Fiv la Sibiu (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

quantia imi pare rau de rezultat. nu dispera, o sa vina. tu ai facut beta destul de repede dupa ET si ai intrerupt tratamentul. mie mi-a venit cam la 4 zile dupa intreruperea tratamentului, dar eu l-am oprit dupa 10 zile de la ET. nu suntem ceasuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Sper, am o intrebare pt. tine: tu ai facut histeroscopie la Sibiu? daca da cu cine? sunt ingrijorata deaorece al doilea ciclu dupa chiuretaj a fost ingrozitor de anemic - doar doua zile de scurgeri maronii- ( nu e de mirare insa, la un endo de 3,5); acest ciclu slab poate fi semn de sinechie uterina, din cate am citit, si ar trebui sa fac o histeroscopie sa vad daca totul e ok , sau nu. asta mai lipsea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Citat:
citat din mesajul lui adijo

Sper, am o intrebare pt. tine: tu ai facut histeroscopie la Sibiu? daca da cu cine? sunt ingrijorata deaorece al doilea ciclu dupa chiuretaj a fost ingrozitor de anemic - doar doua zile de scurgeri maronii- ( nu e de mirare insa, la un endo de 3,5); acest ciclu slab poate fi semn de sinechie uterina, din cate am citit, si ar trebui sa fac o histeroscopie sa vad daca totul e ok , sau nu. asta mai lipsea

Adijo histeroscopia am facut-o la Sb cu dr I. Dc ai facut chiuretaj se impune o histeroscopie. Eu am avut sinechie pe partea dreapta , era jum de uter lipita. Mi-a facut si biopsie de endometru si a iesit ok. Costa 10mil cu trimitere de la med de fam si cu adev de salariat sau de la casa de sanatate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

SPER, mersi!Am sa-i scriu dr. Chicea, eu cu el am facut FIV-ul. Tu cum mai esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Buna fete dragi
Am fost ieri la eco dupa 10 zile de stim...dr nu era multumit de felul in care au crescut folii,aveau in jur de 15mm,lenti a zis ca sunt.Uff dupa ce mi-i laudase cu 2 zile in urma ca sunt multi si buni si endo bun...Acum mai continuam cateva zile cu stimularea,sper sa fie bine.
Voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Citat:
citat din mesajul lui adijo

SPER, mersi!Am sa-i scriu dr. Chicea, eu cu el am facut FIV-ul. Tu cum mai esti?

Multumesc de intrebare, sunt bine, ma pregatesc de o noua incercare dar nu stiu exact cand va fi aceasta. Dr va decide in fct de antralii din zi 2-3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QUANITA spune:

Mersi mult pentru raspuns eram ingrijorata de ce nu imi vine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Marie, cati foliculi ai avut?


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

In jur de 7-8 pe fiecare ovar.Sper sa fie ok.Vedem azi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Pai daca toti erau de aprox 15mm e bine!!! Iti tin pumnii sa vii cu vesti bune


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput