Aspirante optimiste (809) Felicitari Isa, Ankylya!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Malina, durerile ca de ciclu apar si in sarcina, dar nu trebuie sa le suporti, ci sa iei Nospa (e permis in sarcina).
Fa un test de sarcina maine dimineata, la primul pipi. Daca nu ai testul, fa pipi intr-un recipient curat (fara urme de detergent), iti iei dupa aia test si il faci.

P.S. Am recitit datele tale, daca te referi intr-adevar la luna august, poti face testul oricand, ca esti foarte gravida (in vreo 8 sapt, cam asa).


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina30 spune:

Offff MEALEX scuze , ultimul CM a fost Pe 6 09 2012 offf sincer iti spun de atatea ganduri care i-mi trece prin cap am scris gresit, deci penultimul CM a fost 13 /08/2012 si ultimul 6/09/2012 imi cer SCZ,deci mia intarziat 3zile trebuia sa imi vina pe 30/09 dupa calcurile mele, dar problema mea ca ca ma doare foarte tare mijlocul ca la CM mie frica sa sper, deasta am zis sa mai astept cu testul , prea am durerule astea , nu imi vine sa cred ca sunt insarcinata , dar niciodata nu mia intarziat atia, voi ce credeti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

E valabil mesajul meu si daca ai o intarziere de 3 zile. Si ia Nospa pentru dureri.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Malina, MeAlex are dreptate mai ales daca nu ai gresit tu data. Daca te referi la Septembrie, nu la August (ziceai la subiectul tau ca ai intarziere 3 zile) poate fi doar o dereglare si atunci trebuie sa verifici cu lista pe care ti-am dat-o si alte info de la inceputul acestui capitol plus ce iti vor mai zice fetele de aici ce ai facut in materie de analize si investigatii si ce nu. E foarte important, crede-ma. Ia NoSpa si sa speram ca e sarcina.

13+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina30 spune:

Ms mult pt incurajari MeAlex dar eu nu locuiesc in RO si nu e nospa aici eu locuiesc in Belgia, nu stiu ce sa cred dar eu am aizit tot de pe aici unde mam mai documentat si eu de pe net ca sarcina NU DOARE nu poti fi insarcinata si sa ai si dureri de CM , deasta am intrebat poate a trecut cineva asemanator Ms mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Iti spun sigur ca exista dureri in sarcina. Atunci stai cuminte si evita sa faci efort.



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina30 spune:

Emilia.M asa e poate ai dreptate e vre-o dereglare , eu mi-am monitorizat cm de aproape 2 ani in fiecare luna normal eu am un CM scurt de 23_27zile deci ultimul a fost de 24 de zile azi sunt in a 28 zi eu nu am avut niciodata asa intarziat cm-ul deasta a indrznit sa intreb aici, acum ce o vrea dumnezeu, va multumesc fetelor pt timpul acordat,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

Buna fetelor

malina substanta continuta de no spa e drotaverina, poate gasesti
tin pumnii

Despre infertilitate si nu numai :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina30 spune:

Buna dimineata fetelor, va multumesc tuturor de incurajari, urati inca nu siau facut aparitia dar durerile tot le mai am , de spate si burtica , mam trezit repede sa merg la baie sa vad daca e ceva, si vad ca inca nu astazi merg la serviciu sa vad ce o sa urmeze, astazi e a 4 zi de intarziere, niciodata nu am mai patit asa, am mai avut intarzieri de o zi maxim doua dar niciodata atatacum om mai vedea, va tini pumni voua fetelor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Fa un test! Ai trompele uterine permeabile? Adica ai facut histerosalpingografie sa verifici?

13+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput