Adevaruri care dor, pe cine?

Adevaruri care dor, pe cine? | Autor: b.nica

Link direct la acest mesaj

Uite ca asa adevaruri pe mine ma dor! Adevaruri care afirma ca resursele naturale ale Romaniei nu-i mai apartin!http://economie.hotnews.ro/stiri-energie-13335382-vocea-rusiei-nu-este-exclus-gazrpom-sau-rosneft-cumpere-omv.htm

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

b.nica, uite o melodie haioasa foc, ca sa-ti treaca oful:
un remake dupa Zenga, Zenga, featuring Ceausescu:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indu spune:

E bine totusi ca privatizarea Petrom s-a facut intr-un mod profesionist, de catre oameni capabili si fara tot felul de circari pe la TV.
Cat despre rezultat, mai conteaza?

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Grecii-s rupti in fund si din alte motive. Stiu de navele cumparate de la nemti, dar si de al 14-lea salariu, pensie, ce-o fi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Da, ai dreptate ca pe noi ne-au tinut guvernantii cu lingurile de gat!

Dar de ce tari asa bogate trebuie sa indure lipsuri si umilinte? Nu sunt guvernantii lor aceia care poarta vina?
Imi doresc sa apuc ziua cand vor da socoteala toti aceia care ne-au vandut si camasa de pe noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

zacamintele sunt ale romaniei....cu niste tovarasi destoinici capabili sa verifice daca cerintele din contractele de concesiune sunt indeplinite sunt convinsa ca visul tau devine realitate, nervi sa ai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Dar de ce tari asa bogate trebuie sa indure lipsuri si umilinte? Nu sunt guvernantii lor aceia care poarta vina?


Inaintea guvernantilor vina e a noastra, a poporului roman, ca votam la fiecare alegeri aceeasi gasca de incomopetenti, corupti, prostovani, carlani, etc.
Atunci cand nume ca becali, vadim sau DD tin prima pagina a stirilor politice zile in sir, nu vad de ce ne mai miram ca tarile bogate indura lipsuri si umilinte!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Dar de ce tari asa bogate trebuie sa indure lipsuri si umilinte? Nu sunt guvernantii lor aceia care poarta vina?


Inaintea guvernantilor vina e a noastra, a poporului roman, ca votam la fiecare alegeri aceeasi gasca de incomopetenti, corupti, prostovani, carlani, etc.
Atunci cand nume ca becali, vadim sau DD tin prima pagina a stirilor politice zile in sir, nu vad de ce ne mai miram ca tarile bogate indura lipsuri si umilinte!!

Haida-de, ca parca alde Becali, Vadim sau DD, au vandut bogatiile tarii!
Chiar ma revolta fatarnicia cand stim f. bine cine ne-a vandut, cu nume si prenume!
Ca bufonii sunt pt. atenuarea revoltei o stiau f. bine si regii in trecut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Haida-de, ca parca alde Becali, Vadim sau DD, au vandut bogatiile tarii!
Chiar ma revolta fatarnicia cand stim f. bine cine ne-a vandut, cu nume si prenume!
Ca bufonii sunt pt. atenuarea revoltei o stiau f. bine si regii in trecut!


Eu nu stiu cu nume si prenume cine ne-a vandut, dar ce stiu sigur e ca cei care noi i-am ales si i-am trimis in parlament sa ne reprezinte nu si-au vazut decat propriul interes.
Nici n-am zis ca au vandut becali & co, ci doar ca altii ca ei, ajunsi acolo sus, ca's aproape toti o apa si-un pamant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Eu nu stiu cu nume si prenume cine ne-a vandut, dar ce stiu sigur e ca cei care noi i-am ales si i-am trimis in parlament sa ne reprezinte nu si-au vazut decat propriul interes.

F. rau ca nu stii pt. ca nu este greu ca sa afli!Pune datele pe minunatul net si afli!Sub ce guvern s-a semnat si cine a semnat!

"Si-au vazut propriul interes"? Au facut mult mai mult, au reprezentat interesul altora, al acelora care ne doreau raul!
Pt. asta va trebui sa raspunda ODATA! Aici sau pe lumea cealalta! Cine stie!

Mergi la inceput