Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana0000

Mena ms pt info,ma bucur ca totul e ok.Si instructoarea noastra zicea la fel,ca Medicover e cea mai baby friendly dintre maternitatile private din Bucuresti, ca poti naste pe intuneric,cu muzica,cum vrei tu.
Ea a asistat ca doula la 2 nasteri acolo,100% naturale si a fost incantata.

Despre bioanacid ce sa va zic,luam si eu cand vomitam...e mult spus,am luat o sg data si a 2a oara l-am vomitat si mai rau mi-a facut.Deci no no no! Deocamdata nu am arsuri,le astept.
Dar pofta de mancare si dulciuri mai ales de zici ca-s nebuna...si asa cuminte am fost pana acum o luna

Maine seara ma duc la nunta,am o rochita roz pal si cam transparenta.Ciorapi de gravide culoarea f deschisa,sa nu se vada de unde sa cumpar? La mondex am gasit dar e un bej prea inchis si nu merge.Negru nici atat.Oricum nu pot ciorapi negrii,nu-i suport.Daca vad o femeie cu mainile dezgolite si dres negru ma infior...am un pitic pe creier...sau mai multi

Popi daaaa casuta noua,dar astia cu prima casa abia se misca...creditul lui peste prajit,parca nu le-as da inapoi inca pe atat Abia astept sa vad numele nostru in acte,sa stiu o treaba ca pana una alta tre sa ma mut dar nu stiu unde ma duc

Azi am cam lenevit,ma intorc la treaba ca nu e de joaca


Scuze ca ma bag (va urmaresc din umbra caci era sa fiu in odiseea voastra, dar am pierdut sarcina). Dana, eu am gasit ciorapi de gravi la Rococo. Am dat vreo 30 RON pe ei.

24+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

irilac cand zici de hainute plusate te referi la asa ceva? http://www.c-and-a.com/de/de/shop/product.html#!/Babies//Erstlingsbekleidung/Strampler-Sets/83720/1
Daca da, stai linistita ca nu-i nici o problema, eu la V. am avut foarte multe din astea, de cum l-am adus acasa l-am imbracat in asa ceva. Au si ele bumbac 75% si sunt ceva mai grosute decat cele cu 100% bumbac. Plus ca intai ii dai un body si ciorapei din bumbac asa ca salopetele au contact minim cu pielea. Mie imi plac, sunt moi si par calduroase.
Si aici au 20% reducere asa ca ma duc si eu maine sa vad daca-mi fac curaj sa cumpar ceva. Daca nu pt. bebe macar pentru mine cu toate ca nu prea imi plac hainele de gravi de la C&A. Dar cine stie, poate gasesc ceva...

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Angiuta,este adevarat ca sunt faine hainutele astea, dar eu am eliminat tot ce nu era bumbac %, macar pana la 6-9 luni..Tu zici de ciorapei(strampi de bebei), dar si aia sunt cu 75% poliester, numai asa am vazut peste tot, absolut!Mi-am rugat si eu cumnata sa se uite in Ro,poate-poate o gasi nu-mai de bb..
Oricat de frumoase ar fi, nici eu nu suport poliesterul, deloc, asa ca la greiere nici nu imi trece prin cap sa i-l pun pe pielea aia fina care abia atunci invata sa reziste la una alta...

33 + cu Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui angiuta

irilac cand zici de hainute plusate te referi la asa ceva? http://www.c-and-a.com/de/de/shop/product.html#!/Babies//Erstlingsbekleidung/Strampler-Sets/83720/1
Daca da, stai linistita ca nu-i nici o problema, eu la V. am avut foarte multe din astea, de cum l-am adus acasa l-am imbracat in asa ceva. Au si ele bumbac 75% si sunt ceva mai grosute decat cele cu 100% bumbac. Plus ca intai ii dai un body si ciorapei din bumbac asa ca salopetele au contact minim cu pielea. Mie imi plac, sunt moi si par calduroase.
Si aici au 20% reducere asa ca ma duc si eu maine sa vad daca-mi fac curaj sa cumpar ceva. Daca nu pt. bebe macar pentru mine cu toate ca nu prea imi plac hainele de gravi de la C&A. Dar cine stie, poate gasesc ceva...

