fie in spirala , ma si vad coborand ca o lady in capot alb de satin si cu papuci cu puf.... Speranta moare ultima, nu ? Hai ca am inceput s-o dau in SF-uri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui MarianaPop

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana m-as multumi si cu o garsonieradoar sa stau singura.
Nu am vazut=o intrand pe Andra deoarece era o harababurade abia aveai loc sa te misti

http://alinahandmade.blogspot.com/


Eu ziceam in ideea in care aveai de smotruit o multime de camere.... Si daca tot veni vorba de locuinta (sunt saraca da' cu pretentii ) imi doresc o casuta cu un etaj, 1 living, 2 dormitoare, 2 bai, o bucatarie cu "insula" pe mijloc si neaparat scara sa fie in spirala , ma si vad coborand ca o lady in capot alb de satin si cu papuci cu puf.... Speranta moare ultima, nu ? Hai ca am inceput s-o dau in SF-uri...

_

Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**




Visele nu costa nimic, din fericire.. desi la ce vremuri sunt, nu m-ar mira sa se bage taxa si pe asa ceva, ne putem astepta la orice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Nyny chiar ca ar fi tare ideea sa se bage taxa pe vise

Mergi la inceput