Delfinasi jucausi de iulie-august (93)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

de greutate nu mai zic nimic....gata e snatoasa e in miscare toata ziua are energie de ne pune in cap pe toti!

Doamne ajuta!

Doarme mamaca bine altceva nu mai conteaza!

Si la 12 kg e chiar ff bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Neata!!

a nascut cumnata mea, o minunatie de fetita de care m-am indragostit la prima vedere . seamana f f tare cu Andra mea cand era bebelusa si asa multe amintiri imi trezeste
si bineinteles cum de altfel nici nu se putea am facut-o iar pe moasa am facut o noapte alba dar sa meritat. mi-am recuperat fortele azi noapte


mami de Andra si 10+


Sa-ti traiasca!!!

Auzi eu zic ca te poti reorienta profesional, treaba asta cu mositul vad ca tare iti place, te si vad in postura de moasa, ai calma si draguta, ca o floricica, sa tot nasca mamele cu asa moase

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

www.youtube.com/watch?v=amNKmtVeQ8s&feature=youtu.be" target="_blank">Isa cantand


am vazut-o si pe FB, e tare simpatica

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

[quote]citat din mesajul lui baby78
Azi a avut niste colici de am zis ca o iau pe aratura.....Bine ca acum doarme

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor si Mara
[/quote

sper sa va treaca colicii cat mai repede. si sa tina lapticul la fel in continuare sa ai cu ce hranii fomista - imi aduc aminte de larisa mea

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

mai voi va plangeti ca sunt slabi, eu ma plang ca are prea multe kg!!!. va rog mult sa imi spuneti daca am inebunit????? ca mi se pare ca asimileaza prea repede, e asa grea ca deabia o mai pot ridica. de ziua ei avea 14,5 acum are 15. nu stiu ce sa ii fac, ca nu mananca paine decat cand prinde pe undeva in vizita, nu mananca praji, nu mananca nici un fel de prostioare (decat tot asa pe la iesiri mai prinde ceva de patiserie). Singurele placeri au ramas fructele deshidratate (dar sunt fara adaos zahar) si pe care oricum le mananca cu limite si biscuitii - din care mananca maxim 4 pe zi si sunt din faina integrala si fara zahar. nu i-am dat vitamine, nu i-am dat nici un fel de suplimente,nimic

si de multe ori are asa burtica umflata, ca de aia am si dus-o acum vreo 2 luni la o eco abdominala, cred ca a zis aia ca sunt nebuna ca o duc asa fara motiv, doar ca mi se parea mie prea umflata. evident nu avea nimic......

chiar va rog sa imi spuneti parerea voastra. mai ales cele care au fost la MI3 sau care au mai vazut-o pe Lari in parc, vi se pare plinuta?
Rody, Isa cat mai are? cred ca doar noi 2 suntem asa
Criss, SN cate kg are?

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

si noi 12.5 kg - un balerin adevarat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

eu nu stiu ce sa va mai scriu pt ca trec printr-o perioada cam naspa, ma simt asa depresiva, desi stiu ca nu am motive reale. de asta nici nu vreau sa ma plang, pt ca altii au cu adevarat motive de suparare. pe ma macina activitatea mea profesionala, si a trecut multa vreme decand ma tot macina dar pe de alta parte nu am facut nimic sa o schimb si mi se pare acum in plus ca sunt o delasatoare sau ca nu am pic de vointa....

in fine, cred ca o duc pe larisa la munte o saptamana, poate mi se mai lumineaza capul

in rest Larisa e tare scumpa, scoate perle dupa perle. Ieri isi cauta o sirena, s-a dus in camera sa o caute, a trecut pe langa o jucarie de -a ei in forma de cerb si a zis "Cerbule, unde e caena (sirena) mea. E pe aici?" Si apoi cand a gasit sirena a luat-o si a dus-o la cerb, ii tinea asa fata in fata sii ii zicea "cebule, uite caena". Am invata-o apoi sa le faca cunostinta

A inceput sa aiba preferinte de imbracat, imi zice "aia nu e fumos, aia nu place", a inceput sa vrea sa se dezbrace singura (evident ca nu reuseste, dar admir vointa).

Si picteaza in fiecare zi, azi s-a trezit si s-a dus direct la masa, am gasit-o cu pensula in mana.

Duminica am fost la Decathlon si a vrut sa mearga cu role si apoi cu trotineta, sa o fi vazut ce simpatica era

De 2 saptamani imi canta numai "mec mec cocobel" (melc melc codobelc). Rar mai reia si altceva din repertoriu, ca stie o gramada, dar cand i se pune ei pata......Sa vedeti ce comica e canta canta "hai ho hai ho, suntem pitici misto", zici ca face cursuri de respiratie cand zice hai ho si apoi spune misto asa tare si apasat. Vrea mereu muzica si cand ii place o melodie ne zici "auzi? e muzica" sau cere mai tare, mai tare

am o pijama cu mos craciun si dimineata m-a vazut, era tare incantata, imi tot arata "mama, mos caciunu" si apoi mai tarziu "lari e cuminte, nu obaznica, lari cadou"

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ochidut,pt linistea ta, poti s aiti duci puiul la endocrinolog pediatru si la un nutritionist.sunt niste teste de metabolism care se fac la Institutul paulescu si dupa teste iti face dieta.
eu sunt patita,dar pe partea cealata.
meniul strumfului de acum 2 zile

100 de ml de crema de legume
100 de gr de piure de cartofi cu pulpa de vitel blenduita si cu unt
100 de gr varza in abur(e innebunit) cu unt
250 de ml de lapte cu miere si cereale,
100 de branzica cu smantana
100 de gr de carne de prepelita in abur
o jumatate de mar.
20 d egr de seminte miez de floarea soarelui
250 ml lapte de vaca simplu.

de obicei mananca asa sau in jur de 70% din cele d emai sus,daca e in stare naspa.la asta mai puneti 250 ml d elapte peste noapte,daca nu sunt cumva mai multi.lapte de vaca gras,nedegresat.
cu asa meniu a luat 140 de gr in 3 satamani.


Mergi la inceput
Mergi la inceput