Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yasmi atunci asteptam pozele
sa imi zici ce zice de tuse
eu i-am dat eurespal si miere cu scortisoara
si ceai de tei cu miere si lamaie
si mai vreau sa iau sirop de patlagele

somleac ce fericita esti ca poti trai asa ceva
bravo tie
meriti din plin
si eu am vazut barsana in luna de miere
si cand am intrat acolo am zis ca am intrat in rai
atat de frumos este

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


Eu am intrat sa va zic ca fata mea de dimi , m-a intrebat asa "ou vei?" cand manca ea din ousorul fiert, e prima oara cand zice oudesi ii tot spun cand papam ce papam
Roxy, ce frumos matusa ta s-a maritat de ziua ei de nastere care e de ziua numelui, cam ieftin scapa unchiul, un singur cadou?
cami, asa-i ca e de vis la Brasana?
Deea, am vb cu lidia pe FB si a zis ca pe 28 tb sa se duca sa nasca, dar arae bagajul la usa
ally , cum a fost prima zi , i-a placut baiatului?
catank, ce ai ales la faiantza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA!SOMLEAC si eu am trait un asemenea moment la IZBUC in bihor cred ca stii manastirea ca e din zona la tine, am fost si la Prislop unde iar e foarte frumos, si la Nicula.

Ieri am fost la Gura Humorului foarte frumos, planuiam sa mergem de cand a spus Strumphy ca a fost. STRUMPHY pe unde umbli nu mai treci pe la noi?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Irinuca la multi ani sotului! E TINEREL SI DE ASTA SE COMPORTA CA UN COPIL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am venit si noi de afara, asa placut este. Anastasia ar mai fi stat

bb_yasmi asteptam poza, atunci. asa-i cu blugii si hainele in general, nu gasesti fix cum vrei. dar daca stau bine, aia conteaza multa sanatate sa va treaca raceala repede. i se misca dintisorul Iasminei? ce senzatie...si acum imi aduc aminte...brrr... ce repede ii cade, nu este prea repede la 5 ani? zic si eu, ca parca stiam ca de la 7 ani incolo, nu? de fapt, cu cat iti ies mai devreme cu atat se si schimba mai devreme. sa fie buni, aia conteaza

irinuca La multi ani sotului rau! sa fie sanatos si ascultator sa fiti sanatosi impreuna!

somleac ce bucurie pe tine parca ne transmiti si noua.
si eu am vizitat atatea manastiri, demult n-am mai fost si parca mi-e dor. este foarte frumos. la Nicula merg mai mereu verisorii mei si stau acolo de ajuta. verisoara-mea chiar picteaza icoane pe sticla

ailed uite ca nici n-am intrebat-o ce cadou i-a facut sotul ce scumpa a fost Andra cu oul iti vine sa le papi, nu alta un de la noi.

ieri cand culegea tati cu unchiul via, eu ii filmam si am zis catre Anastasia 'uite, hotii la vie', atat mi-a trebuit ca apoi tot repeta 'otii, otii..'

mi-a dat matusa-mea 2 borcane cu rosii galbene din acelea mici, murate, 2 borcane cu ketchup facut de ea (n-am mai mancat ketchip de 100 de ani) si un borcan de ghebe murate le ducem la beci ... desi ghebele nu cred ca vor mai ajunge, cred ca le desfacem si o plasa mareee de struguri din via ei, de 4 feluri si plus o punguta de rosii galbene crude sa le papam asa.
azi mi0am facut pofta si mi-am luat o praji de ciocolata ca de cand eram cu limba scoasa.

mary ce facin ca v-ati plimbat si voi

ia sa vad ce ati mai scris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

Helou helou

uff mi-am inceput saptama super...stresulici s-a trezit de la 7.20..nici nu raSUCIsem cheia in usa dupa ta su si sora sa si o aud cum bazaia..am fugit sa-i bag repede tzitzi ,crezand ca nu si-o gasea si sa-mi salvez si eu 1-2h de liniste..da de unde bazaia cu ea in gura...si acum m-a vazut hpo a vrut jos din patut....am stat cat am sta inchise-n camera dar a inceput sa protesteze si i-am deschis usa..glont s-a dus in baie si dai control in dulap..mi-a sters pe jost cu toate protejslipurile....am coborat ..a devastat si parterul....pe la 11 fara ,hai la o plimbare..pai pana am imbracat-o ca nu statea..s-a facut 11 si ceva..am iesit si nici nu mergem 2 strazi departare ,ca ea era cu o bucata de polistiren si tot pigulea la ea....si mergea ca melcul...eu sa o indem sa ma urmeze eram in fata si ii tot faceam pa...mami merge la magazin....hop tzajneste fimea si tzup intr-o balta...balta care era departe de ea..era chiar intr-o curte si nici ca ma asteptam ca ea sa intre acolo...ca erau si niste oamneni care faceau parca un cadastru..sa mor de cida..si apoi circ..era uda pana aproape de genunchi ..nu vroia nici in brate ,nici sa o tin de mana ,ca asa as fi tras-o mai repede dupa mine....ea mergea in doru' leni si ciupea din polistirenul ala....vai de ciuf imi venea sa o aduc acasa....acasa fix pe scaunul de la calculator..asa am vazut ca uiteasem fb-ul deschis....apoi iar circ..am luat-o de-o aripa si directia patut..doarme..nici pranzul nu l-a servit....eu sunt fara chef

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)




ce tare este Anna, ce-am ras....te domina psihic, clar. asta este vorba lui barbata-meu...cand face traznai una dupa alta de nu-i mai facem fata el zice 'bebelina ne domina psihic' desi este foarte cumintica, in general. inainte era mult mai nazbatioasa. acum nu mai scoate pamantul, nu prea mai umbla prin sertare sa scoata...cred ca s-a plictisit de ele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy si eu ma gandeaM ca este prea repede sa cada dintisorul asa ca primul lucru care l am facut am dat un search pe google... si scrie ca dintisorii de lapte incep sa cada/ sa creasca cei permanenti in intervalul 5-6 ani. mai scria ca daca , copilul ajunge la 8 ani fara sa ii fi picat trebuie facuta o radiografie ca nu cumva sa ii creasca cei permanenti pe langa cei de lapte....
roxy mie de ghebe si de strugurii tai imi este pofta
ce bine ca este cumintica anastasia....al meu e jaleeeeeeeeeeeeeee......buni si tati tot gasesc scuza "este baiat" bla, bla, bla ca daca ma chinui si imi amintesc si fii'mea era la fel....oricum este greu psihic cu el......este cuminte doar cand se trezeste si putin dupa pana revine la realitate bine ca imi doarme bine la pranz ca altfel....
de abia astept sa il duc la gradi permanent si pe el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello!

Am vazut ca va pregateati sa scoateti motatele pentru mine. Asa cum i-am zis Deliei pe FB, pe 28 trebuie sa ma prezint la spital cu bagajelul facut daca nu cumva se intampla ceva pana atunci. Daca este "teren favorabil", ma opreste sa imi provoace nasterea, daca nu...mai asteptam.
Oricum, promit sa va tin la curent. Fie eu, fie sotul, Ursuletul Puf ca tot mi-a sugerat Delia astazi.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 37+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UrsuletulPuf spune:

Ursuletul Puf o sa fie ocupat cu ursulica puf mica are atatea planuri pentru zilele alea in care vor fi singurei :D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
......acum vre-o 2 sambete dau pe euforia parca si adorm cu tv ul deschis..cand ma trezesc buimaca vad ecranul plin de piele scifalcita...erau 3 babe dezbracate complet..60,70,80 ani..ma dezmeticesc si cand colo era o emisiune despre educatia sexuala....si tipa aceea mersese intr-un liceu din londra si le arata tinerilor cum evoluam..mai exact organele genitale..apoi a arata si mosi..3 mosi....o pai am fos si eu asa curioasa....bieti de ei..lu unu nici ca mai i se vedea...am facut asa misto de barvata miu dimineata..da de babe nu am pomenit

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)




Esti bestiala!!!!!!!!!! Hai ca sunt si eu curioasa acum

Mergi la inceput