Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 21

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Citat:
citat din mesajul lui ronina

Buna fetele!

Happy: pai chiar geme, e mortala Si e mai lunga faza, prima data o asez pe ea pe pat. Apoi imi ridic tricoul si cand vede sanul se intoarce instant pe o parte in asteptare si ori rade si tipa de bucurie ori direct plange sa ma grabesc o data ca nu mai are rabdare. Ma asez langa ea dar nu apuc sa-mi intind bine picioarele ca ea se impinge mai aproape si hat imi si prinde mamelonul, abia reusesc apoi sa ma asez mai comod, in timp ce ea suge cu nesat si geme mmmm.
Ma distrezi cand imi spui sa o iau incet cu mancarica, pai mai incet de atat se poate?!?
Miha: Bianca e asa concentrata sa pape ca nu face nimic cu mainile, le tine pe san si eventual ma mai zgarie. In schimb se tot impinge cu picioarele in mine de parca ar zice ca ei ii ajunge sanul, restul valea

Mamica fericita de Bianca Maria (23.02.2012)


Vai cat am ras . Si pe mine ma impinge cu picioarele, cateodata si cu mainile, dar sanul il tine bine . O data nu stiu cum am facut ca mi-am descoperit ambii sani si se uita saraca cand la unul, cand la altul, dadea din picioare, isi lingea buzele si nu stia de care sa se-apuce :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Citat:
citat din mesajul lui ronina
In schimb se tot impinge cu picioarele in mine de parca ar zice ca ei ii ajunge sanul, restul valea



Mamica fericita de Bianca Maria (23.02.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady_X spune:

monna, mersi Inca urmaresc greu pe fb pana ma obisnuiesc cum vin discutiile acolo.

Ioana, irina ce scumpi copilasii vostrii
Al meu s-ar juca cu de toate cand papa la biberon, si il las sa se uite la ecranul laptopului, ca sa nu ma zgarie pe mine. imi baga mana in ochi, gura, nas, prinde ochelarii. Dureros e cand ma trage de par.

Ioana, noi lucram la aceeasi firma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Aveti iedee cat tine scaunul moale de la dintisori? de cateva zile face cacuta moale in jur de 3-4 scaune pe zi si o cam doare si burtica mai ales cand da parturi e vai de ea acum este pe tratament cu smecta si biotics plus ca am cam tinut-o un pic pe regim orez cu legume si carnita i-am dat 2 zile si banana la fel dar azi a fost tare mofturoasa la papa abia a papat legumele vad ca iar a inceput sa-mi faca figuri la solide de cand cu eruptia dentara oare cat va mai dura mofturile ca incep iar sa o iau razna abia incepuse sa pape fff bine si acum...plus ceiut de menta ii dau.

Si colac peste pupaza ieri a cazut din patut in patul mare si pe urma a plonjat pe parchet dupa suzi..si eram in dormitor la laptop si numai am auzit o busitura poccc mi-a sarit inima .. mititica sa speriat de tipatul meu si a inceput sa urle rau de tot, dr nu a patit nimic am intors-o pe toate partile... de aseara i-am mutat salteluta la nivelul de jos .. al meu zice ca sta in cusca ca la zooo ..ca este prea jos... as vrea sa o mai ridic un pic ca mi se pare ca e cam curent dar nu stiu ce sa-i pun, ma gandeam la inca o salteluta care sa se plieze ca sa o pot lua in calatotii, aveti vreo idee cu ce sa mai inalt un pic?


mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinaelena

Citat:
citat din mesajul lui ronina

Buna fetele!

Happy: pai chiar geme, e mortala Si e mai lunga faza, prima data o asez pe ea pe pat. Apoi imi ridic tricoul si cand vede sanul se intoarce instant pe o parte in asteptare si ori rade si tipa de bucurie ori direct plange sa ma grabesc o data ca nu mai are rabdare. Ma asez langa ea dar nu apuc sa-mi intind bine picioarele ca ea se impinge mai aproape si hat imi si prinde mamelonul, abia reusesc apoi sa ma asez mai comod, in timp ce ea suge cu nesat si geme mmmm.
Ma distrezi cand imi spui sa o iau incet cu mancarica, pai mai incet de atat se poate?!?
Miha: Bianca e asa concentrata sa pape ca nu face nimic cu mainile, le tine pe san si eventual ma mai zgarie. In schimb se tot impinge cu picioarele in mine de parca ar zice ca ei ii ajunge sanul, restul valea

Mamica fericita de Bianca Maria (23.02.2012)


Vai cat am ras . Si pe mine ma impinge cu picioarele, cateodata si cu mainile, dar sanul il tine bine . O data nu stiu cum am facut ca mi-am descoperit ambii sani si se uita saraca cand la unul, cand la altul, dadea din picioare, isi lingea buzele si nu stia de care sa se-apuce :)))

Irina, mami de Maria si Andrei


super tare
La multe lunite Bianca!
Ronina cand am zis s-o tineti tot asa ma refeream la faptul ca avansati nu sa stati pe loc
Gabriela imi pare rau de cazatura dar bine ca n-a patit nimic. Eu ma bucur ca a inceput s-o ia din loc de-a busilea, asa il pun numai pe jos si sper sa scapam de cazutul din pat pt ca la noi sunt tare inalte paturile


Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart_apr2012 spune:

Capitolul 22

Mergi la inceput