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 30+


Da exact,astea sunt. Am ramas putin...dezamagita, eram fan C&A, ma asteptam sa fie macar captusite cu bumbacel pe dedesubt. Ce nu mi-a placut deloc e ca la setul asta si bluzita e tot din plush din ala, macar aia putea fi din bumbacel. Pacat ca imi plac eronm de mult salopetelele.

Bubu, nu stiu daca gasesti ciorapei 100% bumbac, si eu am cautat de am behait pana m-a trasnit explicatia...daca sunt 100% bumbac cum se mai intind pe funtuletul copilului si pe picioruse, deci ceva elastan trebuie sa aiba. Acum trebuie sa cauti o pereche care sa aiba cat mai mult bumbac 75%, 80%.


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

buna burticilor,
ce de s-a scris.....
deci sa imi insemnez in calendar ziua de 29.ok.sa mearga totul ca la carte.

BUBU mi-am dat seama ca am gresit numele cand am trimis mesajul....apoi nu am mai avut timp sa scriu din nou...

ANGELIQUE cum te mai simti¿

A.C. ai o burtica frumoasa! nici a mea nu e mare.dar nu asta conteaza...

LORELAY sanatate baietelului tau.

ALMY ai o super burtica...simpatice poze.

DANA esti curajoasa daca nu vrei epidurala.eu una daca apuc sa semnez ca nu vreau si apoi ma razgandesc, nu mi-o mai fac nici daca implor....asa ca o sa cer. distractie la nunta.si sa iti treaca repede cele 18 zile ramase...

DOURA felicitari pentru rezultate.

ANDIE,ONUTZ,EPOPEASCA,IULIA,MACARIE,MENICS,MENA,TNICOLETA,LOOANA,IPOPICA,MAMI,ANGIUTA...

noi am intrat in saptamana 31.maine sau duminica fac poze la burtica sa ne laudam si noi. pitica e tare agitata,uneori mie greu sa adorm...am emotii, ca nu stiu daca s-a intors...cand sughite o simt jos de tot,dar uneori ma impinge in partea dreapta...asa ca nu stiu. si mai am eco doar in sapt 35...sper sa se intoarca si sa stea acolo, la cuptor pana la termen.habar nu am ce greutate are..sper sa aflu la ultima eco.pe 9 merg la consultatie.banuiesc ca imi da programarile la analize...
nu mi-au aparut vergeturi si sper sa nici nu apara. dar ma fac in fiecare seara cu nivea amestecata cu ulei de maciese.sanii la fel.nu imi place ca s-au mai lasat, fiind grei....dar asta e..am inteles ca nici petele de pe fata nu se duc dupa nastere... eu ma fac jos cu lama dar e foarte greu ca nu ma vad...numai pe bajbaite...iar tampoane o sa iau din farmacie ca sunt gata facute. trebuie sa imi iau chiloti din aia de unica folosinta-5. si imi caut un aparat de mult manual.de la avent,pana la urma.

am uitat sa strig ca azi e vineri!! unde imi e capul¿ sa avem parte de un capitol fain de tot si de un weekend pe masura...





embarazada de 31+

o fetita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

fetele, am scos maseaua.....acum 1 ora , deja ma doare cam tare dar stiu ca in 2 zile voi fi ca noua ...
a fost urat , ma durat dar am rezistat eroic :-) , a trebuit sa imi faca 2 anestezi ca prima a prins foarte putin fiind si foarte slaba, nu am avut contracti si nici nu am , o sa iau un algocalmin fiola cand nu mai suport durerea si atat
acum astept sfaturi de la voi .....pe langa usturoi ce sa pun acolo ca sa treaca mai repede?! nu vreau sa mai iau medicamente deja am luate vreo 3 interzise in sarcina in decurs de o luna .
naste careva la giulesti ?

----------------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

eu prestez cu lama cu mare succes .....am aparatul meu , rezervele mele , chiar recomand aparatul venus, este super si foarte usor de intretinut .
voi pt masajul lui bebe ce fel de crema veti folosi ? nu-mi pot aminti la fata ce crema a fost nici sa ma bati
am fost la cumparaturi pt bebe , am luat de toate si ma uitam la chiloti de unica folosinta...am zis ca ar fi ok sa imi iau dar dpa ce am desfacut o cutie nu am mai fost impresionata ....voi ce ziceti ?

---------------------------------------------------------------------

Mamica de buburuza mica si terorista xenia 21-02-2008
.............................................


Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

--------------------------------------
hainutele noastre: https://picasaweb.google.com/102280662496723264658

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

macarie inainte de algocalmin incearca cu un paracetamol, nu e periculos in sarcina. Poate te lasa totusi durerea cu paracetamol, algocalminul mie mi se pare tare periculos, aici e interzis.
Altceva decat clatit in gura cu ceai de musestel eu nu stiu.
Eu voi folosi pentru masaj ceea ce am folosit i la V., ulei de migdale presat la rece. Bun e si uleiul de masline sau de jojoba, untul de cacao amestecat cu un ulei...


Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Macarie ma bucur ca ai scapat de pacatoasa de masea,si eu ca si angiuta stiu ca poti clati cu ceai de musetel dar numai dupa masa si usurel ca se formeaza un cheag de sange si e bine sa ramana acolo.

Eu tot cu lama ma fac,nu am curaj sa il pun pe sot asa ca prestez cu oglinda,acum nu stiu cat de bine ma fac dar ce sa fac asta e,imi imaginez ca nu sunt eu singura gravida vazuta de dr. care e facuta nasol.Eu zic ca ma fac bine dar eu stiu

Bioana nu ma simt tocmai bine,daca stau in pat e ok cum ma ridic la baie am contractie.Azi m-am spalat si pe cap,am tot amanat dar nu mai puteam si acum au inceput iar.Am facut injectia de rigoare si astept sa imi treaca.Si colac peste pupaza sunt singurica acasa in noaptea asta,sper sa imi fie bine.Felicitari pentru schimbarea saptamanii si wekend placut

S.ellena felicitari pentru schimbarea saptamanii

A.C super burtica,nici a mea nu e mare rau sincer dar bebe e in grafic si asta e tot ce conteaza.

Almy ce burtica mare ai,acum inteleg de ce spuneai ca te lovesti cu ea de toate alea

Doura ma bucur ca esti mai bine cu spatele si de rezultatele bune de la dr.

Andie mai ai foarte putin si tu,cred ca ai emotii

Bubu felicitari pentru schimbarea saptamanii si imi pare rau de durerile de sub sani pe care le ai.Nici tu nu mai ai mult

Logam imi pare rau ca si tu stai in pat mai ales ca mai ai o minune acasa.

Iulia nu sunt pe gynipral, dr. nu mi-a pomenit de el,oricum sper sa fiu bine ca luni vreau sa merg la dr. sa vad ce se intampla.






30+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andie_n spune:

Buna seara tuturor! Am dormit pana pe la 6 seara (cred ca vreo 3 ore de somn pe bune), acuma iar n-o sa dorm la noapte. Dar m-am trezit foarte odihnita si in forma asa ca in sfarsit am dat cu aspiratorul si am spalat pe jos in camera Emei. Acuma trebuie sa stau linistita sa ma odihnesc. Maine ne putem apuca de mobila, abia astept!
Dana, distractie placuta la nunta!
Angiuta, spor la cumparaturi! Sa gasesti ce cauti!
Irilac, si eu am cautat ciorapei din bumbac si n-am gasit nici macar sosete 100% bumbac pt bebei. Ma enerveaza enorm chestia asta!
bioana, stai linistita, sigur s-a intors si bb a ta. Succes la consultatie!
Macarie, bine ca ai scapat de masea, sanatate in continuare sa treaca repede durerea.
Angelique, nasol ca nu te lasa contractiile, sper sa fie mai bine in continuare.
O seara buna tuturor si un weekend placut si cu sanatate!

Andreea 34+ cu Emilia
http://lmtf.lilypie.com/Vsxsp3.png

MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot, PAI-1 675 4G homozigot
Tratament: Clexane 0.4, Femibion2, Cetebe, 2 MagneB6

Mergi la inceput