Uniunea Social-Liberala-Crestina

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Societatea politica romaneasca s-a degradat.
Nu exista profesionisti in adevaratul sens al cuvantului.
Cei care exista nu se baga in politica considerand-o balta statuta.

Becali vine cu bani multi in partid. Si cu ceva voturi. 1-2% sunt bune si ele in incercarea de a strange cele peste 50% de cate are nevoie USL.
Partea prosta este ca nu s-au gandit bine ce va cere in schimb atat de ahtiati sunt sa puna mana pe guvern.

Partea si mai prosta este ca am auzit ca mai tinerii liberali sunt ahtiati dupa putere si dupa bani. Mult mai mult decat seniorii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Citat:
Pana la urma ce da Becali la schimb cu colegiul ? Bani, la propriu


Suma vehiculata e intre 2 si 10 milioane de EUR. Poate le da plasa liberalilor si le da terenuri la schimb...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

DD nu mai are sanse. Se ocupa Becali de el


Rufus nu cumva DD va avea sanse tocmai pt. ca se ocupa Becali de el?
Prin comparatie, eu cred ca DD cade mult mai bine!

Stateam deunazi si ma gandeam ca ori am suferit eu ca si voi, cei cu care mai dialoghez liber pe DC, un proces prea accelerat de maturizare de privim cu asa dispret in jur, ori societatea(romaneasca) s-a degradat in asa hal ca s-a ales praful de ea de nu mai ai ce alege din ea daca ai si numai o farama de bun simt!
Da, spuneati: cu cine sa votam pt. ca vrem sa votam? Nu avem cu cine!
Cred ca pana la urma o sa vina Apocalipsa in decembrie ca sa purifice mizeria asta care ne-a cuprins!
Dupa ce va da Dumnezeu cu pucioasa multa ca sa starpeasca parazitii si ticalosii sa vedem din ce mai ramane cu cine vom merge inainte! Asta desigur daca vom trece de sita Lui,!


AOLEU....ti-ai epuizat toate argumentele...si ai ajuns la "bataia lu` Dumnezeu..."....zau ...gata cred ca asta e noul trend in politica...."batu-v-ar Dumnezeu......."Hai ca nu am ras de mult asa de bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui ch_dana

Citat:
Pana la urma ce da Becali la schimb cu colegiul ? Bani, la propriu


Suma vehiculata e intre 2 si 10 milioane de EUR. Poate le da plasa liberalilor si le da terenuri la schimb...

Dana & Amelia (21.06.2011)


Nu stiu cat de mare ar fi plasa, ca pe ultimul teren a luat peste 1 milion de euro. Are terenuri bune, inca.

In alta ordine de idei mi se pare degradant sa vinzi pe fata locuri pe listele de parlamentari, pe bani, chiar daca tocmai vandusera si partidului lui Voiculescu pozitii pentru influenta mediatica. Vanzarea pe bani se cam stia ca se face pe alocuri, dar sa o faci chiar fara nici o jena, e prea mult. Mai ales din partea liberalilor. Ma bucur totusi ca propunerea lui Crin (pentru ca el este cel care a cerut votul colegilor lui) a avut opozitie puternica, vocala si publica in partid. Poate se desteapta, totusi la un moment dat cei care mai sunt liberali pe acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Pai sunt liberali, deci libera initiativa, nu ?

Pana sa se destepte ceilalti, PNL va ajunge langa PNTCD. Cel putin eu una 1000 de ani nu-i mai votez...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Societatea politica romaneasca s-a degradat.
Nu exista profesionisti in adevaratul sens al cuvantului.
Cei care exista nu se baga in politica considerand-o balta statuta.

Becali vine cu bani multi in partid. Si cu ceva voturi. 1-2% sunt bune si ele in incercarea de a strange cele peste 50% de cate are nevoie USL.
Partea prosta este ca nu s-au gandit bine ce va cere in schimb atat de ahtiati sunt sa puna mana pe guvern.

Partea si mai prosta este ca am auzit ca mai tinerii liberali sunt ahtiati dupa putere si dupa bani. Mult mai mult decat seniorii.


Viviana,cu mare regretrecunosc ca ai dreptate.Mai ales ca juniorii sunt formati de seniori,sunt puii multor afaceristi care se re trag si prefera sa decida din umbra..
Cam la fel cu cazul prezentat aseara de Visan referitor la firma copiilor lui Berceanu...asa si aici...difera doar culoarea dar ei intre ei niciodata nu-si vor scoate ochii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
AOLEU....ti-ai epuizat toate argumentele...si ai ajuns la "bataia lu` Dumnezeu..."....zau ...gata cred ca asta e noul trend in politica...."batu-v-ar Dumnezeu......."Hai ca nu am ras de mult asa de bine...

Madalina



Ntz! Ntz! Ntz! Numai ce v-ati dat spre cele sfinte via "Sabia lui Dumnezeu" si pacatuiti razand de ele?
Ar trebui sa vina colegul Becali cu un sobor de preoti sa va tamaieze putin ...poate putin mai mult chiar cu o slujba de exorcizare ca sa iasa dracusorii din unii ca Tariceanu, Rusanu si alti -anu!
Antonescu nu se mai pune ca este cu un picior out!
Nu cred ca va veti incumeta, pt. ca dupa o asa purificare ramaneti fara membri de partid, d'aia care s-au pretat la cativa arginti si sa-i spurce astfel pe Bratieni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica




Da, spuneati: cu cine sa votam pt. ca vrem sa votam? Nu avem cu cine!



Poate voi nu aveti, eu am gasit, si chiar sunt multumita ca exista si aceasta optiune: MRU. Stiu, multi stramba din nas cand aud de el, dar e chestie de gusturi. Asa cum stramb eu din nas cand aud de becali! Degustibus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Il simpatizam pe MRU la inceput. Insa nici n-a inceput bine campania electorala si apar mult prea multe compromisuri pentru gustul meu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Pana la urma ce da Becali la schimb cu colegiul ?



10 milioane pentru campania la prezidentiale a lui Antonescu.

http://ziarero.antena3.ro/article/view/id/41183

Dar cum Antonescu nu cred ca va ajunge sa candideze, Becali nu mai trebuie sa dea nimic; o sa fie luat la suturi, va deveni independent. Nu stiu ce vor face altii, insa eu le voi "multumi" celor care au facut posibila prezenta lui in Parlament.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput