Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (36)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Scuze Mihs - pt Gabriela era mesajul cu cantarul...vedeti daca nu am terminat cafeaua
La multi ani celor care isi serbeaza ziua saptamana aceasta.
Suzi- ai luat ap pt aerosoli? Ziceai ceva de o promotie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Lali, eu am aparat de la Laica, eu am snuzita si atunci il am de multa vreme, numai ca am vazut in oferta la lidl si m-am gandit ca poate au fetele nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!
Stefan Matei si Ana Beatrice


Am descoperit ingredientul minunte pentru Alexandru: "busuiocul"
Astazi am fiert legumele cu putin busuioc si surpriza le-a mancat.. a mancat chiar mai mult ca de obicei.. Deci sa speram ca am trecup peste o perioada de mofturi.. si revenim la normal..

Lexi multa putere mamico....

Mady cam raraut... acilea pe DC. oau! dar ce fetita somnoroasa are mama, pana la 11???? nici in visele mele cele mai frumoase nu cred ca va dormi Alex atat. Cred ca are si lapticul pierdut o vina ca nu a mai luat in greutate...

gianina te asteptam cu rezultatele, opiniile si sfaturile nutritionistului


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Multumim pentru urari, la multi ani si din partea noastra Stefan - Matei, bulgaras de Jassemine!

Da, si eu am observat ca aici e cam pustietate si toata lumea e cam mutata pe facebook.

Ma uitam ca acum pe DC abia daca se umple o pagina pe zi, iar anul trecut pe vremea asta cand eram insarcinate cu bulgarasii se umplea cate 1 capitol pe zi :) Mie mi-e dor un pic de vremeurile alea de gravida :)) Dar cand ma gandesc mai in amanunt..si ca dupa gravidenie ar urma iar nastere, multe emotii...durerile de dupa, colicii...:)) nu as rezista din nou prea curand, poate in vreo 3-4 ani, pe la 30-31 sa fac si pe-al doilea.

Si poate cine stie, pana atunci ne hotaram si noi sa facem nunta , ca noua ne place sa stam logoditi :))) aiurea, nu ca ne place, dar ne este lene sa organizam nunta

O noapte usoara tuturor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Haideti la o cafea!

Felicitari Gruia primul bulgaras care merge!

Mie imi este ciuda ca nu am timp destul pentru ambele fete, cu Sara mergeam prin casa toata ziulica dar cu Adeluta nu am timp.
Nu am noutati, e bine sa te ajute cineva la curatenie dar deja am reusit sa facem dezordine, nu pot spune ca e murdar dar e plin de lucruri si cesti. Tot bem ceaiuri, cafele si nu e nimeni dupa noi sa le stranga .

Astept sa se schimbe ora ca deja dau rateuri cu trezirea si am ajuns sa ne trezim la 7.25 si nu imi ajunge timpul sa e pregatesc pe amandoua de plecare.
Si cand suntem gata de plecare asta mica ma trage de bluza si plange caa vrea san , daca era cu biberon mergea mai repede treaba.

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna dimineata si de la noi, multumim de cafea dr Anca.Este super sa ai ajutor in gospodarie , bine ca ai gasit.Asa e in casa cu copii este deranj nu mizerie(diferenta maaare)
Nu avem noutati, aspiram mucisori nu facem temp.si asta e ok.Vorbim in limba bebelusasca dam ocol la patut exersam mersul cu spatele in "premergator "sau cum s o numi el si cam atat.
Ce sa fac sa mai strig iar catalogul ? sa mai intre lunea si pe aici.... stiu ca fetele-s ocupate cu bulgarasii.
Va pup o zi frumoasa sa aveti. Toate cele bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Ilinca, Iris Ameli, Cristian si Eva Georgiana!
Nu stiu cum o fi in alte case cu mai multi copii insa la noi clar nu e numai deranj ci murdarie, nene. Si pur si simplu nu prididim, noi adultii, sa facem curat intr-una. Si nici n-avem energia necesara. Pai Maria cand are chef de decupat incepe si taie cate o foaie din aia A4 in bucatele miiiici de abia reusesti sa le apuci intre degete, si bineinteles ca jumatate din ele sunt pe jos. Daca ma pune sa-i iau plastilina, gasesc firimituri din ea si la baie si daca mai si calci pe ele, ala esti ca trebuie sa te asezi in 4 labe si sa stai sa cureti fiecare bucatica. Daca ii vine cheful sa manance cereale la tv, imposibil sa nu scape un pumn din ele si pe jos si pe urma sa si calce pe ele. Degeaba ne batem gura sa-i spunem sa manance frumos, nu intelege nici cu frumosul nici cu uratul nici cu nimic. Si chiar daca o pun pe ea sa stranga tot mai ramane cate ceva neadunat. Cam asa arata casa noastra...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Multumim de cafea, aveam nevoie ca la noi e asa o vreme inchisa.

Mady, si noi aveam probleme cu luatul in greutate si cand am citit de Tudor cat lapte mananca si ce bine creste am lasat ce am citit deoparte si am inceput sa-i dau cate 3 masuri de lapte dupa fiecare masa aproape, dimineata la 6 4 cupe, dupa micul dejun 3 cupe, dupa masa de pranz 3 cupe si uneori si pe la 5, iar seara 6 cupe. Foarte bine a crescut asa, poti sa incerci ca pe la 8 dimineata macar sa-i dai in somn sa manance un pic de lapte.

Nu mai vorbiti de ordine ca eu sunt disperata ca nu imi ajunge timpul sa le fac pe toate, asta cand doarmne Vlad si seara dupa 7 cand vine taica-sau acasa. Ma tot gandesc sa chem si eu pe cineva pentru curatenia mare, macar de 2 ori pe luna sa vina, dar tot stau si ma gandesc ce fac cu Vladut atunci ca noi avem numai 2 camere.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Ziua buna lume

La multe lunite sarbatoritilor de astazi si de ieri,sa fiti sanatosi puiuti sa cresteti mari si voiosi

Ieri am fost la analize ,a plans mititica de ma durea sufletul dar asta e,,deacum pe 6 noiembrie la control ne zice doctora si rezultatul.

Poop mamici si sa aveti o dupaamiaza faina si linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Gianina, in 3 saptamani rezultatul? Ma gandesc ca nu am inteles eu bine.

Alexa, astazi i-am dat si eu piure-ul mai moale si tare bine l-a mancat, cel mai important e ca fara iaurt



Mergi la inceput