Burtici de mai-iunie 2013 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Buna fetelor,nu am mai scris de cateva zile,sunt bine nu am dat bir cu fugitii dar sotul imi este in concediu si mergem zilnic la mama la curte.Ieri am fost iar control,bebe creste,e bine,mi-a dat trimitere pt medicul de familie sa ma ia in evidenta si sa fac analize dar iau in continjuare tratament de mentinere Utrogestan ca din cand in cond tot mai am cate o scurgere maronie.Eu sper sa fie bine pana la urma.
Puteti sa ma treceti in listuta,DPN 21 MAI,um 14 august
Va pup,bun venit noilor mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Asa duduta bine ca ai intrat ca si de tine vroiam sa intreb.
Ma bucur ca bebe e bine si ca s-au mai rarit scurgerile.
Pup!

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Neata!

a venit si soarele dupa o zi numai cu ploaie , vant si frig sper sa fie cald astazi ca tare m-am saturat de frig.

Vioika aici a venit toamna de la inceputul lunii septembrie inca si niste friguri de mergem cu gecile de iarna pe noi
am avut si eu probleme mari dar mari cu constipatia dar dupa ce am nascut, trebuie sa mananci multe supe sau ciorbite, fructe , salate, evita morcovul care constipa tare si bananele; iar daca iti place, consuma dimineata lapte cu Müsli ori diversi fulgi, contin multe fibre si vei scapa cu singuranta de probleme. in timpul sarcinii am inteles ca hemoroizii isi fac de cap asa ca nu te lasa, incearca pana iti revii.

Ankylia te mai felicit odata si sa dea Dumnezeu sa stea bebe in burtica pana la termen

astazi am facut 9 saptamani inca putin si trecem de primul trimestru sa dea Doamne Doamne sa fie totul bine

o zi frumoasa sa aveti in ciuda vremii de afara





mami de Andra si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Hello

pentru constipatie, aici femeile gravide, care alapteaza beau o apa minerala care contine f mult magneziu, Hépar se numeste. Are un gust bizar, asa ca mie nu imi place :) Prin urmare am luat in sarcina trecuta cate o pastila de magneziu pe zi, care mi-a rezolvat problema.

Ieri m-am simtit mai bine si am facut cu a mica gogosi. Ce bucuroasa a fost :).


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Mycya d'aia ma tot plang pe aici ,ca stiu ce inseamna ,la fiecare sarcina am patit treaba asta .Nu mai vorbesc de hemoroizi,am ramas cu unul de la prima nastere ,copilul a fost mare si efortul la expluzie mare ,asa ca am ramas cu un mic hemoroid dar nu ma deranjeaza deloc nici chiar cand sunt constipata.Ciorba sau supe mananc in fiecare zi.Astazi mi-am luat kiwi ,ca stiu ca si asta ajuta .
Felicitari pentru 9 saptamani!

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Multumesc pentru sfaturi ,fetele!
La inceputul sarcinii am luat MgB6 dar l-am intrerupt ,cred ca trebuie sa-l reiau.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

Salutare. Sa aveti o saptamana cat mai usoara.
Felicitari noilor burtici, bine ati venit.

Eu in weekend sunt absenta caci nu apuc sa am loc la calculator: se bat sotul cu baiatul, mie imi ajunge televizorul :).
Spunea cineva despre caina, ca are caine de 7 ani si ca n-ar vrea sa renunte la el. Dar de ce sa renunti??? Nu pre stiu de unde vin ideilea astea... Cand am ramas insarcinata prima data aveam caine de 2 ani. Toata lumea ma intreba unde il dau. Dar de ce l-as da? El e membru in familia mea, nu te dispensezi de ei asa... dupa bunul plac. Am citit despre cum se prezinta copilul cainelui, cum faci sa se impace si totul a fost bine. am chiar niste poze si filmulete foarte dragute cu ei doi.
http://www.youtube.com/watch?v=KSWH3dlAC9M
Cainele (mascul) era ff delicat cu copilul si avea grija mereu de el... Copilul cand a crescut l-a cam terorizat... trebuia sa protejam cainele de copil, nu invers.
Din pacate cainele a facut o boala de inima si nu-l mai avem acum. Am suferit cu totii... si acum mai zice copilul de el... desi el era prea mic ca sa inteleaga despre moarte si cilclul vietii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Fiecare isi creste copilul cum vrea.Trebuie sa recunosc ca eu nu as fii de acord sa las cainele sa-l linga pe bebe pe fata.Cred ca m-as imbolnavi de inima .Poate simti altceva cand cresti cainele de mic ,nu stiu.Eu nu am nimic cu iubitorii de animale ,si eu iubesc animalele ,doar ca nu le vreau in casa.E doar parerea mea.
Nu cred ca as avea timp sa ma ocup cum trebuie de un animal.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

Sincer... problema cu timpul am resimtit-o si eu... cainele mai cerea si el atentie, plimbare; sotul cand venea de la serviciu trebuia sa se ocupe de el, eu nu simteam nici un ajutor de la el.
Dar... acum s-a schimbat situatia, stam la curte si mi se pare mult mai comod.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

La curte stau si eu dar tot nu mi-am luat catel ,tocmai din cauza sa nu-l fac sa sufere ,sunt tare miloasa ,nu as suporta sa-l vad ca sta si plange dupa atentie.Poate cand or creste copiii ,sa le iau catel dar sa stie ca trebuie si el ingrijit ,plimbat, etc

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum9+

Mergi la inceput