Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 21

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Haydee spune:

Of, Doamne! Chito, imi pare tare rau sa aud asa vesti ; poate mai ceri o parere... sa dea Dumnezeu sa ramana doar suspiciune
Multa putere si mult curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Chitzo eu ma incapatzanez sa te rog sa mai mergi si la alti medici, nu la unul ci la mai multi. Of! tare greu trebuie sa-ti fie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annadisi spune:

Chito stiu ca e greu dar fii optimista pt Edu,aduna-ti puterile si neaparat du-l si la alti medici sa-l consulte.Si de preferinta in strainatate.Trebuie sa crezi ca va fi bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Danaang, de la 5 luni si vreo 3 sapt ii dau branzica.
Gabi, Alexia mananca 150g. nu aveam cum sa ii dau numai 100g ca nu ne intelegeam
Chito, v-a spus si care ar putea fi cauzele? Daca da, poate nu-s motive de ingrijorare. Sunt inmarmurita.. zau ca nu stiu ce sa zic.
Asa cum au spus si fetele… nut e rezuma la o singura parere. Cere mai multe opinii..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetele!

Chito: am inlemnit citindu-ti postarea Mie mi-e neclar cum poate dintr-o analiza pur fizica sa spuna ca e probabilitate de aparitie de tumoare. Sper sa primesti si alte opinii mult mai optimiste. Doamne, nu pot sa cred ce greutate te incearca.
Happy, Gabi: cum faceti cu iaurtul/branzica, il/o dati rece din frigider sau il/o tineti la incalzit o vreme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Chito, la fel ca Ronina am gandit si eu, oare diagnosticul acesta se da asa usor, doar uitandu-te la copil? Fara vreo analiza?

Cat despre a doua, a treia parere, astea-s musai! Din pacate nu am recomandari de medici pe neuro.. :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Carstea, era borcanas HIPP cu legume si vita (scria in germana pe ele). Acum nu ii mai dau decat ocazional, cand nu-s acasa. A inceput sa poape f bine si la lingurita, papa cam 100 asa si restul ii pun in biberon.
Nu stiu daca sarea ii face rau, tot ce stiu e ca nu are nevoie de sare. Sau zahar.

Chito, musai trebuie sa mergi si la alti doctori. Sunt atatea exemple concrete de diagnostice puse aiurea.. AM mai spus-o, eu sunt unul din ele, in 2006 mi s-a spus ca am o boala oribila (de catre 3 medici) si pana la urma s-a dovedit ca nu e asa. Deci, curaj si sa nu-ti pierzi speranta! Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

La multe lunite Mara si Alin!
Chito ufff, suntem alaturi de tine si speram ca diagnosticul sa nu fie corect

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Ronina nu i-am dat niciodata nimic rece de la frigider numai la temperatura camerei , scot iaurtul/branzica etc. cu cateva ore sa i le dau.
Chito multa sanatate si mergi la mai multi dr. la ce dr. ai fost?

mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

hapy si a mea papa un iaurt de 140g dar barnzica nu ii dau mai mult de 2 buc. ca mi se pare grasa si cremoasa fata de iaurt si mi-e sa nu-i faca rau chiar daca ea ar mai vrea eu nu ii mai dau.

mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput