Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *448*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Daca va face placere sa oferiti carti, pe cumparaocartepunctro, sunt zilnic reduse anumite titluri, cu pana la 50%. Eu am luat de acolo un album frumos cu Delta Dunarii si Enciclopedia Gale a fenomenelor neobisnuite, Jamie Oliver cu retetele sale, si toate la jumatate de pret. De asemenea, periodic, editura All face discount 50% la orice titlu de pe site, si de acolo se pot lua albume frumoase (am luat Cele mai frumoase 100 de destinatii din lume/Italia etc).Am mai luat ceva cadouri pt Craciun, dar ma tem sa le scriu aici . Pentru Eva nu am inca nicio idee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Moama ce de activitate aci cu multe planuri de Craciun, cruaziere, aniversari ... eu voi fi pasnica acasa pana in primavara

Anamaria - sa-mi zici si mie reteta de briose, am forme, timp dar nu am reteta...

Despre copii mei : sunt niste comori la casa omului; Natalia doarme bine (cu mici reprize de colici pe timpul zilei dar sunt "pasnici") este o dulceata de fetitza care creste vazand cu ochii, se pare ca laptele meu e bunicel . Stefan : o binecuvantare de la Dumnezeu, e destul de ascultator pentru pozitia lui de frate mai mare, o iubeste pe surioara si se lauda cu ea la grdinitza, ii pune tot felul de jucarii la ureche, am noroc ca doarme dusa la zgomotele lui... pana acum, sunt multumita.
Din pacate sotul pleaca pentru 10 zile la C.tza si voi ramane mai singurica pana isi revine soacra din gripa... oricum, vine o d.na de 2/sapt.sa faca mancare si pentru mine e suficient

Despre mine : sunt mult mai bine dupa experienta nefasta de la spital (nu am mai apucat sa va povestesc, am facut un blocaj de uretra, am lesinat noaptea pe la 1:30 in baie, nu stiu cand m-am trezit (eram la rezerva) si m-am tarat pe hol pana la asistenta care mi-a salvat viatza (nici un medic nu vine noaptea la tine). Mi-a bagat o sonda de unde s-a scurs mai bine de 1l. de urina . Aveam o burta imensa care apasa pe operatie, matzele erau pline de gaze si nu iesea nimic, totul era dezastru ... in fine, totul s-a terminat cu bine si mi-am revenit)

Azi m-am cantarit si am facut niste ochi cat cepele, in sarcina am luat 11 kg. iar azi cand m-am cantarit am dat jos 12 KG. ... cred ca toate mi s-au tras din spital... sper sa nu dau prea multe kg.jos, mi-ar mai trebui vre-o 3 sa arat top-modela (acum am 57) iar astea sa fie de la burtica

Gata, striga Natalia dupa

Va pupic pe toateeee !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Olga- Inventeaza jocul coktailurilor...Fac cu randul la bar si combina fiecare pentru ceilalti in functie de ce-i trazneste prin cap. Palarii de soare, parero, ochelari trazniti, colaci de salvare, etc si gata petrecerea de la discoteca de pe plaja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri
Oli, mie mi-ar placea un nume cu rezonanta rusofila, sa zic asa. Cum e Vladimir, de exemplu. Dar inca nu l-am gasit pe THE ONE ca sa zic asa. Mai caut. Oricum, m-a apucat isteria cautand in listele de nume de pe net, ce aiureli gasesti


Mie-mi plac Natalia si Raisa. Si Anastasia, dar asta nu sunt sigura ca e rusesc... (grecesc?)

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 21+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Haideti sa va pup pe amandoua !
De unele habar nu aveam ca-s de origine slava, Irina de exemplu.
Si mie imi place Alesia. Katia la fel, dar nu-mi dau seama cum se pune accentul corect. Olga imi place diminutivat , Olguta, e asa de duuuulce ! Si....Letitia? sau asta e de alta origine?


Letitia e din latina si inseamna "bucurie", e (era...) numele mamei...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 21+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

hihi, ce-mi place ca va organizati iar pt Craciun ! Mada, tu esti o mare figura, ieri dimineata te plangeai ca ce te faci tu daca nasti in noaptea de Craciun, acu planuiesti sa o tai la munte la mama naibii :)))))))))) Macar stii o treaba, nu?:)))



Hai, maaaaaaaaaaaa... ce-mi tai asa avantul? Visam si eu... Si nu-i kiar la mama naibii. Nici nu mai stiu cat e de la Tgv la Moeciu, parca vreo suta de km...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 21+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Pisigri - mie imi place Natalia (of course), Mara , Sara si Victoria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06
PISIGRI, mie imi place Catinca. Din lista de rezerva votez cu Anastasia si Irina. Si Arina suna interesant. Apropos de moda, eu am un fost coleg care si-a botezat fetita Siena, atunci mi s-a parut cam ciudat, apoi am vazut ca si Andreea Antonescu a botezat fetita la fel, apoi gata, deja a iesit moda.
Eu daca va fi sa mai am vreodata un bebe si va fi fetita, desi cred ca va fi baietel, voi merge probabil pe Natalia. Ador numele asta. Iar la baietel am doua noi amoruri, Anton si Carol.

Eu fac bagaje, ca azi plecam la munte, sa ne aniversam romantic, in trei, defapt in sase, cu nasi si bebelina din dotare, aniversare de 6 ani de casatorie. Mi s-a pus mie pata miercuri, dupa ce marti am plans aproape toata ziua, de ziceai seara ca-s pugilist, am zis ok, n-avem bani, dar probabil n-o sa saracim, nu muncesc ca sa am de ce sa ma odihnesc (bine, asta recunosc ca e o aberatie, dar m-au apucat piticii cam rau), dar uite asa mi s-a pus mie, vreau sa respir aer curat.



Distractie placuta la munte si... aniversare romantica placuta!

Si eu am o fosta colega (de liceu, plecata in state), care are o fetita Siena...

dupa faza cu Connect-R, daca iti zic ca habar nu aveam ca AA are o fetita... ma legi de vivizor?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 21+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Anamariame la sedinta am discutat cu educatoarea si ne-a rugat sa nu mai dam jucarii de-acasa copiilor. Stau ff stresati cu ele in maini, nu vor sa le lase jos, nu mai fac activitati, ba chiar ne povestea de o fetita ca nici macar nu mai vroia sa manance caci asa strans tinea papusa in mana. A zis ca sunt mai tristi copiii cu jucariile de-acasa, caci stand cu ea brate, fac legatura cu casa si lise face dor de mama, tata etc. Fara ele, se iau cu activitati, joculete si uita. Sper ca ai inteles ce-am vrut sa zic. Asta ne-a recomnadat (ne-a rugat) ea.


Adela il ia pe Nani la gradi aproape in fiecare zi (nici nu s-ar putea altfel... ), dar avem conventie sa il lase la dulapior, intr-adevar, daca ar merge cu el inauntru cred ca ar fi bai mare!

Pranz: mancare de conopida. Seara: pui cu piure. Eu am mancat un ecler..

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 21+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonapro

Denisa: tu la ce nume te-ai gandit pentru baiat?



Victor-Cristian vs. Theodor-Cristian.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 21+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput