Burtici de mai-iunie 2013 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Am primit si eu cadou de la mama soacra 2 pui de tara ,pe unul l-am facut ciorbita cu taitei de casa iar pe celalalt l-am facut ostropel si cu garnitura de piure.
Sa va mai zic ca am bagat si 2 cozonaci la cuptor ,ca baiatul tot pofteste la cozonac de o saptamana ,si de cumparat n-am vazut niciunul care sa ma multumeasca.
Astazi am fost concentrata pe gatit.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirbu.irena spune:

hmmmm suna delicios, mai ales ciorbita cu pui de tara, nimic nu se compara cu acel gust de la bunic de acasa....
si mirosul de cozonac fierbinte proaspat scos din cuptor....
am noroc ca nu sunt pofticioasa, te pup
pofta mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Irena, d'aia am si scris, ca inca nu a venit perioada cu pofte.
Majoritatea fetelor se plang de greturi si cred ca nimic nu le poate face pofta acum.Nici eu nu sunt pofticioasa ,la nici o sarcina nu am avut, asa zise ,pofte.Da' cum trece perioada de greturi am sa fiu foarte atenta la ce descriu sa nu cumva sa fac pe cineva sa pe aici.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

vio, cu toate greturile, balesc pe tastatura :).

Eu azi nu am facut nimic. nu m-am simtit bine, m-a durut burta, asa ca am stat.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirbu.irena spune:

Eu sunt foarte pofticioasa, de cand ma stiu, dar contrar asteptarilor de cand sunt insarcinata nu mi-a fost pofta de nimic....nu ca nu mni-ar conveni dar sunt foarte mirata de acest lucru...sotul meu mereu imi zicea: " of nu stiu ce o sa ma fac cu tine cand o sa fii gravida" dar din fericire nu l-am trimis inca nicaieri la miez de noapte cum mai aud...
Azi am avut o zi luunga in care am stat cu stomacul la gura...ca niciodata, sper ca maine sa fie mai bine..o seara frumoasa fetelor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirbu.irena spune:

Fetelor as mai avea o nelamurire. De cand ma stiu, la toti mediciii la care am fost mi-au zis ca am uterul mic, si toti se mirau "vai ce uter micut ai" nu va zic cum ma enervam cand auzeam vorbele astea. la un moment dat am intrebat un medic(Dinu Bolohan-Bethesda ,Suceava)ce inseamna acest lucru pt ca pe internet vezi verzi si uscate si nu mai stiam ce sa cred, iar el a fost foarte evaziv, a zis ceva de genul "grija noastra este intai sa avem o sarcina si apoi vedem noi cum sa o mentinem"...pam pam
Medicul la merg acum (dr.Todica, Botosani) , a fost si el foarte imprecis, a zis ceva de genul ca ea a vazut gravidute cu uter mic care au facut un bebe mare si gravidute cu uter normal care au facut un bebe mic, acum...fetelor eu ce sa mai inteleg.....
A mai fost vreuma dintre voi diagnosticata cu sindromul acesta? sau poate aveti o prietena care a fost.... va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna dimineata!
Irena ,uterul mic cred ca nu are nici o semnificatie in sarcina.
O data ce ai ramas ,se modifica si el ,trebuie sa creasca odata cu bebe.Poate ca la inceput de sarcina sa ai ceva probleme ,dar in timp ce inaintezi cu sarcina cred ca se va dezvolta si uterul.Tu trebuie sa te duci la medic de cate ori te cheama si sa iei tratamentul ce ti-l da.

Vicky ,scuze!
Nu mai fac chestii deastea cu
Imi pare rau ca te-a durut burtica!
Pup!

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

Buna fetelor vin iar aici la voi si imi doresc sa raman alaturi de voi cele 9 luni de sarcina zic asta deoarece testul de azi dimineata a fost clar pozitiv si cum si temperatura a ramas ridicata deci sunt si eu o viitoare mamica ceea de ma bucura foarte mult.
sirbu.irena si mie mi-a zis la gineco ca am uterul mic dar nu am facut caz din asta pt ca a trecut foarte repede la altele mai grave atunci. va pup sa aveti o zi frumoasa

*****************
In dragoste, ca si in vis nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Citat:
citat din mesajul lui ankylya

Buna fetelor vin iar aici la voi si imi doresc sa raman alaturi de voi cele 9 luni de sarcina zic asta deoarece testul de azi dimineata a fost clar pozitiv si cum si temperatura a ramas ridicata deci sunt si eu o viitoare mamica ceea de ma bucura foarte mult.
sirbu.irena si mie mi-a zis la gineco ca am uterul mic dar nu am facut caz din asta pt ca a trecut foarte repede la altele mai grave atunci. va pup sa aveti o zi frumoasa

*****************
In dragoste, ca si in vis nimic nu e imposibil.



Felicitari! Esti prima mamica de iunie :).


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna dimineata!
La noi toamna isi intra in drepturi.
Fete problema mea cea mai mare in sarcina a fost constipatia ,nici acum nu scap de ea.Am mancat si fructe desi ma balonez rau de tot de la ele si mi se face rau,si iaurt si degeaba.O sa mai incerc cu prune uscate.
Voi ce mai faceti?
Sunt fete care nu au mai intrat de mult :mony_omv,paulinio ,oare ce-or mai face?
O saptamana minunata!

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum9+

Mergi la inceput