Juniori de Iulie - August 2004 * (104)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Marina hai ca e bine, macar steti vecini
domnisoru a luat doua fb-uri pe doua fise, inclusiv pe una la romana. pai sa nu ma innegresc pe el cand face varza cate ceva??? ca clar ca poate. sa vedeti cum compune singur texte acu', doar cate o pagina scrisa labartat, da' le scrie!! trage tare ca i-am promis ca ii duc la bucuresti in vacanta mica
nici eu nu stiu nimic de vaccin, ma interesez zilele astea.
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Marina bine ca nu vrea fata sa se mute la el acasa
Roxi,da,da intereseaza-te de vaccin si zi-ne si noua...eu tineam minte ca trebuia sa le fac in clasa a 3 a si era cu picaturi iar acuma cica le face in noiembrie dar este injectabil....si a mea compune niste texte cu mult "sentiment" mai ales cele cu tema familia si plecarea pasarilor calatoare
Meii io m-am uitat pe subiectele la romana de anul acesta de la evaluarea de sambata,mi s-au parut cam dificile si multe...am sa-i dau si mandrei acasa sa vaz ce face,nu mai zic de cele de la mate in care juma de subiecte nu au nici o legatura cu ce fac acum la scoala
La noi a venit primavaradupa o saptamana de ploaie frig si ceatza...
hai pupicei sunt in zona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salutare si de la noi.
Rox, astept si eu sa ne spui ce afli despre vaccin
Kim, pe unde esti ??? ??? Prea multe absente ai !
Noi stem ghini, -FB la ambele teste, neatentie si cam atat, asa e fi`mea, pluteste pe linia de plutire in absolut tot ce face :D



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Kim ii la munca, tocma ce ne conversaram. aviz si altora, maine e sf Luca, daca aveti ceva sarbatoriti
nu mai stiu ce mai vroiam sa zic
Ioana, si eu am printat subectele din ultimii 4 ani de la evaluare, si mate si romana, vreau sa i le dau incet-incet sa le faca. in week end.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

sunt pe aici va citesc si-mi rod unghiile...noi am inceput razboiul...copilul versus parintii...va anunt cine castiga ..oricum este o chestie cu bataie lunga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Roxi si ce impresie ti-au lasat...la mate fac in clasa exercitii de genul celor care s-au dat anii trecut?....si eu vreau sa i le bag sub nas cand are timp liber,ca sa nu-si piarda antrenamentul
Kim si care-i motivul razboiului?....deci maine va petrecariti.....deci io chiar ma gandeam ca varsta asta de 8 ani este foarte frumoasa si linistita ....nu prea mai avem de la ce sa ne contrazicem sau reguli pe care sa nu le respectam....adik io sper ca macar pana-n clasa a 5 a asa sa fie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ioana, nu rade, te rog, dar nu am apucat sa imi fac o opinie . am printat si pus in poseta sa le duc la maimutoi. promit ca ma uit!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

motivul razboiului este indolenta...pe toate planurile,vreau sa existe ordine in viata lui..uniforma pe umeras, lenjerie la spalat,carti si ciete neindesate oricum in ghiozdan...lectiile facute nu doar ca sa fie terminate..am vb si cu dna..se vor vedea saptamanal...asta este noi nu mai avem nervi..timp si poate de ce nu nici metoda care trebuie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

motivul razboiului este indolenta...pe toate planurile,vreau sa existe ordine in viata lui..uniforma pe umeras, lenjerie la spalat,carti si ciete neindesate oricum in ghiozdan...lectiile facute nu doar ca sa fie terminate..am vb si cu dna..se vor vedea saptamanal...asta este noi nu mai avem nervi..timp si poate de ce nu nici metoda care trebuie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si la noi varsta asta de 8 ani e crunta :D Zilnic e razboi. Zilnic primesc raspunsuri asa din fundul gradinii si ochii dati peste cap la orice.
Asa ca am trecut la neprieteneala si santaj si neempatie :D Ca`s satula :D
Kim, sper sa aveti rezultate bune si rapide si sa reveniti la pace



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput