Uniunea Social-Liberala-Crestina

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

No,amu hai sa va zic.....Becali e infensiv...cam sarac cu duhul,dar suflet bun...inofensiv complet.Vrea parlament ca sa castige prelungirea imunitatii, ca nu e asa curat cum zice el...si are nevoie de protectia imunitatii parlamentare si dupa ce se termina cu PE.

Periculos nu e...gura sparta este dar atat.

Asa ca banii lui sunt buni...si cam atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui b.nica




Da, spuneati: cu cine sa votam pt. ca vrem sa votam? Nu avem cu cine!



Poate voi nu aveti, eu am gasit, si chiar sunt multumita ca exista si aceasta optiune: MRU. Stiu, multi stramba din nas cand aud de el, dar e chestie de gusturi. Asa cum stramb eu din nas cand aud de becali! Degustibus!




Da, da! bun criteriu de ales dregatorii statului! Degustibus...si daca ceva nu i se poate nega lui Merenica, este ca are gusturi bune, chiar rafinate as zice. L-as fi banuit de snobism daca nu isi satisfacea gusturili din banii statului. Asa, nu pot sa zic decat ca are grija sa se mentina sanatos, chiparos, pt buna reprezentare si conducere a natiunii. Hot cinstit eh! Ponta ii poate fi candidat acerb, caci si-a luat masina bio!Nu mai vorbesc de doctorat, e pe viata! deci e chibzuit
Eumada, zici ca Jiji e sufletist, cu gura mare, da' sufletist. Iaca, deja se contureaza neste candidati cu calitati la orizont. Hai mai, rusine sa-mi fie! si mie si oricui se vaita ca n-ar avea cu cine vota!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Corect Lucico....adunati la un loc,luat cate ceva de la fiecare si iaca am avea o strutocamila...buna de votat..ha ha...rad eu, da` nu-i rasu` meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Totusi, raman la convingerea ca DDD va castiga. Sufletist este si el. L-ati vazut cum s-a dus cu sacii-n carca. Da' are gura mica...so!prin Ardeal in mod sigur ar castiga, nu stiu la Bucuresti(chit ca eu ii suspectez pe bucurestenica le plac ardelenii), de data asta este o chestiune ce tine de temperamentul electorilor, nu doar de gusturi.
Nici rasul meu nu prea mai e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Semn rau!
In seara de dinaintea lansarii oficiale a candidatilor USL de pe Arena Nationala, pe acelasi teren tricourile galbene au fost facute zob de portocala mecanica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Mickyyy si ch_dana, nu va cunosc bine dar chiar nu va inteleg optiunea!
Dupa mine MRU, si vorbesc ff. serios, este un personaj sinistru!

Pana acum a aratat "simptomele" unui arivist fara scrupule, provenit din provincie cu frustrarile adiacente si aici vezi greselile impardonabile facute ca premier bagat pana in gat cu "mofturile de protocol" pe banii contribuabilor care ca si inzapezitii din primavara sunt astfel umiliti, dispus "no limit" sa raspunda comenzilor si aici vedeti taraseniile puse pe tava de Antene, nu le mai mentionez dar cine vrea cu adevarat sa fie bine informat poate sa le parcurga.
In aceasta vendeta Antenele nu pot sa fie acuzate decat ca au si dau informatii dintr-o zona mai greu accesibila!
MRU este tot ce poate sa ni se intamle mai rau!

Fetelor nu cred ca va aranjeaza bine partitismul fara responsabilitate pt. ca daca sunteti pe aici inseamna ca aveti copii si sunteti interesate de viitorul lor!
EU nu am afinitati politice si nu stiu a cata ora o spun!
Cred ca aceasta comunitate deosebita a membrilor DC trebuie sa-si gaseasca fagasul inafara manipularilor media si sa fie CATEGORIC in interesul familiilor lor, dar mai ales a copiilor lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

MRU a treia oara daca numeri voturile...
Ba ca e provincial, ba ca e snob, ba ca a mancat bugetul tarisoarei cu cheltuielile de protocol ( a lui ponta cand apar sau pe el nu-l viziteaza nimeni?), il consider indiscutabil superior mascaricilor gen dd sau becali.nu ma mai obosesc sa explic de ce ca nu conteaza pe aici, doar vroiam sa sustin tabara MRU.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Marina, tu vezi lucrurile de la distanta si esti neimplicata pt. ca nu-ti pasa! Deci, stay away!
Fetelor nu vorbesc din interes politic ci din instinct, instinct de conservare!
Prea am fost pana acum pagubiti la greu de diversi indivizi cu interese altele decat cele nationale ca sa mai inghitim acum in continuare alte umilinte si privatiuni, furati de mascariile care ni se servesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Marina, tu vezi lucrurile de la distanta si esti neimplicata pt. ca nu-ti pasa! Deci, stay away!



b.nica, nu te pripi.
MRU este cu mai multe clase peste actorii momentului. Si vad lucrurile fix de aici, de unde le vezi si tu. Si imi pasa...
Sincer, pana sa-i vad prestatia, aveam o parere buna despre Ponta. Buna atat cat putea sa fie, evident...acum m-am convins cine si ce este.
Poate o sa ma "convinga" si MRU (in sens negativ), dar pana atunci am sperante.


Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Pai fara suparare...nici eu nu stau acum sa-ti explic prin ce se deosebeste MRU de restul lumii, daca nu iti este evidenta chestia asta.
Ce sens are?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput