Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (11)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Ce aveti de impartit bre?:))) luati de aici niste ciorba de perisoare ca doar muncesc la ea de azi dimineata:))))maine ardeiii umpluti si mai vad eu ce...cred ca mai fac niste rulada de carne si gata ma cumintesc:))
Mamitta ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Mmamita scuze ca nu te-am scos si pe tine din discutie, am trecut repede peste intrebarea ta, uitasem ca tu ai intrebat. Am zis sa nu se simta Anitta vizata cumva pentru ca ea a detaliat mai mult subiectul. Deci toata discutia pe tema temperatura iscata de postarea mea initiala mi-a adus aminte de discutia pe tema cat de gros imbracam copii, iscata tot de o postare de-a mea. Cu ocazia acestori discutii m-am simtit cumva judecata(desi poate acum nu era cazul) si am simtit ca si cum mi s-ar cere cumva o justificare pentru actiunile mele ca mama. Am simtit nevoia sa explic ca si cum m-as scuza, ca si cum ar fi treaba cuiva cum actionez in ceea ce priveste copilul. Probabil ca-s eu mai irascibila tinand cont ca azi am avut niste discutii si cu un vecin si cred ca m-am simtit cumva inghesuita la colt. Nu vreau sa isc eu discutii, nu stiu cum reusesc totusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Onutza harnicutza! Petrecere frumoasa maine!

Eva(mie tot asa imi vine sa-ti zic) am stabilit botezul pe 27. Nu facem petrecere, cred ca iesim la un restaurant ca la terasa cred ca n-o sa mai fie de stat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Shosho, La Multi Ani , draga mea!
Sper ca ai avut o zi de vis alaturi de minunata ta familie si de dintosul sef!
Sper sa ma ierti ca nu am putut ieri sa intru pe Forum dar mai bine mai tarziu decat niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Eva , Eric are acum program cam a#537;a: nani la 10, si apoi tzatzi la 3, 6, Trezirea la 8. E cam tarziu 12 pt nani, eu ca sa doarma m#259; culc cu el , daca nu m#259; simte se trezeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Eva, si motzata se trezeste noaptea si suge de cateva ori, cam la 2-3 ore.
Aever, ce-ai patit, doamna? cin' te-o necajit si ti-o calcat pe bataturi? Nici vorba sa cred una sau alta sau sa ma supar, fii pe pace. Si nici n-am scris cu vreo ironie. Am scris doar ca si completare la raspunsul lui Virgi, care ii raspunsese Mamitei.
Onutza, ai prastie buna sa arunci si pan' la mine vreo doo perisoare?
Eu mi-am propus sa varuiesc un perete, da' am o leneeeee....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Anitto nu stiu bre de ce-s asa "jumpy". O fi lipsa de diversificare(de activitati) si la mine(nu numai la Mihai). Se tot aduna diverse si vad ca sar in sus si cand nu trebuie. Iertaciune ca stric Zenu pe aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Buna seara.
Noi am lasat feciorul doua ore la mama si am alergat prin oras pe la corturile comerciantilor. Am luat cercei cu 1 leu perechea, simpatici, de purtat o data, de doua ori. Am gasit si manusi pentru strumf, groase, dublate, si colorate. Si papucei am cumparat, foarte draguti, grosuti si blaniti. Papuceii sunt la 15 lei perechea( pe la mijlocul sirului de corturi, la incput si la sfarsit sunt cu 20 de lei) si manusile sunt la 5 lei. Anitta, am pus poze pe picasa, parca tu ai vrut ...
Pupici, ma mai documentez despre diversificare cat legan feciorasul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Yoooyyy Shoshonico sunt superbi botoseii!!!!!!!
Vreau si yooooooo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Citat:
citat din mesajul lui BelissimaEva

Yoooyyy Shoshonico sunt superbi botoseii!!!!!!!
Vreau si yooooooo

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mamica fericita si norocoasa de Dorian Andrei ~ 19.05.2012 ~

Cumparam si trimitem in toata tara.

Mergi la inceput