Clubul "babelor" FIV-oase 63

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Ady,
Da, suntem bine! Am fost la control acum cateva zile si e super ok fluxul pe uterine, e super ok totul. Nu a fost nici o problema ca am renuntat la aspenter.
Tu cum esti? Ceva vesti pentru noi despre bebe nr. 2? Cand mai mergi la doctoreasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

ady stii ca, acum stau si cuget care o fi chestia aia si normal, nu ma prind..->>> asa ca, din partea mea, fii atat de indiscreta cat poti tu sa fii..


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Alina luni mergem la morfo2 si sper sa aflam atunci. Am niste emotii cit casa... La doctoresa as merge in cursul saptaminii viitoare sau peste 2 sapt. Tu cand mai vii pe aici?
Lara eu iti zic sa stii sper sa nu deranjez fetele prea tare. In seara dinainte de beta cand am pus utrogestanul am simtit o modificare, parca se inchisese "portita" , probabil colul era mai inchis sau ceva in gen...
Velvet noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ady, ma bucur pt IR-uri bune. Mai bine te vaiti, poate avem vreo idee...

Lara, ti-am zis cum era la mine, am observat mereu ca merg des la pee-pee, eram calda, apoi dureri menstruale (nu le bagam in seama, stiam ca sunt normale, apoi am aflat ca sunt de fapt contractii si trebuie sa iei Nospa...).
Si la fiecare sarcina mi s-a intampla, cand stateam linistita, sa simt un fel de vibratie pe burta, un fel de furnicatura...am pus-o tot pe seama unor contractii, ceva de genul...stiu ca e SF, dar zic sa-ti spun, daca mi s-a tot repetat...
Propun sa masori temperatura bazala de maine .



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

adriana zi, soro, chestia, ca la cate ne-am povestit aici inca una nu mai conteaza sa intelegi ca nici eu nu m-am prins, dar am facut cateva scenarii.
Lara esti the best in seara asta. cred insa ca e ceva in atmosfera, ca ca ti-am cam tinut isonul.
eu am avut acel spoting acum 3 zile (in z22) si de atunci nici urma de cm. ieri, surpriza, senzorul da un semn. imi tresalta iar neuronul, dupa care ma calmez si imi vad de treaba. azi, faza cu fara motiv, pe urma regasit ZEN, iar semnal de la senzor ... s-a dus naibii ZEN-ul iar in drum spre casa m-am oprit la farmacie si ... am cumparat un test ! mda, nu mai luasem de ceva vreme asa ceva. ajung acasa cotita sa il si folosesc, dar intre timp se ma racoreste neuronul si aman totusi procesul pt maine, hai poate chiar duminica (ca azi e abia z25). constat insa iar o mica urma, mai am 2 intepaturi zdravene in ovarul stang si la urmatoarea tura la baie vad in final si binecunoscuta culoare. Ufff, bine ca s-a terminat ca nu stiu unde ajungeam in ritmul asta. oare imi primeste maine inapoi testul la sensiblu ?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Qiao, tine testul acolo, ca nu se stie niciodata.
Ca sa spuneti ca-s nebuna cu acte, va spun ca la ultima sarcina, am facut beta la 10 zile de la ovulatie...si asta pentru ca simteam chestii...


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

MeAlex da-l incolo de test, sunt prea baba pt asta. m-a bagat in fibrilatii "senzorul" care in ultimii 2 ani nu m-a inselat. s-o fi defectat si el
Lara iti tin toate cele in cele mai contorsionate pozitii ca temperatura aia ridicata sa fie de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Nu esti, Qiao, poate iti trebuie doar ceva imbold blond cehesc.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

MeAlex ultima data cand a dat senzorul un semn a fost cand am avut beta de 12 si pe urma a luat-o la vale, posibil sa fi fost si acum ceva similar, nu imi mai bat capul, imi menajez neuronul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Qiao, am avut la un moment dat un ginecolog foarte simpatic, ne intelegeam. Nu era cel mai tare in domeniu, dar se informa.
El imi zicea ca in fiecare luna sa ma comport ca si cum as fi gravida: sa iau vitamine, aspenter, utrogestan, no-spa daca ma durea burta...etc...mai nou, am si Clexane dupa ovulatie.
Ma injuri rau, rau daca iti zic ca poate e o idee sa incerci?
Ma insel eu sau tu ai avut beta mare doar pe natural?

Ca sa nu ma bati, fug sa vad ultimul episod din P. Practice.

Noapte buna!


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput