Clubul "babelor" FIV-oase 63

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

deci am googalit de ma doare creierasul ...recunosc ma depaseste situatia,
pe trimiterea mea la analize este bifat doar cmv igg si la ``other``scrie rpl,nu stiu ce inseamna pt. ca din toate testele RPL eu am facut multe,asa ca ma duc donez sange si sa faca ce vor ei,e prea complicat pt.mine .Medicul meu vorbeste engleza,foarte putina franceza,iar eu invers,va dati seama ca fiecare intelege ce vrea .Am inteles doar ca sunt analize importante care se fac in cazul fiv cu donate,asta e,sa faca ce vrea el,doar sa ma vad gravida.
Alina mai ai foarte putin

fetelor,vizionare placuta ca vad ca sunteti toate la seriale

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

huh, ce de lume buna la ceas de seara

eu, m-am uitat la seriale (am recuperat la Grey's ca, deh, am observat ca toata lumea e la zi si m-au apucat complexele).. asta, ca sa nu-mi mai vina (alte) idei..nici nu stiu, dc sa mai zic..hai ca, ma spovedesc:
eu, de felul meu, sunt rece ca ghiata (vb despre temperatura, da??? ca-n rest sunt hot, hot, hot)..hubby, ma alinta vampirica sau Bella (din Twilight, of course..sau, cum imi place mie sa cred, din motive evidente..) el e my werewolf, pt ca e mereu fierbinte...anyway, temp mea normala e 36.1-36.2.. de cand ma stiu, am maini si picioare sloi si la 40*C, probabil "ma ajuta" si tiroida..
asaaaaa.. pe la pranz constat ca, sunt neobisnuit de calda si..de plicti si singuratate ma decid sa-mi iau temp..just for fun..cand am vazut 37.1..woah... mi-am adus brusc aminte de discutii despre ceva gen temp bazala??? (pe care, recunosc, le-am sarit mereu cu regularitate) si sarcina? sau ovulatie? sau perioada de fertilitate? hell knows..
huh->>> blank, blank total
mi-am adus rapid aminte de un topic mult-admirat si binecunoscut multora aici, de d-ne super optimiste care, sunt convinsa ca se ocupa cu stuff gen temp bazala..mai sa m-apuc sa cetesc..
inainte, dau un scurt search pe google..cetesc pe diagonala temp. bazala > 37*C in sarcina, bla, bla, bla..ma entuziasmez maxim, in sfarsit ceva diferit de celelalte ET-uri BFN..
->> deci, yey ...imi torn rapid un pahar de suc de sfecla rosie sa sarbatoresc, scriu mesaj la hubby ca, puiutii astia retarzi se prind acolo voiosi si visez deja gemenashi, si-i propun la returnare sa bem baby champagne si sa ne gandim la nume, twinsi si alte alea..

deci, sa mai continui??? asa am petrecut minim juma' de ora..apoi, relaxata ca it's all good, am inceput sa aprofundez studiul..
si "m-am luminat" si io (ca deh, inca nu mi-au murit toti neuronii, desi mi-am dorit sa fiu si eu o norocoasa..)
aflu ca: hcg da cresterea de temp!!! ...doh..adek, tot pregnyl-ul vietii, mama lui de pregnyl..pai, asa cum am pacalit pee-testul, asa am pacalit si termometrul..uuuuooooffff...ca sa nu mai zic ca, temp bazala se ia la prima ora dimi (cica) si nu aiurea, cand ti se pare ca esti hot (sau ai hot flashes..)
anyway, am abandonat subiectul si de nervi am mai facut pee-pee pe-un test, tot ultra-pozitiv, normal, doar ce-au trecut 3 zile de la ET+pregnyl..
prin urmare, am hotarat sa ma holbez la seriale usoare, daca tot sunt cu neuronul in stand-by

va urma..

to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

continuare..

sabi noroc ca, de luni merg la munca, dar, e o idee sa-mi petrec pauza de masa in toaleta (daily) cu diverse pee-test..mi-e ca, dc iese binecunoscuta liniuta solitara, o sa-mi petrec partea a doua a zilei uitandu-ma non-stop la poza cu lighioana lui ari, care, zice-se, ajuta in astfel de stari (btw, abia astept sa vad poza)

dani fingers & legs crossed si loads of luck!! (p.s.: am gasit info la UK-iste ca merg la Serum in Greece, ca alternativa la cehi, dar, ceva mai scump..in schimb, par incantate de servicii, rezultate, personal, etc si fac acolo full immunes..am zis sa zic, in caz de Greece..dar, sa nu fie nevoie)
p.s.: asa-i ca, mi-ar sta bine cu un bb-lash vesel ca mine???

alina, prietena hibrid ardeleano-bucuresteana, sa mor de nu ma straduiesc, sa intru si io in randul lumii si sa ma prezint cu beta ala de trecere..acum nah, ce sa zic, fiecare dupa posibilitati..daca-ti zic ca, am devenit alergica inclusiv la cuvantul beta (daramite povesti despre cum creste/se dubleaza/scade de care sunt full-full pana la no go), va zice "lumea" ca-s invidioasa..asa ca, stau cuminte aici, cu fetele mele, unde riscul asta-i minim, pt ca IQ-ul in schimb, e mare)

bombi, asa-i ca, te-am surprins/scandalizat complet cu faza cu temp??? ->> cf. anei, sunt pe drumul cel bun sa ma gravidesc (quote: cretina si senina)..te pup si ma gandesc deja cu ce sa te mai surprind maine..ca, si maine e o zi..

girlz, scuzati my rambling (parca-s Obama, asa bat campii) si permiteti sa ma retrag la un suc de sfecla rosie (arrrggghhh..) si la reluarea X-factor (pe care l-am ratat duminica)..

pupici cu lipici
Lara



to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Lara,iti doresc ca cele II sa fie reale in no time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Hahaha, Lara! Da, recunosc, si mie imi place mai mult sa stau in locuri cu IQ-ul mare, in fine, macar putin sarind peste medie. Si, recunosc ca asta e si motivul pentru care m-am dat lovita in ultima vreme si nu prea am activat. Mai rarut, ca-i mai dragut! Si acum ma pregatesc spiritual sa primesc niste mici injuraturi de la cine se prinde. Asta e, daca ma injura, inseamna ca tot mai e speranta!
Vizionare placuta la seriale. Amu recuperez si eu ultimul episod din Grey. Asa ca, da-i sa mearga!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:


alina, io (recunosc) m-am prins, dar, de-njurat..nope..no chance
te pup tare, draga mea


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Lara dear, esti pe terenul meu...nici nu am apucat sa termin de citit postarea...sigur ca hcg creste temperatura...dar nu e ciudat ca ai observat ca esti mai hot ceva mai tarziu? Cand ai facut prenylul? Got it:D?? Am I wrong?


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Alex, hunni,
ET am facut marti pe la pranz si pregnyl, undeva pe la ora 17, ora HU (stiu ca, hubby lesina de foame si se ruga de mine sa ma dau jos de pe forum, sa ma-ntep odata si sa iesim la masa..)
in rest got it, dap..dar, cum am zero experienta (really, n-am idee de chestii de-astea au naturelle..) am zis ca cel mai safe e, sa nu ma mai gandesc la nk.. (vb lui elly..)


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Alina ce ma bucur sa te "vad" sunteti bine voi fetele?
Lara mie inainte de beta mi-a scazut temperatura si aveam exact aceleasi stari ca inainte de cm; asa ca nu baga in seama prea tare mai ales de o vezi ca scade . O singura chestie a fost diferita, doar ca e "mai intima" si nu stiu daca se cade sa o povestesc aici...
Daniela sa fie cu noroc Eu nu as fi vrut sa imi cunosc donatoarea un caz ca as fi apelat la astfel de procedura...
MeAlex stiu ca ai intrebat de ce "scartai"; dar parca nu m-as vaita ... IR-urile erau bune, le mai verific luni la eco, apoi un drum la Fundeni iar


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

alex

adriana

noapte buna fete

Mergi la inceput