Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 21

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annadisi spune:

Multumim Monna!
La multi ani si aniversare frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Am testat si noi avocado - ocazie cu care am descoperit in sfarsit si ceva ce chiar nu-i place. Nu-i grav.

Mai raportam si o conjunctivita facuta de bebelina - ea e super zen si rezista eroic, dar tot imi pare tare rau de ea.

Azi am lasat-o la cresa un pic mai mult - aparent a fost ok .

Gabriela, bine ca ai recantarit fata si te-ai mai linistit

Haydee, si eu sigur mai trec si pe aici, chiar mai des decat pe FB



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

multumim fetele
Dia of of, sanatate bebelinei

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

Ronina, azi i-am dat Antoniei branzica natur de la danone, cred ca e nou aparuta ca am primit gratis de la promoterite la auchan.
Si spre surprinderea mea a papat desi ea e o mofturoasa si greu accepta gusturi noi. Poate incerci si tu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Meg, nu, pe grupul de FB vedem numai noi, cele care suntem membre in el, ce se scrie.

Haydee, daca-ti faci un cont pe FB Haydee_cool (zic si eu asa) si iti pui profilul la secret, nu cred ca te mai gaseste niciun furnizor. Ca nu-ti vad nici pozele daca setezi asa.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

La multi ani fericiti, Monna! si o viata frumoasa impreuna!
Multa sanatate, Lavinia! Tin pumnii sa treaca repede.
Si eu voi mai intra pe-aici, desi m-am enervat maxim la momentul postarii acestui mesaj,cat de greu merge editarea tocmai acum cand au lasat-t mai moale cu reclamele, ne-am hotarat si noi sa parasim DC-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Aoleu, Irina, am uitat sa zic, nici nu-mi imaginam ca tu personal iei totul din carte stas asa si aplici fara discernamant. Doamne fereste, mai ales tu! Ma gandeam eu asa s-o dezbatem la general, adica oricum nu ma gandeam la tine, ci la autoarea cartii, dar np daca nu e nimeni interesat de dezbateri.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetele!

Tala: ma bucur ca ati descoperit solutia pt mersul cu masina Si Bianca e ca Matilda la papica, vrea sa muste direct sau zeama f lichida.
Dara: eu deocamdata n-am ce dezbate ca recunosc ca n-am apucat sa citesc De cand am reinceput sa-i dau si legume nu mai am timp de nimic.
Chito: bafta joi, sper sa ne aduci doar vesti bune
Happy: de dat i-am dat deja iaurt de vreo 2 ori dar mai mult de 3-4 lingurite nu a papat. Intrebam mai degraba in ideea de a stresa copilul cu 3 mese pe zi sau mai bine sa am rabdare sa inlocuiasca celelalte mese inainte. Problema e ca am inceput diversificarea de aproape 2 luni si inca nu se intrevede inlocuitul vreunei mese. Cred ca o sa intreb pediatra mai bine decat sa-mi dau eu cu presupusul. Vroiam sa mai intreb cum ii mai vin Alexiei hainele, Bianca cred ca s-a lungit brusc ca ne-au ramas fixe hainitele marimea 68. Am masurat-o azi si mie mi-a iesit ca are 67 cm. Ciudat e ca pantalonasii ne-au ramas scurti, body-urile inca merg.
Gabrielarusu: ma bucur ca te-ai linistit cu luatul in greutate
Haydee: si eu voi mai da pe aici, nu stinge lumina
Monna: la multi ani fericiti inainte!
Dia: da-i un pupic Laviniei din partea mea sa-i treaca repede conjuctivita
Lelu: merci de idee, o sa caut sa-i verific ingredientele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

nu stiu unde sa postez,aici sau pe fb?

intai aici,azi i-am dat spanac,a mancat un pic,apoi am pacalit-o cu un biscuite,ma faceam ca ii dau sa muste si bagam o lingura de spanac.

ce vaccin de 6 luni faceti voi?aici nu mi-a ajuns nimic acs,de obicei imi ajunge o scrisoare de la spital si a doua zi merge la vaccin.

maine bagam carnita,vroiam sa mai intreb,ce iaurt ii dati la copii?din ce lapte facut?i-am dat branza de casa facuta cu lamaie din lapte proaspat integral cu termen de garantie ff scurt 3 zile,e ok?

pup o saptamana buna

intru si pe fb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Dia banuiesc ca deja ai aplicat tratamentul cu laptic la ochisorul Laviniei.
Dara si eu chiar vreau tare sa am ce sa dezbat. Problema e ca timp nu am sa stau la pc, laptopul a crapat (ca-l mai tineam langa mine cand alaptam), cu tableta lui D ma enervez f tare (se misca tare greu si nici nu stiu daca are ce trebuie ca sa pot citi de pe ea) iar la kindle inca aspir, in plus imprimanta nu vrea neam sa functioneza cu pc-ul (ii placea tare la laptop) asa ca nu-mi ramane decat sa sper ca intr-o zi, cat de curand o sa pot sa citesc si eu cartile astea.
Ronina, eu astept sa treaca timpul ca sa pot sa-i dau cu inima mai larga finger food pt ca mi-e clar ca succes prea mare nu voi avea cu piureutze. Maine chiar o sa-i pun pe masuta morcovei fierti si cartof dulce fiert si dovleac copt. Ma bucur ca macar a inceput sa suga apa din canuta avent si poate nu o sa patesc cu ea ca si cu D care nu mi-a baut apa pana la un an si ceva (si nici acum nu e fan)

Mergi la inceput