Piersicute de iulie-august 2012 (5)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Gata si manichiura, noroc ca de cateva zile doarme 2-3 reprize si ziua. Am observat si eu ca doarme mai mult si mananca mai putin, dar pana acum ia bine in greutate deci o las in ritmul ei.
Azi ma plictisesc se pare, de treaba nu ma apuc ca vine maine femeia la curatenie generala, mancare zicea mama ca face ea, sotul plecat, eu pazesc copilul pana la urmatorul alaptat dupa care o scot in parc.

Ada: referitor la ce ai povestit, eu nu inteleg de ce sa hranesti copilul cand doarme? Daca e pb de luat in greutate, e ceva, dar macar sa il trezesti inainte,nu?

In alta ordine de idei, imi lipsesc multe fete care nu au mai intrat, Diana, Freedelia, Biribu, Pusi, Mygirl, Carmina... si Porumbita vad ca nu a mai zis nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Si eu ii tai unghiile tot de 2 ori pe saptamana, ca ii cresc f repede. Ada m-ai speriat cu povestea asta. Eu cu innecatul asta sunt speriata, ca bebe cand mananca cu pofta trage repede si se inneaca si acum, mai ales cand era mai mititel. Mie mi-a zis pediatra ca o sa incepem diversificarea la 4 luni, pt ca o hranesc mixt. De cateva zile vad ca am f putin lapte, deci cred ca in max 2 saptamani se va duce de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Ada, incearca sa nu-l hranesti cand doarme. Lasa-l sa se trezeasca bine si apoi ii dai sa pape... ca eu am observat la al meu ca daca nu e treaz bine adoarme la masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

fetelor, spuneti-mi va rog, cand trebuie depus dosarul pt cic? eu termin postanatalul in 25 luna asta, dar nu pot depune actele pana in 25, fiindca la mine la lucru salariile se calculeaza dupa data de 25 si implicit rubrica aceea cu veniturile va putea fi completata doar dupa data de 25.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Doamne, ce vreme.... Imi este si frig. Colac peste pupaza azi noapte soacra-mea s-a trezit cu niste dureri infioratoare in gat. A luat 2 oxaciline, i-am pus mascas, de dimineata nu mai avea nimic. Acum innebunesc de teama sa nu fi luat Nectarel ceva. Clar sunt cu capu , rau... Asa e Aruba, al meu mai adoarme la biberon si mai trage cu ochii inchisi. Daca vreau sa-i scot biberonul trage de el. Nu suport vremea asta. Si la al meu ii cresc repede unghiile. Ii mai pun manusi, ca-i ingheata mainile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Balanta, nici eu nu stiu nimic cu dosarul, poate te lamureste cineva si inteleg si eu. Eu am intrat in prenatal la 1 iulie, nici nu am calc cat inseamna 126 de zile

Bb al meu adoarme seara cand il pun sa ragaie, la masa de noapte la fel. Ziua adoarme f rar fara mine, de obicei stau langa el pe pat si il mangai si adoarme. Ii maimplace si pe picioarele mele sa adoarma. Si mie imi place sa il adorm, desi multa lume imi spune ca il invat prost. Asa, si? Ce, ii chem pe ei sa mi-l adoarma?
Unghiutele i le tai si eu cel putin o data pe sapt, ii cresc f repede, n special la picioruse si ma zgarie pe mine . Pana acum, am pastrat toate nghiutele, in albumelul lui.

Noi am fost de dimineata la vaccinel. Cand a intrat acul in piciorus a facut ochii maaaari, a stat un pic si abia apoi a incepit sa planga, cand a scos acul. A plans cam cinci minute, cred ca ok. Acum pare cam somnolent si nu a mancat cine stie ce, dar pare ca il doare si burtica. Zizou, la voi cum a fost?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

balanta dosarul se poate depune in termen de 60 de zile dupa ce ai terminat concediul.

eu l-am terminat in 07.10 si l-am depus ieri, adica pe 11.10


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Aaaa, am uitat sa va spun ca avem oficial 7 kg si 65 cm, la doua luni si doua zile. Mie acassa aseara mi-a aratat cantarul 6,850, dar cred ca la cabinet e mai relevant.
Suntem un urias, trebuie repede sa il bagam la inot sa dea jos din calorii , am comandat si noi colacelul si de luna viitoare mergem la spa, sper sa fie ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

categoria grea cum stati cu kg?noi avem 8200 dar sincer nu stiu cum reusim sa acumulam in ritmul asta avand in vedere ca mi se pare ca si papa putin si da afara mult

categoria pletosi.piersicutelor voastre le pica parul?noua ne pica mult si deja s a rarit vizibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Mama, mama ce categorie grea. Cine se mai inscrie la categoria usoara lanaga Nectarel?

Mergi la inceput