Juniori de Iulie - August 2004 * (104)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Neatza
Andries, scoate la imprimanta teste si i le dai, tu doar verifici eventual a doua zi ? Sau pui mana pe vreo culegere si tot asa, el le face, tu doar verifici.
Serile si la noi sunt scurte rau si pline cu de toate :(
Ieri fi`mea a lucrat insa cu mult spor, la romana, ofcorz, ca acolo e usor, d`aia, azi baga la mate si are de citit lectura suplimentara :D
Si mai tre` sa si iesim.

Duminica frumoasa tuturor



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Nu merge.

Mi-a povestit copilul ultimul exercitiu la mate, cel cu siruri de 1 si 0 subiectul III 1b - vedeti pe site subiectele si baremul (ca doar Evaluare in Educatie a fost conceput printre altii de Nita si Nastasescu, ce ...sa mai zici). Ei bine pai mi-a luat mie 10 minute sa ma loveasca inspiratia cat sa ma gandesc la o rezolvare care sa implice doar nivelul lor de cunostinte dar fara sa implice scrierea a 50 de cifre pe foaie , e greu pe bune, nu e concurs la nivel de programa scolara.

Nu poti sa dai asa exercitii copilului pe fisa si apoi sa verifici, mai mult il descurajezi, mai bine faci cu el 4 exercitii explicate si intelege si copilul ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
clasa lui Patrick nu a participat la evaluarea in educatie dar am vazut ca au facut in clasa subiectele - la comun adica. ceeace mi se pare ok. dar am vazut ca au scris toate cifrele alea. deci banui ca aia o fi fost metoda la nivelul cunostintelor lor.
subiectele la romana i le-am dat eu lui Patrick in week end, cele din ultimii 4 anic are-s pe site. a fost ok, cu greselile lui de litere mici dar ok. oricum a facut mai bine decat a facut in clasa....
noi ne-am distrat sambata, uitati aici rezultatul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

noi in we am trebaluit..am spalat tot ce se putea spala..iar sambata am fost la Hotel Transilvania..invitati de Patrick..copii s-au distratat!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Rox frumosi mai sunteti! Sa va fie de bine distractia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Frumosi mai sunteti, Rox
Si buna dimineata la toata lumea




Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

multumesc multumesc
nu va zic cum putea poza maimuta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Am vazut poze frumoase de la Constanta, Eva este atat de dulce! Iar Patrick va cuceri o gramada de inimi cu ochii lui.

Noi in week-end l-am sarbatorit pe tati, asa ca ieri am avut prajituri si tarta cu spanac si tort (care din pacate a suferit niste miscari tectonice, mi-a iesit crema foarte moale si plecau blaturile la vale) si pizza de casa. La 11 s-au culcat copii, azi dimineata ei inca mai dormeau si eu ii imbracam (desi fac asa in fiecare dimineata).

Stefi a fost la Evaluare in educatie, la romana a luat 96 de puncte, iar la mate a spus ca a facut "bine". Nu am reusit sa ma uit pe subiecte, poate diseara verificam si noi ce si cum. Eu ma bucur ca se descurca foarte bine la concursuri doar cu ce lucraza cu dna la afterschool, noi doar in week-end facem lectiile acasa (ne-a rugat doamna astfel incat luni dimineata sa poata sa lucreze suplimentar cu ei) si suplimentar nu prea mai reusim.

Legat de ordine si curatenie, fraza mea favorita a devenit "Nu sunt servitoarea vostra!", nu fac mai nimic prin casa. Sambata am facut o curatenie mai serioasa si s-au oferit ei sa stearga praful, isi dadeau indicatii unul altuia, dar dupa 2 minute s-au plictisit. Cel mai tare ma supar cand isi iau singuri haine din dulap fara nici un pic de grija, dar macar seara isi pun hainele la spalat.

Roberta, felicitari pentru Matei, a luat 100 de puncte la Evaluare in educatie la romana!

Va urez o saptamana usoara, la mine se anunta una grea asa ca nu cred ca voi reusi sa tin pasul cu voi, dar va rog sa scrieti sa am cu ce ma relaxa in timpul pauzelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Andrea, sa iti traiasca sotul!
Multumesc frumos de felicitari, tocmai am aflat ca a aluat 100 de puncte si la mate :)
E un copil tare bun, in conditiile in care nu am practic timp sa ma ocup deloc de el, el ajunge la 18.30 acas, iar la after-school isi face temele fara ajutor.

Acum sunt ingrijorata, vineri ne-au chemat sa il luam de la after-school pentru ca a varsat, a fost relativ ok in weekend, dimineata a facut un scaun prost, l-am doftoricit si l-am trimis asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Felicitari lui Matei, e fantastic
LMA sotului tau, Andrea



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput