Strugurasi de sept-oct 2011 *71* LMA !!!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Ato esti in grup.. conditia e sa punem periodic poze

Apropo facem curatenia de toamna in grup?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Eu nu stiu cum o sa fac cu intarcatul. Am o problema tehnica: Dani nu vrea biberon. Bea cu canita si se si joaca cu laptele cand bea. Mai bea, mai da drumul unei gurite de lapte pe el, si tot asa. Daca ar fi sa ii dau noaptea apa sau lapte, ar trebui sa il scot din pat, pun in fund, sa ii dau sa bea, sa-l sterg de lapte, schimb, etc. Deci sigur s-ar trezi de tot si-am face noapte alba dupa aia. Asa ca nu stiu cum sa fac sa-l intarc cat timp se trezeste si mai suge noaptea uneori.
De intarcat nu m-ar supara sa o fac si-acum, ca eu consider ca i-am dat destul si oricum ii dau si lapte praf. Evident ca nu as vrea sa il traumatizez incercand. Dar nu stiu cum sa o fac. Asa ca mai astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor din Bucuresti va rog sa ma ajutati.

Mama are niste pietre la rinichi si vrea sa-si rezolve problema la Bucuresti.M-am gandit sa sun la Medlife dar astia au o gramada de clinici acolo.Aveti ceva recomandari?

Va multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

La multi ani, Nourah!!!! Sa cresti mare, sanatoasa, fericita, norocoasa!



Fetelor, sa nu ma dati afara din grup, va rog mult, o sa pun poze in curand cand prind un pic de timp...

Intreba cineva cat mai alaptam bebelusii care nu prea mai sunt bebelusi, eu am spus ca cel putin 2 ani si apoi mai vedem. si la mine comenteaza toata lumea dar putin imi pasa. Desi ma scoate din toate alea Maria uneori cu nemancatul ei. acum nu mai vrea nici macar galbenus, nici banana, preferatele ei...nu mai vrea nimic, doar tzitzi

Ma bucur ca s-a facut Ela bine

Zubi, s-a iritat si Maria de 2 ori, cand s-a intamplat asta eu i-am pus scutec textil si a trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

CAMADY multa sanatate mamei! Poate te ajuta fetele din bucuresti cu recomandari.

Nici eu nu vreau sa diu sxoasa din grup. Nu am avut timp de poze cu x probleme din ultima vreme. Cand ajung acasa imi fac timp sa postez.

Va pup si va doresc o seara placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Si eu primesc apropouri cu alaptatul. Uneori si incurajari, inclusiv de la medicul de familie.
Raspunsul la intrebarea: "Dar tu pana cand mai papi tzitza" e: "cat va vrea", si nu accept alte comentarii. Cei din familie s-au obisnuit cu ideea, asa ca doar strainii daca ma abordeaza cu dinastea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Nourah,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna seara mamici dragi!

La multi ani Nourah!!!
Sa cresti mare si sa le aduci multe bucurii parintilor!

Va multumesc mult pentru urari! Sper sa fac fata si la munca si acasa cu Dan!

Lena, sper sa va faceti bine repede! In privinta petrecerii de un anisor, daca trece prea mult timp dupa ziua ei de nastere si mie mi se pare ca nu mai e la fel. Mie cel mai mult imi place sa serbam exact cand e ziua de nastere, atunci are cel mai mult farmec

Klau, te cred ca ti-e tare dor de puiut! Acum vad si eu cum e sa stau o zi departe de el dar tu ca trebuie sa stai pana vineri Sa fie totul bine maine si sa iesi repede din spital!

Raluca, deja eu sunt obosita dupa 2 zile de munca... ce o sa zic in cateva luni?

Camady, sa se faca bine Eva!

Maryan, deci si voi va ganditi la bb2 Sa fie ca de repede!

Sei, da e tot in domeniul meu, sediul in centru! Si eu as vrea sa ne vedem! Doar ca eu lucrez de la 9 la 18 si mai vine si iarna deci ziua se scurteaza

Dbunny, multa sanatate micutei! Sa se faca bine repede

Zubi, si Dani a fost iritat destul de rau acum de curand, la noi a mers crema Petrini. Fetele ziceau ca e f buna cea cu galbenela de la Weleda.

Noapte buna fetelor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Buna seara si de la noi
A implinit si Noura mea un anisor gata am fetita mare ,azi cand am zambit cand am plans ,nu stiu cand a trecut timpul ,parca mai ieri aveam burtica si-o priveam in oglinda sa vad...cat a mai crescut ?
Va multumim frumos pentru urari si sper sa pun cateva poze cand am timp

Klau bafta pe maine la operatie


Fetelor succes la bb2







Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor din Bucuresti sa nu ma uitati cu rugamintea mea.

Mergi la inceput