FIV cu Dr. Dragos Albu 68

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns London2012 spune:

angelica28, bafta multa multa!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:


Fetelor, traiesc o dilema si as vrea sa va intreb si pe voi...in lista de pitici de mamici vad o singura IA reusita...dr Albu mi-sugerat IA inainte de fiv, desi stiu ca sansele sunt f mici, ma gandesc ca poate merita sansa aia cat de mica, ca protocolul e mai putin "traumatizant" pt organism...
Pt voi cum a fost experienta? Cele care ati trecut prin IA, chiar si nereusit, inainte de fiv...ati mai face-o sau o considerati un timp pierdut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Cumintica eu am facut 4 inseminari inainte de fiv ...........2 la giulesti si 2 cu albu.Prima inseminare facuta cu Albu a fost o reusita .........cu fanal tragic ,dar totusi o reusita ...........eu zic ca macar 1 inseminare poti incerca .............nu stiu si fertilizarea asta este in procent de 50% de noroc ,eu asa cred ,cum va explicati ca timp de 7 ani nu am avut nici o sarcina ,apoi una natural ,apoi iar una obtinuta prin inseminare ...........si acum fiv si fet nereusite ..........!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns London2012 spune:

cumintzica12, eu nu am trecut prin IA. Noua ne-a spus clar ca doar FIV, ca altfel nu sunt sanse. Si a fost chiar FIV ICSI si primul de altfel. Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

fetelor!
50% ar fi bine sansa pt fiv ...
Dr Albu mi-a zis ca statistica este de maxim 10% IA si 33% fiv....iar sansele mele, tot statistic vorbind, sunt reduse de endometriza...dar imi zic ca statistica nu e viata...iar in viata se intampla si minununi
Sa fie cu burtici la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

hiiiiiiiiiii eu m-am referit 50 % din cele 33 cit se dau pe un fiv ....................intelegi ,un dram de noroc ,de medici buni ,si de DUMNEZEU ........ATIT avem nevoie pt o reusita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

cumintico,incearca IA daca ai AMH-ul bun ca nu trebuie sa-ti irosesti ovocitele daca-i micut.....da,am facut IA ,3 chiar,din care prima din viata mea reusita cu 1 singur ovocit de 16 mm,a rezultat un baietel pierdut la 23 sapt din cauza incontinentei cervico-istmice...,dupa care iar IA,nereusita si cu dr Albu alta IA in martie anul acesta,dubla cu 6 ovocite,nereusita...Fiv-ul a fost reusit,dar sarcina s-a oprit in ev la 8 sapt si 3 zile...Fet,nereusit
...ei,fete,vin de la clinica socata:in 1-2 zile voi ovula,eu care nu mai am ovulatii de un secol,endometrul ''si-a intrat si el in matca'',are 10 mm in ziua 17.......poate-i fac o surpriza ''naturala'' Albisorului luna viitoare,asa i-am si zis....pana atunci ma omoara asteptarea raspunsului de la minister pt dosar
doamne curajoase
Arabella,36 ani,sper viitoare mamica a 2prin Fiv2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

asa e, angelica, doar de atat de "putin" a nevoie ......
arabella, asa se pare, ca am un amh bun (4.51) ...
multumesc fetelor ...eram cam indoita, dar o sa dau si IA o sansa...de fapt, stiti ceva chiar si " schioapa" de o trompa , eu tot ma gandesc ca este posibil si natural, asa ca astept cu nerabdare menstruatia de dupa laparo.. cine stie????

arabella: da-i bataie
angelica: succes in decembrie!!, iti tinem pumnii!!
london, sa iti dea DD o sarcina usoara, sanatoasa, cu cati bebei vrei tu!

va citesc povestile, fetelor (la toate fetele din forum vreau sa spun), ma intristez va admir , sunteti minunte!!
suces

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

...dau,dau cumintico....sar'mana....cati anisori ai coleguto de suferinta?AMH-ul meu e 3.59dupa atatea stimulari bomba si un Fiv ''dinamita''
fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

salutare
arabella hai cu naturalaaaaa
angelica deci esti din nou pe cai ?!? sa iti imprumut canarul ?
cumintzica eu sunt schioapa de o trompa de aproape 13 ani si am avut 2 sarcini naturala, din car eultima acum 2 ani la aproape 41 de ani. din pacate s-a opit in evolutie, Albu ne-a recomanat 3 luni de incercari tot pe natural, pe urma am facut o IA dubla (la insistentele mele, Albu recomandase FIV din cauza varstei) Eram sigura ca o sa iasa, dar rezultatul a fost un mare 0 barat.
Annika cum mai esti ? num ai dai nici o veste ?
london concediu placut si sa ai grija de puiuti, si eu sunt sigura ca ai la marsupiu mai mult de 1.


Mergi la inceput