Uniunea Social-Liberala-Crestina

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Da, da USL-ul a cam sarit peste cal si arata ca nu-i pasa de imaginea noastra ca tara! Vai de capul lor!
Traditia ospitalitatii este sfanta pt. romani si cine o incalca este un neica nimeni si in niciun caz un roman adevarat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Tocmai m-am intors din oras. Este ingrozitoare circulatia, iar coada de autocare incepea pe Stefan cel Mare la intrarea spre stadion si era pana dincolo de Victoriei, blocand toate intersectiile pe traseu.

Ce relevanta au sute de autocare incolonate venite sa-i aplaude pe fruntasii USL nu pot sa inteleg. Din punctul meu de vedere este o manifestatie monstruoasa si ciudata. Brrrr !


Am auzit la radio pe cineva de la USL spunand ca e pe model american, ca si Obama a organizat o manifestatie similara ca amploare. Helou ! SUA are 312 milioane de oameni, de 15 ori mai mult decat Romania. Sa pastram totusi proportiile !

Iar sumele spuse pe TV sunt mult prea mici. Cred ca ce spun ei 100.000 euro a costat doar organizarea din Bucuresti cu inchiriatul si amenajatul arenei. Daca vorbim si de transport, la un calcul simplu un autocar de 50 de locuri costa cam 500 euro/500 km cat cred ca au facut in medie participantii dus/intors. Daca 50.000 din participanti au fost adusi cu autocarul asta inseamna 500.000 euro doar transportul. Mai pune ca poate au primit si un sandwich pe drum, o cafea si sare cifra din nou.
Cam mult, fara nici un scop practic decat megalomania. Si ca sa pluseze, Dragnea a spus ca a avut si mai multe cereri din judete si nu a avut loc pentru toti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Hi hi...dar de ce vin Merkel si Barosso sa cheltuie PIB-ul nostru?Ha?Blocajul poate fi si din cauza PPE...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

dar esti implicat in organizare sau nu?

Marina

N-am nici o legatura cu USL-ul.
V-am spus ca pentru mine nu este nici o diferenta intre USL si ARD si mai mult sunt convins ca dupa alegeri isi vor configura majoritatea parlamentara prin negociere, dupa cum vor liderii celor doua blocuri.
Alegerile sunt ca mitingul de azi al USL-ului. Mult zgomot pentru nimic!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Deceneus,nu ai inteles ca daca nu esti impotriva USL aici nu ai nici o sansa?

Ce treaba are una cu alta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Am vazut ca ARD nu are nici un topic, semn ca nu are nici o oferta de program politic.
Toata propaganda ARD se construieste pe mesaj negativ la adresa USL.

Toata propaganda USL este construita pe mesaj anti-Basescu.

Cele doua campanii au strategia identica, si doar tinta este diferita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Deceneus vino sa te pup,dragule.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Hi hi...dar de ce vin Merkel si Barosso sa cheltuie PIB-ul nostru?Ha?Blocajul poate fi si din cauza PPE...

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Doar daca cei de la Congres au dat o raita si pe stadion inainte. Zona de care vorbesc eu a fost blocata de autocare.
Cu numere de PH, VS, DB, AB, etc. Or fi prescurtari de la tari cu presedinti si prim-ministri reprezentati la Bucuresti !

Pupaturi placute !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina
dar e implicat in organizare sau nu?

Nu. El este responsabil cu Dezorganizarea.
Dezorganizarea opozantilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Aproape ca v-as invidia pe unele-unii care stiti cu cine sa votati, daca nu as stii cate parale ne costa personajele respective.
Diferenta dintre mine si "cetateanul turmentat" este ca eu chiar nu am pe cine vota, in vreme ce el intreaba cu cine (trebuie) sa voteze?
Sunt convinsa ca Ponta ori altii, multi perindati in cei 20 si de ani de la revolutie incoace (altii si de dinainte), unii inca prezenti, altii noi veniti, au papat smantana din borcanelul de la buget. Constat odata cu cifrele vanturate CU DOCUMENTE! la antene, ca tara noastra chiar este una ft bogata, si ma frustrez cand ma gandesc cam pe unde ar fi trebuit noi sa fim in prezent, cu o infrastructura beton, cu o eductie si sanatate puse la punct Tocmai, eu faceam stou inclusiv de Ponta! cand enumaram "calitatile" lor....
Tocmai, reprosez Antenelor, caci nu vor sa inteleaga, ca majoritatea cetatenilor cu drept de vot, ori o buna parte din ea, care nu se manifesta nici macar prin a merge la vot, refuza sa iasa in strada, pt cei ca ei. Si daca mi l-ar arata pe Basescu ca e Necuratu' in persoana, nu as iesi in strada. Pt cine? Pt netotii care ne-au facut de ras suveranitatea cu referendumul? Basescu este abil, ori a stiut sa se inconjoare de altii capabili si pt el. sa-si faca o retea...astia sunt nu doar hoti, ci si prosti pe de-asupra! nici macar cu pojghita de demnitate. Pt ce sa iesim in strada? Daca si revolutia ne-a fost furata, apai ce, sa le facem locuri caldute altora, mai putin rai ca Basescu? TXS, But no txs! sa-si ia vrajeala cu "dictatura" etc, nu ca nu ar fi dovedit dl in cauza ca ii place, dar nici macar pe post de BauBau nu tine, cand suntem totusi de niste ani! in organizatii precum UE, NATO, asa scartaite cum sunt, dar sunt...M-a scos din papuci si musiu ala...cum ii zice, de la Vorbe grele, Ciutacu, cand se batea pe burta cu faptul ca e prieten cu liderii USL, cei doi care au speriat vestul Pt mine a zis tot in secunda aia.Daca erau chiar de chiar, pana la capat fair play, apai le batea obrazul macar sa vie cu niste fruntasi mai putin batatori la ochi, cu mai putine lucruri de reprosat si pusi pe fapte, demonstrat...au balacarit-o pe Placinta, pe bun drept si unde e dna acum? Si pt ce, ca l-a suspendat pe Basescu?
Cand tu, USL, ai 7 milioane jumate de voturi, ai majoritate parlamentara, ai Guvern si nu esti in stare nici macar sa faci schimbari legale de PG si de sef DNA, inseamna ca estisi esti cu tupeu maxim sa mai vii sa imi ceri votul, sa arati cum e PDL-ul si BAsescu, si in vremea asta inca sa mai fii platit de mine!

Am tot respectul pt cei care protesteaza, insa personal mi-e lehamite, si nu as protesta in veci pt unii ca cei din USL...dar sa-i votez!

Mergi la inceput