Delfinasi jucausi de iulie-august (93)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Buna seara

si noi azi am cam hibernat pe la 11 eram toti cu chef maaare de somn, dar pana la urma ne-a ordonat Andrei sa ne trezim si sa mergem la real, nu la carrefour asa ca am mers la cumparaturi...si pe cat era andrei de adormit, a si atipit in masina,cand am ajuns acasa nu s-a culcat pana la 3 a mancat si un castron mare de ciorba...si-a cautat de joaca...abia l-am dus la culcare, dar si in seara asta s-a trezit dupa 6 jumate am incercat sa il trezesc, dar s-a dus la el in camera si s-a culcat la loc


acum am facut clatite americane si i-am dat si lui andrei ca cica, cu dulceata si iaurt. sper sa fie ok...

maine poate mergem la circ, cica a venit in IOR< sa vedem in ce toate e Andrei de dimineata

va

Oana distractie placuta diseara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Noi am fost azi cu v la o cascada, la rachitele/ cluj. Am intrat in polus de am mancat, si apoi acasa. Acum seara i-am luat temperatura ( intamplator) si vad ca are 38.6. M-am tot uitat in gat la el, si am vazut 2 pete albe pe o amigdala! plus ca de ieri tot imi zice ca il doare buca si iminarata fundul... Si are pe talpi niste bubite, cred ca de o luna, albe, greu se vad, dar se simt f bine. Au ceva lichid sub ele, de cateva zile am vazut si lichidul. Dar am impresia ca au ramas de cand a facut boala gura-maini-picior. Luni mergem la med fam, sper ca pana atunci sa fie ok cu febra. Off, si eram chiar fericita ca nu racise :( dar e stefan racit, infundat, cu un pic de rosu in gat, dar fara febra. Probabil o fi luat si v...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Elena, cand vin odata la cta, imi iau copiii (si pe maicamea) si vin la tine sa ma joc cu raducu, iar tu si dan va duceti in oras. Vrei?


Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


offf greu tare..poate ai noroc cu alice

tare as vrea! sa vedem daca ne reuseste!

Lala l-as lasa, dar chiar nu am cu cine... parintii lui Dan nu mai traiesc, iar ai mei sunt departe, la Barlad...la nasi nu indraznesc ca sunt ocupati...cu vecinii..cu nici unul nu e "prieten"

Elena, mama lui Raducu cel nazdravan
12.08.2010

Am implinit 2 ANI !!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Elena dar de ce nu il duci la parintii tai? nici noi nu avem pe nimeni aproape si anul asta , desigur cu acordul lui Andrei, l-am lasat la bunicii de la Sighisoara...era foarte cald prima data in Bucuresti si am zis ca acolo o sa ii fie mai bine, ceea ce a si fost, si a doua oara a cerut el dupa ce a venit bunica la noi...eventual roaga bunica sa vina putin sa stea la voi, sa stie ce sa faca si apoi, din cand in cand, sa il mai poti lasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

Elena dar de ce nu il duci la parintii tai? nici noi nu avem pe nimeni aproape si anul asta , desigur cu acordul lui Andrei, l-am lasat la bunicii de la Sighisoara...era foarte cald prima data in Bucuresti si am zis ca acolo o sa ii fie mai bine, ceea ce a si fost, si a doua oara a cerut el dupa ce a venit bunica la noi...eventual roaga bunica sa vina putin sa stea la voi, sa stie ce sa faca si apoi, din cand in cand, sa il mai poti lasa...


Alina nu-l pot duce la ei din cauza bunicii mele (mama mamei) care sta cu ai mei (de fapt a stat dintotdeauna) si are Alzheimer. Mama e un pachet de nervi zilnic pentru ca bunica-mea urla, face scandal, se impotriveste la orice (spalat, mancat, schimbat hainele - zici ca e copil de 2 ani), ba mai nou o mai si loveste pe maica-mea. Deci clar acolo nu e un mediu potrivit pentru un copil de 2 ani. Pentru nici un copil de fapt, orice varsta ar avea. Este f. greu si cand mergem acolo pentru cateva zile, in vizita.

Ai mei nu-si permit d.p.d.v. financiar sa o duca pe bunica intr-un centru specializat de ingrijire. Eu ma intreb cu groaza ce s-ar intampla daca unul din parintii mei ar muri si bunica-mea inca ar trai . Ca si ai mei sunt in varsta, au 70 de ani, tata este cardiac, mama are si ea colesterolul marit (pe fond de stres). Bunica are 92.

Cam asta e... Iertati-ma ca m-am intins atata cu ale mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Noi suntem cu antibiotic. amigdalita pultacee. Am fost la centrul de permanenta ( ca med de fam numai luni e). Si o sa ii dau si eu bronchovaxom, 3 luni acum si 3 luni in primavara. Tare sensibil vad ca e...

Puiutz, e greu asa sa nu il poti lasa cu cineva. Si nici nu ai variante... No, imi pare rau, ca stiu ce bine ti/ar prinde cateva ore/ o iesire doar cu sotul.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Crispro ce bine ca macar voi ma intelegeti! Ca mama tot ma bate la cap sa mai facem un bebe... i-am spus ca da, daca vine ea sa ne ajute (adica sa stea pe aici mai mult). Stiu ca Radu va merge la cresa sau gradi de la anul, dar tot ar fi greu, plus ca nu stiu cat mai rezista sotul meu singur cu business-ul si inca un bebe ar insemna sa fiu iarasi "consemnata" drept inactiva pentru 2-3 ani

Bietul Vladut! Sanatate multa! Sa se faca bine repede! Cred ca ii va face bine cura cu bronchovaxom! Poate sa pape? Pupicei multi blondinului cret!

O sa vedem cand dam si noi startul la raceli, deocamdata e bine Radu. Cred ca noi o sa racim primii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata! Cafeaua e pregatita!

V acum s-a trezit. De vreo 2-3 zile nu mai doarme la amiaza, dar doarme noaptea 12 ore. Azi sper sa doarma la amiaza, fiind treaz de la 7:30. Cu febra e sub control, stare buna. Si pe cand ma bucuram si io ca a trecut enterocolita si ca poate mananca mai bine... No, ce sa facem...

Va pup dragelor, sa aveti un inceput de saptamana cat mai usor.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Multumim de cafea!
Sa aveti o saptamana faina si realizari pe cinste!

La mine e "liniste" momentan in sensul ca cei mici sunt sanatosi in rest e o vanzoleala totala.

Apropos, Maria nu a mai fost bolnavioara din dec anul trecut, Doamne ajuta sa o tina tot asa!

Si din ianuarie se pare ca vom incepe si gradi. Mama trebuia sa plece in martie dar pana la urma s-a hotarat sa plece ianuarie. acum, ma tot gandesc daca o sa o mai las la bv cand se va intoarce mama ca mie imi e asa de bine cu ea acasa si sa nu ii mai duc dorul!

Am cumparat si noi pastura si acum oata familia papa pastura dimi pe stomacul gol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata

va urez o saptamana frumoasa si usoara!

Mai, lamuriti-ma si pe mine cu pastura asta...o iei asa cum vrei sau trebuie sa iti spuna medicul/homeopatul/cineva care stie cat, cum si cand se ia?!

Anca eu nu as mai lasa-o

Mergi la inceput